Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Bexsero, kto szczepił?

Polecane posty

Gość Gość

W październiku szczepilam 4 letnią córkę tą szczepionką. Nigdzie nie znalazłam info jaki może być maksymalny odstep między pierwszą a drugą dawką. Chciałam ją zaszczepić drugą dawką w wakacje ale nie wiem czy to nie zaduzy odstep. Ktoś ma wiedzę na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja znalazłam takie coś: Określone w ChPL odstępy między dawkami szczepienia pierwotnego są odstępami minimalnymi, nie określono maksymalnych odstępów między dawkami szczepienia pierwotnego, co oznacza, że drugą dawkę szczepionki Bexsero należy podać, gdy tylko będzie to możliwe i dokończyć cały schemat szczepienia zachowując zalecane odstępy między kolejnymi dawkami.

 Zatem kolejną dawkę szczepionki Bexsero trzeba będzie podać, jak tylko będzie dostępna. Nie ma potrzeby podawania dodatkowej dawki, lub rozpoczynania szczepienia od nowa. Takie postępowanie wynika z wieloletnich obserwacji, że zazwyczaj wydłużenie odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami tej samej szczepionki nie wpływa negatywnie na rozwój odpowiedzi immunologicznej – podsumowuje dr n. med. Ryszard Konior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja znalazłam takie coś: Określone w ChPL odstępy między dawkami szczepienia pierwotnego są odstępami minimalnymi, nie określono maksymalnych odstępów między dawkami szczepienia pierwotnego, co oznacza, że drugą dawkę szczepionki Bexsero należy podać, gdy tylko będzie to możliwe i dokończyć cały schemat szczepienia zachowując zalecane odstępy między kolejnymi dawkami.

 Zatem kolejną dawkę szczepionki Bexsero trzeba będzie podać, jak tylko będzie dostępna. Nie ma potrzeby podawania dodatkowej dawki, lub rozpoczynania szczepienia od nowa. Takie postępowanie wynika z wieloletnich obserwacji, że zazwyczaj wydłużenie odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami tej samej szczepionki nie wpływa negatywnie na rozwój odpowiedzi immunologicznej – podsumowuje dr n. med. Ryszard Konior.

No właśnie tez to znalazłam. Dziękuje 😊😙 myślałam, że moze ktos cos z własnego doświadczenia wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A to niestety nie pomogę, szczepilam córkę, ale to były jakieś 2 miesiące odstępu pomiędzy dawkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×