Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Margolcia

Pytanie do bezrobotnych

Polecane posty

Gość Margolcia

Witam,

Mam takie pytanie do osób, które są na bezrobociu. Co porabiacie na co dzień? Co robicie żeby się nie zanudzić? Szukam pracy od kilku dni, ale już czuję się znudzona siedzeniem w domu.

Po prostu lubię jak coś się dzieje. Byłam już na kilku rozmowach i czekam na informację zwrotną, ale źle czuję się przez siedzenie w domu. Macie jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

Trochę uprościłeś. Kłopoty z tarczycą, neurastenia i wiele innych chorób, to nie lenistwo. Sam z tym walczę i uwierz, że zazdroszczę tym, którzy mają energię na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margolcia

Dziękuję za wypowiedzi. Bolek dobrze ujęte, że męczy mnie bezczynność. A Koko współczuję. Zdrowie to bardzo cenny dar, którego każdemu życzę. Myślałam żeby się zapisać na jakieś kursy żeby nie siedzieć bezczynnie. No cóż...czekam na dalsze porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja w necie cały dzień, żona zapierd,,a dobrze zarabia, to co mi tam, siedzę sobie.uf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz teraz więcej czasu, więc zrób kilka rzeczy, na które normalnie ( bo pracowałaś) nie miałaś czasu. Np.Odwiedź rodziców, lub lubianą kuzynkę/ przyjaciółkę, zrób remanent w szafie, zbędne rzeczy oddaj do schroniska dla bezdomnych, zrób remanent w szafkach kuchennych, w piwnicy, w regale z książkami itp. Rozumiem, że nie lubisz być w domu, ale warto ogarnąć trochę dokładniej dom, korzystając z tej przerwy, między jedną pracą a drugą. Możesz też zrobić odkladane na "święty nigdy" badania lekarskie, szczegółową analizę krwi, odfajkować wizytę u gina, dentysty, itp. Wolontariat przy MOPS też chętnie skorzysta z twojego wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Sylvia

Margolcia,mam podobnie. Jesień i zima, to taki czas że nie mam juz wiekszych obowiązków i nosi mnie jak nie wiem. Potrzebuję kontaktu z ludźmi i żeby coś się działo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maclik

Chciałbym tak. Ja jestem wrakiem cały rok. Do dupy z takim życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foksal
7 godzin temu, Gość Margolcia napisał:

Witam,

Mam takie pytanie do osób, które są na bezrobociu. Co porabiacie na co dzień? Co robicie żeby się nie zanudzić? Szukam pracy od kilku dni, ale już czuję się znudzona siedzeniem w domu.

Po prostu lubię jak coś się dzieje. Byłam już na kilku rozmowach i czekam na informację zwrotną, ale źle czuję się przez siedzenie w domu. Macie jakieś porady?

idź na spacer, zwolnij, zauważ szczegóły, nature, ludzi obserwuj, zrób pranie, porysuj, wszyscy są zabiegani przez niewolnictwo zwane pracą, praca to głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margolcia

Lubię posiedzieć w domu, ale na dłuższą metę jest to męczące. Trochę pogotuję i może będę uczyć się angielskiego. Dzięki za podpowiedzi. Na pewno skorzystam 😊 czekam również na dalsze porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

Powodzenia! Będzie dobrze. Oby z pracą było wszystko ok. To jest bardzo ważne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LetItBe

no wlasnie problem w tym ze ludzie nie potrafia usiasc na dupi.e i sie zwyczajnie zrelaksowac..zawsze MUSZA cos robic, bo bezruch wydaje im sie czyms co swiadczy o nich zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otwórz oczy
20 minut temu, Gość LetItBe napisał:

no wlasnie problem w tym ze ludzie nie potrafia usiasc na dupi.e i sie zwyczajnie zrelaksowac..zawsze MUSZA cos robic, bo bezruch wydaje im sie czyms co swiadczy o nich zle.

Bo tak system programuje ludzi od dziecka, aby dokładali do systemu jako niewolnicy i ciągle coś chcieli tz konsumpcja, wtedy są niewolnikami do śmierci. Praca to zamiennik niewolnictwa w celu wyzysku i kontroli. Praca jest po to aby zajmować ludziom czas i aby rewolucji nie zrobili, bo nie mają czasu myśleć jak system ich dyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LetItBe

otworz oczy, zgadzam sie..nawet ta wpajana od dziecka rywalizacja...a potem depresje i inne takie bo sie nie dorownuje innym, albo wydumana wyzszysc bo sie jest " lepszym".Polecam pisma Marka Aureliusza..to chyba nawet on powiedzial ze swiat bylby inny gdyby ludzie potrafili siedziec bezczynnie w ciszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otwórz oczy
10 godzin temu, Gość LetItBe napisał:

otworz oczy, zgadzam sie..nawet ta wpajana od dziecka rywalizacja...a potem depresje i inne takie bo sie nie dorownuje innym, albo wydumana wyzszysc bo sie jest " lepszym".Polecam pisma Marka Aureliusza..to chyba nawet on powiedzial ze swiat bylby inny gdyby ludzie potrafili siedziec bezczynnie w ciszy

zobacz jaka chora rywalizacja jest między kobietami, moda, makijaże, kosmetyczki, bycie seks symbolem itp. wmawiają im że robią to dla siebie, ale to presja społeczna, często stworzona przez te same kobiety nawzajem aby być i wyglądać kimś kim nie są, to dopiero niewolnictwo umysłu, a to tylko jeden przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×