Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grochówkę gotuję

małżeństwo to powinien być kontrakt terminowy

Polecane posty

10 minut temu, Gość ech napisał:

 

10 minut temu, Gość ech napisał:

Nie śledzisz feministycznych stron internetowych i facebookowych? Przecież tam każdy jeden post to hejt na mężczyzn oraz kobiety, które powiedzą o nich cokolwiek pozytywnego albo nie zgadzają się z ich poglądami. Za jakąkolwiek polemikę czy słowa krytyki z miejsca leci ban.

 

Muszę przyznać, że nie śledzę. Skupiam się raczej na mediach zimnych, jeśli wiesz co mam na myśli. Wyważonych i przemyślanych publikacjach ludzi ode mnie mądrzejszych, a nie głupszych

12 minut temu, Gość ech napisał:

Jak się znajdzie odpowiedniego partnera, to nie jest ryzykowny.

W tym momencie jest to cofnięcie się do XIX wieku, kiedy szczęście i komfort życia kobiety zależało wyłącznie od mężczyzny, którego wybrała. Naprawdę wierzysz w to, że połowa ludzkości chciałaby być aż tak zależna i niesamodzielna?

13 minut temu, Gość ech napisał:

Facet też może w każdej chwili zostać oskarżonym o gwałt i zanim udowodni niewinność, to wszyscy się od niego odwrócą, straci pracę i przyjaciół, a jak się okaże, że jest niewinny, to nikt o tym nie wspomni, nikt go nie przeprosi, nie dostanie żadnego zadośćuczynienia, a reputacji już nie odzyska. A feministki stale postulują, by zawsze wierzyć kobietom, bo przecież kobiety to idealne, niewinne istoty, które nigdy nie kłamią i nie manipulują, za to mężczyźni to zawsze ci najgorsi. A no i oczywiście, że przemoc ma płeć.

To jest pokłosie stygmatyzowania i obwiniania ofiar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość pravda napisał:

Ale my nie jesteśmy w Arabii Saudyjskiej. Saudyjki mają gorzej, ale o ich prawa nikt nie walczy, mówi się tylko o "dyskryminacji" kobiet w Europie. Ja chciałbym żyć w wolnym kraju, gdzie rząd mnie nie ogranicza i nie zabiera połowy zarobionych pieniędzy.

Podałam przykład Arabii, bo wolę klepać biedę, ale mieć wolność niż opływać w luksusy, podczas gdy zabiorą mi część praw, będą wskazywać, że jestem kimś gorszym bo jestem kobietą. Nawet tu na kafe są odpryski tego myślenia, opinie, że "kobiety nie myślą racjonalnie" i są "średnio mniej inteligentne od mężczyzn" są i tak najłagodniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość pravda napisał:

Ale my nie jesteśmy w Arabii Saudyjskiej. Saudyjki mają gorzej, ale o ich prawa nikt nie walczy, mówi się tylko o "dyskryminacji" kobiet w Europie. Ja chciałbym żyć w wolnym kraju, gdzie rząd mnie nie ogranicza i nie zabiera połowy zarobionych pieniędzy.

Tak, zgadzam się. Ale nawet jeśli Korwin niczego kontrowersyjnego nie mówi, to tu się wytnie, tam się doda i znowu jest afera. Niewygodnych ludzi zawsze się pokazywało w złym świetle. Posłuchaj sobie, co mówi Mentzen, Berkowicz i inni członkowie Konfederacji. Mówią rzeczowo i z sensem, w odróżnieniu od przedstawicieli pozostałych partii.

Nic mi na ten temat nie wiadomo.

Nie zauważyłem takich poglądów w Konfederacji.

Nie jest. Konfederacja chce prowadzić rozsądną politykę zagraniczną i gospodarczą. Osobiście uważam, że powinniśmy nawiązać współpracę z Rosją, a nie "machać szabelką" w ich kierunku, bo w końcu Putin się zirytuje i naprawdę nas zaatakuje. Póki co nie ma żadnego powodu, by nas napadać, ale działania polskiego rządu do tego doprowadzą.

To że członkowie Konfederacji częściowo wypowiadają się z sensem, niestety nie zamyka mi oczu na pozostałą część. Z resztą Twoich wypowiedzi nie zgadzam się (Putin, antysemityzm, ograniczenie praw kobiet, choćby reprodukcyjnych itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech
8 minut temu, Onkosfera napisał:

W tym momencie jest to cofnięcie się do XIX wieku, kiedy szczęście i komfort życia kobiety zależało wyłącznie od mężczyzny, którego wybrała. Naprawdę wierzysz w to, że połowa ludzkości chciałaby być aż tak zależna i niesamodzielna?

Połowa nie. Ale te, które chcą, niech mają do tego prawo.

9 minut temu, Onkosfera napisał:

Muszę przyznać, że nie śledzę. Skupiam się raczej na mediach zimnych, jeśli wiesz co mam na myśli. Wyważonych i przemyślanych publikacjach ludzi ode mnie mądrzejszych, a nie głupszych

Jakieś przykłady? Chciałbym poczytać te media i zobaczyć to wszystko z innej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda gadać
6 minut temu, Onkosfera napisał:

"kobiety nie myślą racjonalnie"

Ale przecież tak jest, co najlepiej pokazują wasze wybory życiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravda
9 minut temu, Onkosfera napisał:

Podałam przykład Arabii, bo wolę klepać biedę, ale mieć wolność niż opływać w luksusy, podczas gdy zabiorą mi część praw, będą wskazywać, że jestem kimś gorszym bo jestem kobietą. Nawet tu na kafe są odpryski tego myślenia, opinie, że "kobiety nie myślą racjonalnie" i są "średnio mniej inteligentne od mężczyzn" są i tak najłagodniejsze

Konfederacja nie zabierze ci praw.

7 minut temu, Onkosfera napisał:

To że członkowie Konfederacji częściowo wypowiadają się z sensem, niestety nie zamyka mi oczu na pozostałą część. Z resztą Twoich wypowiedzi nie zgadzam się (Putin, antysemityzm, ograniczenie praw kobiet, choćby reprodukcyjnych itp)

Nie musisz się zgadzać, ale też nie przyjmuj bezrefleksyjnie tego, co powiedzą ci w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość ech napisał:

Połowa nie. Ale te, które chcą, niech mają do tego prawo.

Jakieś przykłady? Chciałbym poczytać te media i zobaczyć to wszystko z innej perspektywy.

No tak, jest biblia feminizmu "Reakcja", cenię publikacje Agnieszki Graff, Alice Schwarzer, Naomi Wolf...

Co do prawa, to owszem jest, ale muszę przyznać, że przykro się robi, gdy mężczyźni to potem wykorzystują, by wyzywać kobiety od nierobów, pasożytów, materialistek. Poza tym taki wybór, nie uwzględnia sytuacji gdy partner zachoruje psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość szkoda gadać napisał:

Ale przecież tak jest, co najlepiej pokazują wasze wybory życiowe.

Przepraszam, jakie "wasze"? Co Ty wiesz o moich wyborach życiowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość pravda napisał:

Konfederacja nie zabierze ci praw.

Nie musisz się zgadzać, ale też nie przyjmuj bezrefleksyjnie tego, co powiedzą ci w telewizji.

Akurat telewizji oglądam bardzo mało. Jeśli chcesz wiedzieć, to czytam "Politykę". Jest lewicowa światopoglądowo i dość kulturalna i wyważona w opiniach (w przeciwieństwie do tvp/tvn, Newsweeka, Do Rzeczy itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech
4 minuty temu, Onkosfera napisał:

Co do prawa, to owszem jest, ale muszę przyznać, że przykro się robi, gdy mężczyźni to potem wykorzystują, by wyzywać kobiety od nierobów, pasożytów, materialistek.

Zgadzam się, ale przecież nie każdy facet taki jest, powiedziałbym wręcz, że mniejszość.

5 minut temu, Onkosfera napisał:

No tak, jest biblia feminizmu "Reakcja", cenię publikacje Agnieszki Graff, Alice Schwarzer, Naomi Wolf...

Dziękuję, zajrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravda
4 minuty temu, Onkosfera napisał:

Akurat telewizji oglądam bardzo mało. Jeśli chcesz wiedzieć, to czytam "Politykę". Jest lewicowa światopoglądowo i dość kulturalna i wyważona w opiniach (w przeciwieństwie do tvp/tvn, Newsweeka, Do Rzeczy itp)

I w "Polityce" wyczytałaś o Konfederacji chcącej ograniczać prawa kobietom? Albo o antysemityzmie i prorosyjskości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda gadać
6 minut temu, Onkosfera napisał:

Przepraszam, jakie "wasze"? Co Ty wiesz o moich wyborach życiowych?

O twoich nic, ale o wyborach życiowych ogółu kobiet już więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość pravda napisał:

I w "Polityce" wyczytałaś o Konfederacji chcącej ograniczać prawa kobietom? Albo o antysemityzmie i prorosyjskości?

Nie o Konfederacji jako całości. "Polityka" specjalizuje się w dość obiektywnym przybliżaniu sylwetek przeróżnych polityków. Uważam, że są wyważeni, bo nigdy nie ma takiego "pojazdu" po człowieku, jaki widziałam w DoRzeczach itp, dziennikarze starają się pokazać delikwenta naprawdę z różnych stron, nie tylko z tej złej. To samo dotyczy artykułów na pozostałe wspomniane przez Ciebie tematy. Nigdy nie są bezwzględnie na nie (chyba że piszą jacyś bardzo zawzięci dziennikarze typu Żakowski - jego emocjonalnych publikacji unikam, bo nie lubię, gdy ktoś jest zbyt osobisty w artykułach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość szkoda gadać napisał:

O twoich nic, ale o wyborach życiowych ogółu kobiet już więcej.

Statystyki prowadzisz? Jestem ciekawa w jakich kręgach się obracasz i co to dla Ciebie jest ten "ogół kobiet"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfederacja. W.i N.
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie możliwe - piekło jest już zapchane popiołem z przygłupich faszystów.

popiół to może i się stał ale za sprawą lewaków, którzy milionami przeszli obok Matki Bożej w otchłań, dzień w dzień robi się popiół z waszych ciał i dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam
6 godzin temu, Gość Konfederacja. W.i N. napisał:

popiół to może i się stał ale za sprawą lewaków, którzy milionami przeszli obok Matki Bożej w otchłań, dzień w dzień robi się popiół z waszych ciał i dusz.

bierzesz jakieś leki na głowę? bo jeśli nie to naprawdę rozważ ich zażywanie

masz solidnie nasrane w głowie. co zresztą tłumaczy popieranie zbieraniny ...i, mizoginów, przygłupów i hipokrytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravda
3 godziny temu, Gość pytanie mam napisał:

popieranie zbieraniny ...i, mizoginów, przygłupów i hipokrytów

Ale on nie jest za PiSem ani za PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 godzin temu, Gość pravda napisał:

I w "Polityce" wyczytałaś o Konfederacji chcącej ograniczać prawa kobietom? Albo o antysemityzmie i prorosyjskości?

Wystarczy posłuchać Korwina, co mówi o kobietach. Albo jak się wypowiada w mediach rosyjskich. Putin pluje w Polsce w twarz odnośnie historii, a Konfederacji to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfederacja. W.i N.
6 godzin temu, Gość pytanie mam napisał:

bierzesz jakieś leki na głowę? bo jeśli nie to naprawdę rozważ ich zażywanie

masz solidnie nasrane w głowie. co zresztą tłumaczy popieranie zbieraniny ...i, mizoginów, przygłupów i hipokrytów

Fantastycznie zbiera ci antena z tefałena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfederacja. W.i N.
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Wystarczy posłuchać Korwina, co mówi o kobietach. Albo jak się wypowiada w mediach rosyjskich. Putin pluje w Polsce w twarz odnośnie historii, a Konfederacji to nie przeszkadza.

Bardziej powinno przeszkadzać to szołmenom z prawa i głuopiej sprawiedliwości.

Natomiast Grzegorz Braun odpowiedział na kłamstwa poutina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak kobiety mogą być zwolennikami konfederacji, jeżeli facet z muchą jest zwolennikiem zamknięcia kobiety w kuchni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Jak kobiety mogą być zwolennikami konfederacji, jeżeli facet z muchą jest zwolennikiem zamknięcia kobiety w kuchni. 

Też się nad tym zastanawiałam, ale tak jak pisałam wyżej. Wysuwają wyłącznie argumenty gospodarcze, pomijając milczeniem kwestie obyczajowe i podejścia panów do ich "glupszej" płci. Naciskane, zaczynają gadać o wolnym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Onkosfera napisał:

Też się nad tym zastanawiałam, ale tak jak pisałam wyżej. Wysuwają wyłącznie argumenty gospodarcze, pomijając milczeniem kwestie obyczajowe i podejścia panów do ich "glupszej" płci. Naciskane, zaczynają gadać o wolnym rynku.

Zwolenniczki chyba faktycznie uzasadniają, że są z tej "głupszej " płci, a facet z muszką znając głównie takie kobiety- właśnie tak twierdzi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

7 godzin temu, Gość pytanie mam napisał:

bierzesz jakieś leki na głowę? bo jeśli nie to naprawdę rozważ ich zażywanie

Brał na ch0ja, bo mu nie staje do czego sam się przyznał, ale leki te wywołały skutki uboczne w postaci spotęgowania już istniejącego zyebaniu umysłowego. Wystarczy poczytać piërd0lenie tego prawackiego wykolejeńca. Równie sfrustrowanego oszołoma jak on nawet na Kafeterii ciężko znaleźć. Kompleks miękkiej faji, zażywane specyfiki oraz faszystowskie me(n)dia poczyniły w tym durnym łbie nieodwracalne spustoszenia. Czuba należałoby bezwzględnie izolować od dostępu do internetu a przede wszystkim od społeczeństwa, bo może być nieszczęście. Nie wiadomo, co może takiej zyëbanej sierocie po Adolfie wpaść do łba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahah
18 minut temu, Onkosfera napisał:

Jak kobiety mogą być zwolennikami konfederacji,

ja baba i mam gdzies te wasze schematy, moge wierzyc w Boga i nie chciec miec dzieci, glosowac na konfederacje i na 100% nie chciec miec meza, moge szanowac tradycje, nie popierac lgbt, a czuc awersje do "rol spolecznych", kieratu maz dom dzieci i kto mi zabroni?

nie rozumiem,  co was tak tu w mozgi uwiera w tym kraju, jakies naciski, oczekiwania, strach przed ocena innych?

tak sie puszycie, a sami jestescie jednymi wielkimi niewolnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kobiety głosujące na konfederacja to tak jak geje głosujące na PiS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gość hahah napisał:

ja baba i mam gdzies te wasze schematy, moge wierzyc w Boga i nie chciec miec dzieci, glosowac na konfederacje i na 100% nie chciec miec meza, moge szanowac tradycje, nie popierac lgbt, a czuc awersje do "rol spolecznych", kieratu maz dom dzieci i kto mi zabroni?

nie rozumiem,  co was tak tu w mozgi uwiera w tym kraju, jakies naciski, oczekiwania, strach przed ocena innych?

tak sie puszycie, a sami jestescie jednymi wielkimi niewolnikami

Dlaczego tak agresywnie? Wyjaśnij swoje stanowisko. Chętnie poznam argumenty ze strony kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo
Przed chwilą, Onkosfera napisał:

Dlaczego tak agresywnie? Wyjaśnij swoje stanowisko. Chętnie poznam argumenty ze strony kobiety

przestań! gdybym mogła się cofnąć w czasie byłabym taka sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Kobiety głosujące na konfederacja to tak jak geje głosujące na PiS 

Gorzej. To tak jak Żydzi głosujący na Hitlera 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość brawo napisał:

przestań! gdybym mogła się cofnąć w czasie byłabym taka sama:)

Teraz to jestem naprawdę ciekawa😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×