Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaa

kiedy wasze dzieci zaczeły pokazywac czesci ciała, wkładać klocki do sortera itd?

Polecane posty

Gość jaa

Moje dziecko ma równo roczek, probuje go nauczyc "gdzie jest oczko/nosek/uszko" na sobie i na zabawkach, w książeczkach, ale na razie zupełnie nie kuma. Sorter z klockami do niedawna po prostu rozwalał, teraz probuje wkładać klocki do otworów ale nie reaguje na pokazywanie mu jak to zrobić (np. pokazuję mu palcem że ma włożyć kwadratowy klocek do kwadratowego otworu a on uparcie wciska go w okrągły otwór). Robi i mówi "papa", mówi "bach", pokazuje "kosi kosi", ale żadnych nowych gestów też nie chce sie nauczyć.

Wiem że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale jestem ciekawa kiedy wasze dzieci zaczęły robić powyższe rzeczy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsisiisisidd

Spoko, moje dziecko tez tak robilo. I to jeszcze daleko po tym jak skonczylo roczek. A w pewnym momencie sam podszedl i powkladal prawidlowo. Sam z siebie. Nawet dopasowal kolorami.  Wcześniej tym tylko rzucal o podloge. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Maja miała 1,5 roku jak zaczęła bezbłędnie pokazywać części ciała. Teraz ma niecałe dwa lata i sorter też ma opanowany, chociaż czasem się myli i gwiazdkę 5-ramienna próbuje wrzucić do otworu na gwiazdkę 6-ramienną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelia

Nie mam jeszcze dzieci, ale często odwiedzam koleżankę z półtoraroczną córeczką i ona może wskaże nos czy oko jak ją spytasz gdzie ma, ale sortować zabawek nie umie i z uporem wkłada źle nawet jak jej pokażesz palcem i powiesz, że właśnie tu ma wsadzić. Spokojnie, wszystkiego się Twój maluszek nauczy w swoim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wydaje mi się, że dzieci mają czas do drugiego roku życia. Jakiś czas temu byłam z moja 2-letnia córka ma bilansie i m.in. pytano mnie czy dziecko potrafi wskazać na sobie przynajmniej dwie (może trzy?) części ciała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×