Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ooo

dni plodne a owulacja

Polecane posty

Gość ooo

Na ile dni przed owulacja zaczynaja sie dni plodne? Chodzi mi ile wczesniej szyjka mieknie i robi sie plodny sluz. I czy to jest w tym samym czasie czy np najpier jest sluz plodny a szyjka jeszcze twarda a potem dopiero mieknie? Oraz czy zaraz po owulacji szyjka robi sie twarda czy jeszcze przez dzien czy dwa jest miekka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Generalnie zarowno obserwacja jak i samo zachowanie szyjki jest bardzo indywidualne u każdej kobiety. Powiem Ci więcej - ja swoją obserwowałam przez ładnych kilka miesięcy i miałam wrażenie, że co miesiąc zachowuje się troszkę inaczej, więc dałam sobie spokój z szyjką, bo nic z niej nie umiałam wyczytać. Jeśli chodzi o śluz to teoretycznie kilka dni (ok 5 dni) przed owulacją powinien zrobić się bardziej ciągnący, przezroczysty, wodnisty. Tuż przed owulacją powinien przypominać białko jaja kurzego - ja taki mam dzień przed i w dniu owulacji. Ale to też indywidualne objawy, bo niektóre kobiety nie obserwują takiego śluzu, ale bez problemu zachodzą w ciążę. Ba! Ja w cyklu, w którym zaszłam pierwszy raz nie zaobserwowałam żadnego płodnego śluzu! A jednak będę mamą 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo

Ja właśnie podczas okresu miałam w miarę miękka  i otwarta. Teraz jest 10 dc i stała się twarda i wydaje mi się że dalej jest lekko otwarta. Dziś parę razy wypłynal mi taki przezroczysty śluz z białymi miejscami. Jednorazowo w dużej ilości. I nie wiem czy to jest już początek dni płodnych? Czy dopiero jak szyjka będzie mięknąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×