Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość...

Tomograf w ciąży.

Polecane posty

Gość Gość...

Witam osoby które poświęcają czas żeby to przeczytać, a więc mam pytanie do Pan czy zdążył się taki przypadek że miałyście TK w ciąży, gdy jeszcze  nie widziałyście że jesteście w ciąży?  A może kogoś znacie?  Czy TK miał szkodliwy wpływ na wasze maluszki ? Jak się rozwijają?  Żona miała TK w drugim tygodniu ciąży, oczywiście nie wiedząc że jest w ciąży, teraz tylko jest stach.... A nawet radiolog, i lekarz nie jest w stanie udzielić w miarę jasnej odpowiedzi jaki wpływ ma TK na płód.... Bardzo ale to bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon

Moja koleżanka miała tomografie głowy w 3 miesiącu ciąży. Dziecko zdrowe, super sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Stało się, nie ma co o tym rozmyślać. Płód jest na początku ciąży dobrze chroniony i jeśli sam z siebie nie ma wad, to zazwyczaj nie dochodzi do poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Gość Gość... napisał:

Witam osoby które poświęcają czas żeby to przeczytać, a więc mam pytanie do Pan czy zdążył się taki przypadek że miałyście TK w ciąży, gdy jeszcze  nie widziałyście że jesteście w ciąży?  A może kogoś znacie?  Czy TK miał szkodliwy wpływ na wasze maluszki ? Jak się rozwijają?  Żona miała TK w drugim tygodniu ciąży, oczywiście nie wiedząc że jest w ciąży, teraz tylko jest stach.... A nawet radiolog, i lekarz nie jest w stanie udzielić w miarę jasnej odpowiedzi jaki wpływ ma TK na płód.... Bardzo ale to bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. 

Miałam robiony rezonans też na samym początku ciąży. Mało tego - zrobiono mi test z krwi wtedy, który wyszedł negatywnie. A tym samym przez 2 tyg brałam jeszcze leki na różne problemy neurologiczne. 

Ciąża rozwija się prawidłowo, póki co nie stwierdzono żadnych wad (31 tydzień ciąży). Sama po tym rezonansie bardzo się stresowałam więc przejrzałam mnóstwo for, a okazało się, że sporo osób tak ma. Lekarz prowadzący ciążę powiedział mi, że gdyby coś się miało stać to działoby się od razu, np. Doszłoby do samoistnego poronienia wraz z miesiączka i nawet nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. 

Natomiast też szukając informacji na ten temat znalazłam się z publikacja wg której nie ma w zasadzie potwierdzonego negatywnego działania czy to rezonansu czy tomografu na ciążę wg zagranicznych źródeł. 

No, to głowa do góry i cieszcie się chwilą 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość...

Nawet nie wiecie jakie te słowa są pocieszające, bardzo dziękuję Wam za odpowiedź, będę wracał do tego tematu i pisał jak to się u nas potoczy, może komuś innemu się przyda.... Pozdrawiam i zdrówka życzę dla wszystkich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jaki sens ma takie pytanie? Nawet jeśli 100 osób napisze, że wszystko było ok, to nie znaczy że w 101 będzie tak samo i odwrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×