Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Kolezanka ma piękną cerę, byłam zaskoczona.

Polecane posty

Gość Gosc

Ciekawi mnie jak dbacie codziennie o swoją cerę ? Ostatnio odwiedziła mnie kolezanka, której długo nie widziałam, pierwsze na co zwróciłam uwagę, to jej piękna skóra , nigdy nie miała problematycznej, ale teraz jest po prostu idealna. Nocowała u mnie kilka dni więc zwróciłam uwagę na jej wieczorną pielęgnacje , używała dużej ilości różnych specyfików i trwało to wszystko ok 20 min. Czy wy też tak robicie? U mnie program pielęgnacji jest mocno okrojony 🙂

-demakijaz 

- krem nawilżający

- czasami peeling i maseczka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam problematyczną cerę (wrażliwa, naczynkowa i jednocześnie tłusta). Dzięki dobrej pielęgnacji w dużej mierze problemy mam opanowane, ale nie oznacza to ton "specyfików". Rano stosuję coś z antyoksydantami i krem z filtrem (30 co najmniej). Po południu po zmyciu makijażu lekkie serum normalizujące skórę tłustą (coś z niacynamidem np.) i ciut kremu nawilżającego. Przed snem jesienią i zimą coś z retinoidów, w słoneczniejszym czasie krem z kwasem migdałowym albo coś innego bezpiecznego w lecie (np. bakuchiol, czy serum z miedzią - oczywiście nie wszystko na raz, tylko jeden produkt w danym czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja gustuję w kosmetykach naturalnych, właśnie mam na twarzy savon noir, polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jest mój nick

Ja mam cerę problematyczna (tradzik)i w łazience mnóstwo różnych mazidel, mydel, tonikow ,olejków,żeli, ,wszystko przemyślane , przeanalizowane składy itp jak najbardziej naturalne, kupa kasy ciągle na to idzie a cera ciągle kiepska, niektóre moje znajome używają 2 rzeczy i piękne buzie mają ehh jedna nawet nigdy nie uzywała kremu ani nic nawilzajacego, ale to to moim zdaniem też niedobrze,  choć nie ma problemów z cera to chyba mimo wszystko skóra potrzebuje jakiegoś nawilżenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jest mój nick

Ja gdybym po umyciu buzi nic na nie nie nałożyła to bym się chyba wściekła taką bym miała sciagnieta skórę, wręcz muszę to błyskawicznie robić bo jest duży dyskomfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość To jest mój nick napisał:

Ja mam cerę problematyczna (tradzik)i w łazience mnóstwo różnych mazidel, mydel, tonikow ,olejków,żeli, ,wszystko przemyślane , przeanalizowane składy itp jak najbardziej naturalne, kupa kasy ciągle na to idzie a cera ciągle kiepska, niektóre moje znajome używają 2 rzeczy i piękne buzie mają ehh jedna nawet nigdy nie uzywała kremu ani nic nawilzajacego, ale to to moim zdaniem też niedobrze,  choć nie ma problemów z cera to chyba mimo wszystko skóra potrzebuje jakiegoś nawilżenia...

Kup sobie szczoteczkę soniczna- nie wierzyłam, ale.uzywam 3 tyg i widzę ogromną zmianę, a też mam cerę trądzikową, tłusta, ale z drugiej strony szybki się wysusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Kup sobie szczoteczkę soniczna- nie wierzyłam, ale.uzywam 3 tyg i widzę ogromną zmianę, a też mam cerę trądzikową, tłusta, ale z drugiej strony szybki się wysusza

a to nic dziwnego, natłuszczenie to nie nawilżenie, a nadmierne przetłuszczanie może paradoksalnie właśnie nasilać przesuszanie 😉 skóra tłusta odwodniona to bardzo częsty przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jest mój nick
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kup sobie szczoteczkę soniczna- nie wierzyłam, ale.uzywam 3 tyg i widzę ogromną zmianę, a też mam cerę trądzikową, tłusta, ale z drugiej strony szybki się wysusza

Jaka masz konkretnie? Zawsze bałam się mycia szczoteczka że poroznosze pryszcze, zwłaszcza że często mam jakieś stany zapalne:( zastanawiam się nad kupnem darsonwalu, bardzo jest polecany, ale z drugiej strony tyle już kupiłam polecanych hitow i klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Stosuję koreańska pielęgnacje twarzy , w sumie to lekko zmodyfikowaną na polskie warunki: demakijaż olejkiem z awokado, mycie delikatna pianką i woda, tonik, serum, ampułka, krem pod oczy i na koniec lekki krem nawilzajacy, dodatkowo kilka razy w tygodniu złuszczanie i maseczka w płachcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jest mój nick

Ja już nawet przestałam używać zwykłego ręcznika do twarzy, wycieram jednorazowymi papierowymi, ciągle zmieniam poszewke od poduszki, odkazam specjalnymi chusteczkami telefon, żebym podczas rozmowy nie dotykała policzka telefonem z zarazkami i inne cuda wianki i ciągle nie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cercia

Rano: woda, tonik, krem na dzień, makijaż.

Wieczorem: płyn do demakijażu, woda, żel do mycia twarzy za pomocą silikonowej myjki, woda, tonik, krem na noc.

Cera czysta, gładka, dosłownie zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jest mój nick

Dziś mi się zaczął okres więc od kilku dni mam różne cuda ma buzi, zanim to wszystko teraz dojdzie do jako takiego ladu to już kolejny okres bedzie się zbliżał i tak w koło Macieju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Widzę, że mam dużo szczęścia. Zawsze miałam ładną cerę.  Nawet jako nastolatka nie miałam  problemów.  Nie stosuję nawet kremów, a że maluję się od święta to i innych mleczek czy toników mało używam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość To jest mój nick napisał:

Dziś mi się zaczął okres więc od kilku dni mam różne cuda ma buzi, zanim to wszystko teraz dojdzie do jako takiego ladu to już kolejny okres bedzie się zbliżał i tak w koło Macieju 

Współczuję, ja nawet przed miesiączką nie mam krostek na buzi. Nie wiem z czego to wynika. Chyba geny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Cera cerze nierówna. Jeśli masz taki rodzaj jak koleżanka, to odpisz nazwy kosmetyków. Może u Ciebie też się sprawdzą. Ja używam zwykłego toniku do zmycia delikatnego kremu BB i różu. Później nakładam kwas hialuronowy i ulubione serum. Im mniej, tym lepiej. Nigdy nie miałam żadnych wyprysków, a skóra jest gładka i z blaskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
27 minut temu, Gość gość napisał:

Widzę, że mam dużo szczęścia. Zawsze miałam ładną cerę.  Nawet jako nastolatka nie miałam  problemów.  Nie stosuję nawet kremów, a że maluję się od święta to i innych mleczek czy toników mało używam.  

Ja tez zawsze miałam ładną, te wszystkie maski, ampułki i peelingi stosuję po to, żeby tę ładną cerę utrzymać do osiemdziesiątki 😜

Zapomnialam napisać ze jeszcze oczywiście filtr na to wszystko nakładam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Cera cerze nierówna. Jeśli masz taki rodzaj jak koleżanka, to odpisz nazwy kosmetyków. Może u Ciebie też się sprawdzą. Ja używam zwykłego toniku do zmycia delikatnego kremu BB i różu. Później nakładam kwas hialuronowy i ulubione serum. Im mniej, tym lepiej. Nigdy nie miałam żadnych wyprysków, a skóra jest gładka i z blaskiem.

Tonik nie służy do oczyszczania, bo jego zadaniem jest zamknąć pory po oczyszczaniu, zmywać lepiej płynem micelarnym lub mleczkiem, ewentualnie olejkiem lub żelem do mycia twarzy. 
Ja lubię dosyć dużo makijażu stosować, wiec makijaż zmywam chusteczkami do demakijażu, potem pianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Proszę o poradę. Mam trądzik różowaty, moja cera jest wiecznie czerwona. W przychodni polecono mi krem z parafiną do skóry z AZS. Czy to dobry pomysł? Jak okiełznać ten wieczny rumień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Gość
9 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Ciekawi mnie jak dbacie codziennie o swoją cerę ? Ostatnio odwiedziła mnie kolezanka, której długo nie widziałam, pierwsze na co zwróciłam uwagę, to jej piękna skóra , nigdy nie miała problematycznej, ale teraz jest po prostu idealna. Nocowała u mnie kilka dni więc zwróciłam uwagę na jej wieczorną pielęgnacje , używała dużej ilości różnych specyfików i trwało to wszystko ok 20 min. Czy wy też tak robicie? U mnie program pielęgnacji jest mocno okrojony 🙂

-demakijaz 

- krem nawilżający

- czasami peeling i maseczka 

Polecam kanał Kacper beauty blog. Odkąd, stosuję jego rady, też mam idealną cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Gość
8 godzin temu, Gość To jest mój nick napisał:

Jaka masz konkretnie? Zawsze bałam się mycia szczoteczka że poroznosze pryszcze, zwłaszcza że często mam jakieś stany zapalne:( zastanawiam się nad kupnem darsonwalu, bardzo jest polecany, ale z drugiej strony tyle już kupiłam polecanych hitow i klapa

Tylko nie szczoteczka! Najwyżej 3 razy w tygodniu. Obejrzyj filmy na kanale Hyram i Kacper beauty blog, to dowiesz się prawdy o szczoteczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Gość napisał:

Proszę o poradę. Mam trądzik różowaty, moja cera jest wiecznie czerwona. W przychodni polecono mi krem z parafiną do skóry z AZS. Czy to dobry pomysł? Jak okiełznać ten wieczny rumień? 

Sama nie okiełznasz. Idź do sprawdzonego, bardzo dobrego dermatologa. Opinie są na portalu znanylekarz.pl. Wpisz ,,dobry dermatolog" i nazwę miejscowości, w której mieszkasz. Trzeba również wykluczyć choroby tarczycy, nerwicę, zakażenie helicobacter pylori. Podczasl pielęgnacji skóry unikaj tarcia, ucisku i nie stosuj kosmetyków bogatych w substancje aktywne, bo wywołują podrażnienie lub uczulają. Krem z parafiną możesz wyrzucić do kosza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Proszę o poradę. Mam trądzik różowaty, moja cera jest wiecznie czerwona. W przychodni polecono mi krem z parafiną do skóry z AZS. Czy to dobry pomysł? Jak okiełznać ten wieczny rumień? 

Ja też miałam. Lekarka bez badań zaleciła na dzień dobry półroczną antybiotykoterapię doustną najwyższymi dawkami leku i dwa silne kremy na dzień i noc...po wyjściu z gabinetu puknęłam się w czoło i zaczęłam sama szukać i działać, tym bardziej, że przyjaciółka taką drogę przeszła i w zasadzie można ją było co pół roku powtarzać. Udało mi się bez tego. Jedynie przed okresem potrafią mi ze dwa ropniaczki wyjść i tyle. Ale to długi proces. W sumie walczyłam z tym cztery miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufam

cera przede wszystkim zależy od tego co jemy, jak się odżywiamy,oczywiście można wspomóc się kosmetykami ale główny wpływ na wygląd skóry ma odżywianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Odżywianie,sen,brak stresu,dobre kosmetyki i oleje do picia(lniany,z wiesiołka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
39 minut temu, Polii napisał:

Polecacie coś konkretnego do peelingu ?

peeling enzymatyczny  z owoców tropikalnych z e-naturalne. Najlepszy jakiego do tej pory używałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia

Kosmetyki niemieckie z Hello Body polecam. Drogie ale warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhhhhhhh

Ja nic nie używam, myję mydłem. U mnie to się sprawdza, skóra na początku też była ściągnięta, ale teraz nic takiego nie czuję. Ale nie wiem czy u każdego to się sprawdzi. Makijażu też nie noszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccccc
Dnia 25.01.2020 o 08:52, Gość Gość napisał:

Proszę o poradę. Mam trądzik różowaty, moja cera jest wiecznie czerwona. W przychodni polecono mi krem z parafiną do skóry z AZS. Czy to dobry pomysł? Jak okiełznać ten wieczny rumień? 

Zrób sobie badanie na helicobacter pyroli.Kup rozex albo mocniejszy metronidazol(tylko ze to jest na recepte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccccc

A w ogóle to idź do dermatologa,przepisze ci antybiotyk i któraś z tych maści bo tym się to leczy.Ja miałam mega rumień i pomogło. Żaden krem z parafina nie pomoże jeśli to naprawdę trądzik różowaty, skąd w ogóle wiesz ze to to?bo jak ci w przychodni tAK powiedzieli i polecili krem z parafina to chyba niezbyt się znają na tych sprawach.Tego się tak nie leczy, ale ty może w ogóle nie masz trądziku różowatego tylko AZS albo egzeme albo coś jesżcze innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×