Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dlaczego tyle się mówi o reparacjach od Niemiec ?

Polecane posty

Gość Gość
7 minut temu, Gość nik napisał:

no ta od męża niemca na pewno po nim powtarza, co ma innego zrobić 🤣 ale to wstyd jednak, myśl sama kobieto, może jeszcze męża czegoś mądrego nauczysz

W ogóle z mężem na temat Polski nie rozmawiamy. Parę miesięcy temu był temat reparacji i po prostu o tym wspomniałam i taka była jego odpowiedz (w żartach). To wam się wydaje, że o Polsce jest nadawane w wiadomościach 24/7, ludzie na ulicy też nie znają innego tematu, tylko Polska, Polska i Polska. Niestety tak nie jest. Każdy żyje teraźniejszością. Nikt się poza tym o Polsce/Polakach negatywnie nie wyraża, ale niektórzy mają jakiś kompleks, z którym pewnie umrą. Współczuję. Ja kocham mieszkać w centrum Europy, czuję się jego obywatelką, chętnie odwiedzamy Polskę i Niemcy są zawsze ciekawi jak jest u nas, co lubimy jeść, jakie miasta warto zwiedzić i jacy są ludzie. Może pora zakończyć tę chorą i sztuczną nienawiść do nich? Jeżeli uważasz, że Polsce należą się reparacje to pisz do rządu, w końcu od tego są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego? 

Bo Niemcy i Ruskie wybili polską inteligencję. 

A Niemieckiej inteligencji nikt nie wybił z taką premedytacją i praktycznie co do jednego. 

Czaisz różnicę???

Nawet wina Polaków, że nam ludzi wybili. Wszystko wina Polaków, a Niemcy to po prostu mądrzejszy naród, jasne! 

Wybili Żydów- jeśli już. I to oni tworzyli tę inteligencję. A Polakom Żydzi byli nie na rękę, myślisz że dlaczego ci co przeżyli wojnę wyjechali do Stanów i zwyczajnie rozproszyli się po świecie? Bo nikt ich w Polsce nie chciał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

To wam się wydaje, że o Polsce jest nadawane w wiadomościach 24/7, ludzie na ulicy też nie znają innego tematu, tylko Polska, Polska i Polska. Niestety tak nie jest. Każdy żyje teraźniejszością.

Na szczęście tak nie jest 🙂

Zresztą ta kwestia wypływa chyba okresowo jako temat zastępczy. Ludzie odwrócą uwagę od tego, co jest ważniejsze dla teraźniejszości i przyszłości, a co jest najlepsze do tego? Ano przeszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Wybili Żydów- jeśli już. I to oni tworzyli tę inteligencję. A Polakom Żydzi byli nie na rękę, myślisz że dlaczego ci co przeżyli wojnę wyjechali do Stanów i zwyczajnie rozproszyli się po świecie? Bo nikt ich w Polsce nie chciał. 

Ty chyba żartujesz, poczytaj sobie o zbrodni w Palmirach czy o Katyniu, a to tylko kilka przykładów akcji Intelligenzaktion, która miała na celu całkowitą eksterminację polskiej inteligencji. Ja rozumiem, że nie wszystko trzeba wiedzieć, ale weź sprawdź następnym razem zanim taką głupotę napiszesz 🙄 Po co kłamiesz, że przedwojenna inteligencja polska to żydzi? Umiesz wejść na kafe, to na wikipedię też dasz radę, sprawdź sobie przekrój społeczeństwa pod względem klas i narodowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Na szczęście tak nie jest 🙂

Zresztą ta kwestia wypływa chyba okresowo jako temat zastępczy. Ludzie odwrócą uwagę od tego, co jest ważniejsze dla teraźniejszości i przyszłości, a co jest najlepsze do tego? Ano przeszłość. 

jasne, jak cię mąż walnie w dziub, a później przeprosi to też mu powiesz kochanie, nie wracajmy do tego, to już przeszłość 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Wybili Żydów- jeśli już. I to oni tworzyli tę inteligencję. A Polakom Żydzi byli nie na rękę, myślisz że dlaczego ci co przeżyli wojnę wyjechali do Stanów i zwyczajnie rozproszyli się po świecie? Bo nikt ich w Polsce nie chciał. 

ci co przezyli wojnę poszli do ub, siedzieli tam dopóki klimat w partii się nie zmienił i wtedy wyjechali. Jak ci brakuje żydów w polsce to miej pretensje do komunistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego? 

Bo Niemcy i Ruskie wybili polską inteligencję. 

A Niemieckiej inteligencji nikt nie wybił z taką premedytacją i praktycznie co do jednego. 

Czaisz różnicę???

Nawet wina Polaków, że nam ludzi wybili. Wszystko wina Polaków, a Niemcy to po prostu mądrzejszy naród, jasne! 

W czasie, gdy na Zachodzie budowano podstawy cywilizacji, rozwijano nauke, u nas Kmicic hulał po Dzikich Polach i wbijał chłopów na pal.  Co dokonała nasza inteligencja? Jaki jest wkład Polaków w światowa naukę czy kulturę? Bliski zeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

W czasie, gdy na Zachodzie budowano podstawy cywilizacji, rozwijano nauke, u nas Kmicic hulał po Dzikich Polach i wbijał chłopów na pal.  Co dokonała nasza inteligencja? Jaki jest wkład Polaków w światowa naukę czy kulturę? Bliski zeru.

Haha, następna kret.ynka. W czasie gdy u niemców palili czarownice na stosie, u nas panowała swoboda religijna i wolność wyznania. Nie wstyd ci być taką ignorantką.? Kopernik był niemcem, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Haha, następna kret.ynka. W czasie gdy u niemców palili czarownice na stosie, u nas panowała swoboda religijna i wolność wyznania. Nie wstyd ci być taką ignorantką.? Kopernik był niemcem, nie?

No dobrze, Polska jest słabiej rozwinięta przez Niemców. To chyba chciałeś/aś usłyszeć. Polacy i ich myśl technologiczna nie mogą kiełkować, bo Niemcy nam na to nie pozwalają. 
p.s Ciekawe dlaczego Skłodowska- Curie zrobiła karierę naukową we Francji, a nie w Polsce.. Pewnie też przez złych Niemców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Haha, następna kret.ynka. W czasie gdy u niemców palili czarownice na stosie, u nas panowała swoboda religijna i wolność wyznania. Nie wstyd ci być taką ignorantką.? Kopernik był niemcem, nie?

No niestety, ale Kopernik był jedynie poddanym króla polskiego. Natomiast jesli chodzi o język wyniesiony z domu, to był to właśnie niemiecki. A z tą swoboda religijna i wolnością wyznania, to niestety mit. Słyszałaś choćby o losie Arian. Albo o losie faceta, który gdzieś tam, na marginesie książki, napisał "Boga nie ma". Nie wstyd ci być taka ignorantką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pewnie że mit, dlatego przez wieki do Rzeczypospolitej migrowali heretycy i wygnańcy religijni z państw ościennych 🤣 A Kopernik -  no tak jak mówiłam, Niemiec 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aria
15 minut temu, Gość Gość napisał:

No niestety, ale Kopernik był jedynie poddanym króla polskiego. Natomiast jesli chodzi o język wyniesiony z domu, to był to właśnie niemiecki. A z tą swoboda religijna i wolnością wyznania, to niestety mit. Słyszałaś choćby o losie Arian. Albo o losie faceta, który gdzieś tam, na marginesie książki, napisał "Boga nie ma". Nie wstyd ci być taka ignorantką?

faktycznie dziwne że za spiskowanie przeciw królowi zostali wygnani. WYGNANI. widzisz różnicę między spaleniem na stosie przez jakieś zabobony a wygnaniem za zdradę stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wcale się nie dziwię, że Polska wygląda jak wygląda skoro taki antypolonizm się szerzy nawet na głupawym forum. zachwyt nad Niemcami, nad każdym innym a na Polskę i Polaków tylko plucie. Nie wiem w jakich rodzinach sie wychowaliście, folksdojczów czy komunistów, ale mnie to przeraża. Sprawdza się w praktyce, że większość Polaków została wymordowanych, albo wywieziona z Polski a teraz tutaj nie wiem kto został... jacyś wynarodowieni ludzie wielbiący Niemców i zachód. Tragedia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Wcale się nie dziwię, że Polska wygląda jak wygląda skoro taki antypolonizm się szerzy nawet na głupawym forum. zachwyt nad Niemcami, nad każdym innym a na Polskę i Polaków tylko plucie. Nie wiem w jakich rodzinach sie wychowaliście, folksdojczów czy komunistów, ale mnie to przeraża. Sprawdza się w praktyce, że większość Polaków została wymordowanych, albo wywieziona z Polski a teraz tutaj nie wiem kto został... jacyś wynarodowieni ludzie wielbiący Niemców i zachód. Tragedia. 

Ale jeszcze żeby mieli rację, jakieś argumenty podawali sensowne, to nie - coś tam przeczytają, coś dopowiedzą i eksperci historyczni jak znalazł. Ta się oburza że arian wygnali, oddali im majątki, dali dwa lata na opuszczenie kraju, niemcy w tym czasie palili na stosie kobiety za to że się krzywo spojrzała, ale o tym nic nie napisze, bo jej nie pasuje do narracji antypolskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Wcale się nie dziwię, że Polska wygląda jak wygląda skoro taki antypolonizm się szerzy nawet na głupawym forum. zachwyt nad Niemcami, nad każdym innym a na Polskę i Polaków tylko plucie. Nie wiem w jakich rodzinach sie wychowaliście, folksdojczów czy komunistów, ale mnie to przeraża. Sprawdza się w praktyce, że większość Polaków została wymordowanych, albo wywieziona z Polski a teraz tutaj nie wiem kto został... jacyś wynarodowieni ludzie wielbiący Niemców i zachód. Tragedia. 

No dobrze, że został przynajmniej jeden PRAWDZIWY POLAK. Szkoda, że z małym rozumkiem, ale nie szkodzi. Ważne, zeby był chętny do spelniania roli mięsa armatniego w różnych wojenkach czy bezsensownych powstaniach, co tam sobie wymyśla politycy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Karola napisał:

Ale jeszcze żeby mieli rację, jakieś argumenty podawali sensowne, to nie - coś tam przeczytają, coś dopowiedzą i eksperci historyczni jak znalazł. Ta się oburza że arian wygnali, oddali im majątki, dali dwa lata na opuszczenie kraju, niemcy w tym czasie palili na stosie kobiety za to że się krzywo spojrzała, ale o tym nic nie napisze, bo jej nie pasuje do narracji antypolskiej

Dokładnie tak, nigdy nie mam pretensji za konstruktywną krytykę. Trzeba wyciągać wnioski z popełnionych błędów i o nich nie zapominać. Jednak to co się tutaj dzieje to zakłamywanie historii i szczucie na Polaków, jakby zorganizowane przez kogoś komu zależy by Polskę postrzegać jak najgorzej na przestrzeni setek lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

No dobrze, że został przynajmniej jeden PRAWDZIWY POLAK. Szkoda, że z małym rozumkiem, ale nie szkodzi. Ważne, zeby był chętny do spelniania roli mięsa armatniego w różnych wojenkach czy bezsensownych powstaniach, co tam sobie wymyśla politycy

 

No tak, bo Polaka o dużym rozumku można poznać po tym, że pluje bezmyślnie na swój kraj. Chcesz pluć to pluj, tylko znajdź sobie chociaż jakiś sensowny argument, bo naciągając fakty historyczne się ośmieszasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie tak, nigdy nie mam pretensji za konstruktywną krytykę. Trzeba wyciągać wnioski z popełnionych błędów i o nich nie zapominać. Jednak to co się tutaj dzieje to zakłamywanie historii i szczucie na Polaków, jakby zorganizowane przez kogoś komu zależy by Polskę postrzegać jak najgorzej na przestrzeni setek lat. 

O tym właśnie mówię, Polska jak każdy kraj ma lepsze i gorsze momenty, nikt nie jest bez winy. Ale żałosne jest takie plucie tylko po to żeby pluć, bo się jedna z drugą czują wtedy bardziej europejsko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Karola napisał:

Ale jeszcze żeby mieli rację, jakieś argumenty podawali sensowne, to nie - coś tam przeczytają, coś dopowiedzą i eksperci historyczni jak znalazł. Ta się oburza że arian wygnali, oddali im majątki, dali dwa lata na opuszczenie kraju, niemcy w tym czasie palili na stosie kobiety za to że się krzywo spojrzała, ale o tym nic nie napisze, bo jej nie pasuje do narracji antypolskiej

Niemcy palili kobiety, Polacy nabijali na pale. Wielka różnica? Tyle, że na Zachodzie, nie tylko w Niemczech rozwijala się nauka, filozofia, przemysł. A w Polsce co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhhhhhhh
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Wcale się nie dziwię, że Polska wygląda jak wygląda skoro taki antypolonizm się szerzy nawet na głupawym forum. zachwyt nad Niemcami, nad każdym innym a na Polskę i Polaków tylko plucie. Nie wiem w jakich rodzinach sie wychowaliście, folksdojczów czy komunistów, ale mnie to przeraża. Sprawdza się w praktyce, że większość Polaków została wymordowanych, albo wywieziona z Polski a teraz tutaj nie wiem kto został... jacyś wynarodowieni ludzie wielbiący Niemców i zachód. Tragedia. 

To nie jest antypolonizm tylko trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Od dziecka nam się wmawia, że Polacy to ofiary i że jesteśmy narodem wybranym. Niestety przynosi to woęcej szkody niż pożytku, a politycy grając na takich emocjach wygrywają wybory. Poza tym zawsze mamy kompleksy wobec Niemców, zupełnie niepotrzebnie. Sama jako studentka zdziwiłam się, jak miło zostałam potraktowana i przyjęta jak swoja właśnie przez niemieckich studentów. Bo oni nie mieli w głowie uprzedzeń co do mnie, a ja co do nich niestety tak. Dopiero wtedy to do mnie dotarło.

Jeśli nawet Niemcy coś nam zapłacą to żadny Kowalski nie zobaczy i tak tych pieniędzy, już prędzej trafią do Rydzyka, znając nas rząd. Natomiast wjeżdża nam się na dumę narodową i i taki Kowalski oczywiście odbiera to jako osobistą obelgę, choć nikt z nas nawet nie żył w czasach wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

No dobrze, że został przynajmniej jeden PRAWDZIWY POLAK. Szkoda, że z małym rozumkiem, ale nie szkodzi. Ważne, zeby był chętny do spelniania roli mięsa armatniego w różnych wojenkach czy bezsensownych powstaniach, co tam sobie wymyśla politycy

 

Jesteś chora na umyśle? To Polacy sobie wojnę wymyślili? Polacy Auschwitz zorganizowali? Polacy rozstrzeliwali ludzi w miastach? Zrzucali bomby na miasta? Zniszczyli Warszawę? Zastanów się czasem co piszesz, bo naprawdę zaczynasz wyglądać na typowego trolla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

O tym właśnie mówię, Polska jak każdy kraj ma lepsze i gorsze momenty, nikt nie jest bez winy. Ale żałosne jest takie plucie tylko po to żeby pluć, bo się jedna z drugą czują wtedy bardziej europejsko. 

Porównanie Polski i Niemiec że każdy ma swoje lepsze i gorsze momenty to tak jakbyś porównała kogoś kto ukradł batonik ze sklepu do kogoś kto brutalnie zamordował a wcześniej zgwałcił. BEZ PORÓWNANIA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Niemcy palili kobiety, Polacy nabijali na pale. Wielka różnica? Tyle, że na Zachodzie, nie tylko w Niemczech rozwijala się nauka, filozofia, przemysł. A w Polsce co?

Ile ci płacą, żebyś pisał takie brednie? Długo się uczyłeś języka polskiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

No tak, bo Polaka o dużym rozumku można poznać po tym, że pluje bezmyślnie na swój kraj. Chcesz pluć to pluj, tylko znajdź sobie chociaż jakiś sensowny argument, bo naciągając fakty historyczne się ośmieszasz. 

 

4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

O tym właśnie mówię, Polska jak każdy kraj ma lepsze i gorsze momenty, nikt nie jest bez winy. Ale żałosne jest takie plucie tylko po to żeby pluć, bo się jedna z drugą czują wtedy bardziej europejsko. 

Nie, to ty się osmieszasz pisząc o tych kobietach palonych na stosie. Ale konkretnie: jakie wielkie odkrycia naukowe, jakie dzieła światowej kultury są dziełem Polaków? Jakie wynalazki? Jakie obrazy wiszą w Luwrze czy innych muzeach. Jakie książki są we wszystkich bibliotekach świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Ile ci płacą, żebyś pisał takie brednie? Długo się uczyłeś języka polskiego? 

Zapytaj ją o źródło, chętnie poczytam 😅 Pewnie ci powie, że pod Cedynią. A później się okaże, że nie pod Cedynią, a pod Głogowem i nie Polacy Niemców a Niemcy zakładników polskich których obiecali uwolnić 🤣 ale to szczegóły przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann
8 minut temu, Gość Gość napisał:

 

Nie, to ty się osmieszasz pisząc o tych kobietach palonych na stosie. Ale konkretnie: jakie wielkie odkrycia naukowe, jakie dzieła światowej kultury są dziełem Polaków? Jakie wynalazki? Jakie obrazy wiszą w Luwrze czy innych muzeach. Jakie książki są we wszystkich bibliotekach świata?

czemu piszesz że się ośmiesza? najwięcej spalonych na stosie czarownic na koncie mają właśnie niemcy. ok 30 tys kobiet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość Gość napisał:

 

Nie, to ty się osmieszasz pisząc o tych kobietach palonych na stosie. Ale konkretnie: jakie wielkie odkrycia naukowe, jakie dzieła światowej kultury są dziełem Polaków? Jakie wynalazki? Jakie obrazy wiszą w Luwrze czy innych muzeach. Jakie książki są we wszystkich bibliotekach świata?

Co ty robiłaś przez całą edukację jak nie wiesz jakie polskie książki są w bibliotekach na świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość ann napisał:

czemu piszesz że się ośmiesza? najwięcej spalonych na stosie czarownic na koncie mają właśnie niemcy. ok 30 tys kobiet. 

I co z tego? Polacy mają na koncie najwięcej chłopów ukraińskich wsadzonych na pale. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

I co z tego? Polacy mają na koncie najwięcej chłopów ukraińskich wsadzonych na pale. 

dalej czekamy na źródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 minuty temu, Gość Gość napisał:

 

Nie, to ty się osmieszasz pisząc o tych kobietach palonych na stosie. Ale konkretnie: jakie wielkie odkrycia naukowe, jakie dzieła światowej kultury są dziełem Polaków? Jakie wynalazki? Jakie obrazy wiszą w Luwrze czy innych muzeach. Jakie książki są we wszystkich bibliotekach świata?

dam ci wędkę, nie rybę, wejdź sobie w katalog online biblioteki kongresu, daj szukanie i leć po kolei, którego tam znasz polskiego pisarza 🤣 tylko nie zaczynaj od lipińskiej bo możesz się rozczarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×