Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aleksandra

Wąż w domu

Polecane posty

Gość Aleksandra

Czy któraś z mam ma w domu węża? Od dziecka marzyłam o właśnie takim zwierzaku, ale miałam tylko żółwie, jaszczurki i na końcu psa. Teraz jestem w ciąży z drugim dzieckiem, nie pracuję i nie wiem czy wrócę do pracy po porodzie, więc pomyślałam że wzięcie węża to dobry pomysł. Proszę tylko o poważne odpowiedzi, w internecie trochę już czytałam ale chciałam poznać też opinie mam, czy wasze dzieciaki opiekują się wężem, czy są odpowiedzialne na zasadzie opieka nad zwierzakiem jest dla nich nauką. Poza tym jak wasze dzieci bawią się z wężami? Bierzecie węża na noc do łóżka? Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Tak, to bardzo dobry pomysl. Nic nie uczy dziecka odpowiedzialnosci jak opieka nad wezem i zabawa z nim. Weze sa kochane, cudowne i bardzo wierne wlascicielowi. Moj nabardziej lubi jak mu sie rzuca pilke a on potem ja przynosi lub skacze przez obrecz. W sumie teraz sobie przypomnialam, ze od tygodnia nie widzialam naszego synka, nie wiem co sie z nim stalo. Ale wracajac do tematu - jakiego planujesz zakupic? My mamy boa 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co prawda nie mamy węża ale planujemy mieć czekamy na dobry moment żeby przerobić terrarium, w którym jest jaszczurka i zrobić jedno duże, dzielone na oba gady. Mamy agame brodatą, do której mój niespełna 3 letni syn ma duży respekt. Obchodzi się z nią bardzo delikatnie, trzyma sobie na kolanach, głaszcze i lubi patrzeć na nią. Przeciwieństwo z kolei to nasze koty niestety musimy bardzo pilnować syna bo nie jest za delikatny z nimi. Myślę, że nie będzie problemów z wężem jeżeli dziecko od małego jest przyzwyczajone do takich "egzotyków" w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaaa
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Co prawda nie mamy węża ale planujemy mieć czekamy na dobry moment żeby przerobić terrarium, w którym jest jaszczurka i zrobić jedno duże, dzielone na oba gady. Mamy agame brodatą, do której mój niespełna 3 letni syn ma duży respekt. Obchodzi się z nią bardzo delikatnie, trzyma sobie na kolanach, głaszcze i lubi patrzeć na nią. Przeciwieństwo z kolei to nasze koty niestety musimy bardzo pilnować syna bo nie jest za delikatny z nimi. Myślę, że nie będzie problemów z wężem jeżeli dziecko od małego jest przyzwyczajone do takich "egzotyków" w domu.

Chyba nie myslisz, ze ona na powaznie z tym wezem? Juz mialam odpowiadac ale jak doczytalam do momentu brania weza do lozka to odpuscilam... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra

Bardzo dziękuję za poważną odpowiedź pani z jaszczurem. Moje dziecko jest już kumate, zwierzęta szanuje, nie ma mowy o targaniu. Ale z wężem właśnie doświadczenia nie mam, a jaszczurkę mieliśmy jak byłam nastolatką, więc to też inaczej niż 4 latek. 
Anno, szukaj dziecka do skutku, bardzo Ci współczuję, wąż mam nadzieję jest cały i zdrowy. 
Tak, zamierzam spać z wężem, podróżować również, to będzie pełnoprawny członek rodziny. Pozdrawiam wszyskich miłośników gadów . Tak w ogóle to decyzja nie jest jeszcze podjęta, zastanawiamy się też nad skorpionem. A może to i to. Chcę, żeby dzieci wychowywały się w domu pełnym zwierząt ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hyper
1 godzinę temu, Gość Aleksandra napisał:

Bardzo dziękuję za poważną odpowiedź pani z jaszczurem. Moje dziecko jest już kumate, zwierzęta szanuje, nie ma mowy o targaniu. Ale z wężem właśnie doświadczenia nie mam, a jaszczurkę mieliśmy jak byłam nastolatką, więc to też inaczej niż 4 latek. 
Anno, szukaj dziecka do skutku, bardzo Ci współczuję, wąż mam nadzieję jest cały i zdrowy. 
Tak, zamierzam spać z wężem, podróżować również, to będzie pełnoprawny członek rodziny. Pozdrawiam wszyskich miłośników gadów . Tak w ogóle to decyzja nie jest jeszcze podjęta, zastanawiamy się też nad skorpionem. A może to i to. Chcę, żeby dzieci wychowywały się w domu pełnym zwierząt ☺️

Bardzo slusznie. Weze sa super. Polecam tajpany, mokasyny i zararaki, to gatunki szczegolnie rodzinne. Swietnie sprawdzaja sie jako piastunki dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Hyper napisał:

Bardzo slusznie. Weze sa super. Polecam tajpany, mokasyny i zararaki, to gatunki szczegolnie rodzinne. Swietnie sprawdzaja sie jako piastunki dla dzieci.

Widać wszystkie 3 naraz cię ugryzły bo tak jadem plujesz, lepiej z resztą od nich samych. W czym niby świnka morska jest lepsza od węża? Bo ma futerko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Anna napisał:

Tak, to bardzo dobry pomysl. Nic nie uczy dziecka odpowiedzialnosci jak opieka nad wezem i zabawa z nim. Weze sa kochane, cudowne i bardzo wierne wlascicielowi. Moj nabardziej lubi jak mu sie rzuca pilke a on potem ja przynosi lub skacze przez obrecz. W sumie teraz sobie przypomnialam, ze od tygodnia nie widzialam naszego synka, nie wiem co sie z nim stalo. Ale wracajac do tematu - jakiego planujesz zakupic? My mamy boa 😍

Dobre. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie mam pomyslu na nicka
3 godziny temu, Gość Aleksandra napisał:

Bardzo dziękuję za poważną odpowiedź pani z jaszczurem. Moje dziecko jest już kumate, zwierzęta szanuje, nie ma mowy o targaniu. Ale z wężem właśnie doświadczenia nie mam, a jaszczurkę mieliśmy jak byłam nastolatką, więc to też inaczej niż 4 latek. 
Anno, szukaj dziecka do skutku, bardzo Ci współczuję, wąż mam nadzieję jest cały i zdrowy. 
Tak, zamierzam spać z wężem, podróżować również, to będzie pełnoprawny członek rodziny. Pozdrawiam wszyskich miłośników gadów . Tak w ogóle to decyzja nie jest jeszcze podjęta, zastanawiamy się też nad skorpionem. A może to i to. Chcę, żeby dzieci wychowywały się w domu pełnym zwierząt ☺️

Waz pelnoprawny czlonek rodziny 😳 wybacz, nie neguje tego co napisalas, ale jak mozna hodowac tego typu zwierzaki? Sa odrazajace, sam widok weza przyprawia mnie o mdlosci brrr.... nie wiem, moze mam jakas fobie, ale to mnie przeraza. I jeszcze z tym czyms spac. Kiedys czytalam o kobiecie, ktora opisywala zachowanie jej weza, przestal jesc i wyciagal sie jak dlugi na lozku, myslala ze jest chory, wiec wziela go do weta. Ten poinformowal ja, ze waz ma sie swietnie, troszeczke posci przed uczta jaka sobie zaplanowal a rozciaganie sie ma na celu sprawdzenie, czy jest juz na tyle dlugi, aby ja... zjesc 😟

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hyper
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Widać wszystkie 3 naraz cię ugryzły bo tak jadem plujesz, lepiej z resztą od nich samych. W czym niby świnka morska jest lepsza od węża? Bo ma futerko?

Dobrze się czujesz, czy któraś klepka ci nie przylega? Że też zawsze musi się jakaś skwaszona menda trafić, która nie łapie, o co chodzi, tylko od razu psuje temat.🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Weź pytona, skorpiona, warana i koniecznie ptasznika to są wspaniałe pupilki dla dzieci, cudowne dzieciństwo w domu pełnym miłych zwierzątek gwarantowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glkgkg

A co taki wąż je? Jaki to dom "pełen zwierząt" ci się marzy?? W jednym terrarium wąż a po sąsiedzku... myszki, świnki, i inne takie ŻYWE POSIŁKI DLA NIEGO?

I dzieci mają na to patrzeć? Tu pogłaszczą myszkę, pobawią się, dadzą jej jeść a zaraz wężowi do pyska?

Zastanawiam się czy ty myślisz, bo wydaje mi się, że swoje wyobrażenia ograniczasz do zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A dlaczego niby dziecko ma bardziej cieszyć się z tych myszek, które rzekomy wąż ma zjeść? Czemu ma w tym czasie głaskać myszy z obrzydliwym ogonem zamiast węża? A jak jesz schabowego to nie pomyślałaś, że dziecko na wycieczce szkolnej głaskało świnkę albo uwielbia świnkę peppe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Są urocze. Zwłaszcza jak przychodzisz rano do dziecka i widzisz jak ma oczy na wierzchu od boa na szyi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samaaa

Nie zdecydowałabym sie na węża w domu przy małym dziecku. Mój facet ma węże, dlatego nie mieszkam z nim, mieszkam sama a on odwiedza nasze dziecko. Nie zdecydował się na oddanie tego dziadostwa, a do swojego mieszkania bym go z nimi nie wpuściła. Wiec mieszkamy osobno. Każde zwierzę może zrobić krzywdę dziecku, pies, kot, papuga, itd, ale węże są dla mnie wyjątkowo odpychające. Co z tego ze siedzą w terrarium. Kiedy zwieją czasami trudno je znaleźć. Przy karmieniu potrafią owinąć się wokół dłoni i mocno ścisnąć. Dostałby się wąż do łóżeczka, noworodek/niemowle wygląda jak osesek, i niestety sobie nie poradzi. Sa piękne w terrarium, ładnie sie na nie patrzy ale u kogoś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telimena

Ja mam węża i trudno o mniej kłopotliwe zwierzę. Poza dużymi pytonami i anakondami (a te się i tak trzyma pod kluczem) węże są mniej groźne niz pies. Moje dzieci nie dotykają węża, ale bardziej ze względu na jego bezpieczeństwo, niż ich, bo jest po dwóch operacjach. Myszy można dać mrożone, zresztą dziecko nie musi patrzeć na karmienie. A w łóżku nie polecam trzymać, bo spier.doli do kanalizacji albo wywietrzników i tyle go będziesz widziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja uwielbiam węża mojego męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ogólnie sama nie posiadam ale siostra partnera ma i mieszkamy razem. Więc węże nie są wymagające. Jedyne co potrzebują to wiwarium, jakieś miejsca gdzie mogą się tam schować, mały podgrzewacz chociaż zależy jaki wąż. Karmić można myszami mrożonymi. Rozmrazasz, wkładasz łepek do ciepłej wody i dajesz. Niestety czasami węże to nie jadki 😂

Szczerze? Ja bym poczekała. Od węża można zarazić się salmonella dlatego tak ważne jest mycie rąk po trzymaniu węża.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi! Decyzja zapadła. Będziemy mieli wężątko- imię jeszcze niewybrane, ale dla dziecka też nie, chce żeby ich imiona do siebie pasowały. Myślałam dziecku dać Rubi a wężowi Penny. Zobaczymy. Niedługo zaczynamy budowę terrarium, o warunki się nie martwcie, jestem bardzo odpowiedzialną osobą i wąż będzie miał dużo przestrzeni i myszy najlepszej jakości. Jeszcze raz dziękuję za porady ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×