Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jasmina1987nn

CC czy SN co byście wybrały jakbyście miały możliwość. Ostrów wielkopolski

Polecane posty

Gość Jasmina1987nn

Jak w temacie. Co byście wybrały? CC czy SN? Będę rodzić w Ostrowie wielkopolskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość Jasmina1987nn napisał:

Jak w temacie. Co byście wybrały? CC czy SN? Będę rodzić w Ostrowie wielkopolskim. 

Ja tez z ostrowa. Przecież cc sie nie wybiera jesli nie ma wskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Ja tez z ostrowa. Przecież cc sie nie wybiera jesli nie ma wskazań.

W jakim ty świecie żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Jasmina1987nn napisał:

Jak w temacie. Co byście wybrały? CC czy SN? Będę rodzić w Ostrowie wielkopolskim. 

Jak sama nazwa mówi, normalnie, czyli dni.Cc jeśli sn nie jest niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

W jakim ty świecie żyjesz?

O co Ci chodzi? Jesli wyborem cc na życzenie to sie daje kopertę. A jak sa wskazania medyczne do cc to sie nie zastanawia przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja strasznie chciałan rodzić naturalnie. Z pierwszą ciążą miałam cc brak postępu porodu i odeszły zielone wody. Z drugą ciąża też miałam cc bo córka była ułożona pośladkowo ale jakbym mogła to bym próbowała naturalnie. Po pierwszej cc czułam się super. Po drugiej była masakra bardzo długo do siebie dochodziłam. Autorko a tak na prawde to co poród to opinia :). Powodzenia i szczęśliwego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
45 minut temu, Gość Jasmina1987nn napisał:

Jak w temacie. Co byście wybrały? CC czy SN? Będę rodzić w Ostrowie wielkopolskim. 

Autorko możesz polecić dobrego lekarza z Ostrowa na prowadzenie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

W październiku rodziłam sn, więc nie mam porównania, ale gdyby ktoś mi zagwarantował że drugi poród będzie taki sam to bez problemu bym się zdecydowała jeszcze raz. Z tym, że muszę zaznaczyć że rodziłam że znieczuleniem.

Mi akurat poszło szybko i sprawnie, poród zaskoczył mnie dwa tygodnie przed terminem więc nie bylo nerwowego oczekiwania czy to już, dwie godziny po porodzie po kontakcie skóra do skóry wstałam, sama poszłam do toalety i wzięłam prysznic, a potem przez cały dzień miałam siłę na zajmowanie się dzieckiem. Dwa dni po wyjściu do domu chodziłam już z dzieckiem na długie spacery bo była piękna pogoda, nic mnie nie bolało, nic nie ciagnelo. Nie mam żadnej traumy po porodzie, wręcz wspominam całkiem miło, oczywiście już po dostaniu znieczulenia 🙂 mysle po cesarce nie wyglądałoby to tak kolorowo.

Także jeśli mam tą wiedzę którą mam teraz to jeśli miałabym pewność że rodzę w dobrym szpitalu przyjaznym rodzącej, z dostępem do znieczulenia i prywatnej łazienki i prysznica na sali porodowej to bez zastanowienia decydowalabym się na sn. Ale gdyby tego wszystkiego nie było to nie wiem, miałabym wątpliwości czy chce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

tez nie mam traumy po sn, a rodziłam trzy razy. Najwieksze dziecko miało 4kg. Jezeli miałabym podchodzic czwrty raz , to tez sn, tylko ze u mnie było na opak , pierwszy poród najłatwiejszy, ostatni najciezszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wybrałbym cc ale ja nie miałabym na twoje odwagi by pójść do lekarza i dać mu kopertę.Dziwię się bardzo, że jednak wiele z was nie ma z tym większego problemu...Jakbym chciała cc to nie poszłabym do państwowego szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, Gość Xxx napisał:

W październiku rodziłam sn, więc nie mam porównania, ale gdyby ktoś mi zagwarantował że drugi poród będzie taki sam to bez problemu bym się zdecydowała jeszcze raz. Z tym, że muszę zaznaczyć że rodziłam że znieczuleniem.

Mi akurat poszło szybko i sprawnie, poród zaskoczył mnie dwa tygodnie przed terminem więc nie bylo nerwowego oczekiwania czy to już, dwie godziny po porodzie po kontakcie skóra do skóry wstałam, sama poszłam do toalety i wzięłam prysznic, a potem przez cały dzień miałam siłę na zajmowanie się dzieckiem. Dwa dni po wyjściu do domu chodziłam już z dzieckiem na długie spacery bo była piękna pogoda, nic mnie nie bolało, nic nie ciagnelo. Nie mam żadnej traumy po porodzie, wręcz wspominam całkiem miło, oczywiście już po dostaniu znieczulenia 🙂 mysle po cesarce nie wyglądałoby to tak kolorowo.

Także jeśli mam tą wiedzę którą mam teraz to jeśli miałabym pewność że rodzę w dobrym szpitalu przyjaznym rodzącej, z dostępem do znieczulenia i prywatnej łazienki i prysznica na sali porodowej to bez zastanowienia decydowalabym się na sn. Ale gdyby tego wszystkiego nie było to nie wiem, miałabym wątpliwości czy chce.

 

A przed dostaniem znieczulenia? Mocno bolało zanim Ci je podali? Ty zdecydowałaś kiedy chcesz je dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

W Ostrowie to bym nie rodziła w żaden sposób. Leżałam tam tydzień i wypisałam się na własne zadanie. Jak nie dasz w łapę to  nikt się tobą nie zainteresuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

Nie znam OStrowa. W Gdansku rodziłam 2 razy naturalnie, bo tak chciałam, Zgodziłabym sie na cc jesli bylyby wskazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam i jedno i drugie. Cesarka bez powikłań, poród sn szybki, naturalny. Zadne nie było traumą, w obu przypadkach szybko doszłam do siebie. Wybrałabym sn, ale nie jakoś definitywnie, cesarka też ma plusy. Najważniejsze moim zdaniem to zadbać o odpowiednią opiekę, wybrać fajny szpital, opłacić sobie położną czy coś, zamiast liczyć że "przyjadę i jakoś to będzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaś

Też będę rodzić w Ostrowie, to moja pierwsza ciąża i mam termin dokładnie na za tydzień. Z tego co mi wiadomo, to jak jest potrzeba to robią CC bez zastanowienia, aczkolwiek warto być na porodówce z partnerem, jest inne podejście jak ktoś bliski rodzącej czuwa nad sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Kaś napisał:

Też będę rodzić w Ostrowie, to moja pierwsza ciąża i mam termin dokładnie na za tydzień. Z tego co mi wiadomo, to jak jest potrzeba to robią CC bez zastanowienia, aczkolwiek warto być na porodówce z partnerem, jest inne podejście jak ktoś bliski rodzącej czuwa nad sytuacją.

U którego gin prowadziłas ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy
5 minut temu, Gość Kaś napisał:

Też będę rodzić w Ostrowie, to moja pierwsza ciąża i mam termin dokładnie na za tydzień. Z tego co mi wiadomo, to jak jest potrzeba to robią CC bez zastanowienia, aczkolwiek warto być na porodówce z partnerem, jest inne podejście jak ktoś bliski rodzącej czuwa nad sytuacją.

U mnie była potrzeba cc i nie zrobili, w innym szpitalu miałam cc na cito od razu po przyjeździe stamtąd. Jeśli masz możliwość to wybierz inny szpital 🏥 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaś
30 minut temu, Gość Gość napisał:

U którego gin prowadziłas ciąże?

U Mazika, a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Kaś napisał:

U Mazika, a Ty?

Ja kiedyś do niego chodziłam kilka lat temu i na każdej wizycie mówił cos innego. U koleżanki nie dopilnował, ze ma problemy z szyjka i urodziła w 31 tyg. Dziecko ma chore. Ja chodzę do dr Bartos, zadowolona jestem średnio. Choć porównujac dla mnie lepsza od Mazika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaś
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja kiedyś do niego chodziłam kilka lat temu i na każdej wizycie mówił cos innego. U koleżanki nie dopilnował, ze ma problemy z szyjka i urodziła w 31 tyg. Dziecko ma chore. Ja chodzę do dr Bartos, zadowolona jestem średnio. Choć porównujac dla mnie lepsza od Mazika.

Mazik niestety jest zakręcony, ma dużo pacjentek... Dla mnie wizyty kontrolne u niego są ok, aczkolwiek to taki służbista, jak nie zapytasz, to sam Ci nie powie, nie wytłumaczy za wiele... Plus taki, że zawsze można do niego zadzwonić jak są pytania i wątpliwości. Natomiast ze samych wizyt u niego miałabym mieszane uczucia co do stanu ciąży, więc jeździłam na badania co trymestr do dr. Kurpika w Kaliszu. Generalnie co osoba to inna opinia o lekarzu, nasłuchałam się zarówno dobrych jak i złych opinii o nim. Zobaczymy jak będę potraktowana w szpitalu po porodzie, wtedy będę miała w 100% swoją opinię o nim.

 

A Ty na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Kaś napisał:

Mazik niestety jest zakręcony, ma dużo pacjentek... Dla mnie wizyty kontrolne u niego są ok, aczkolwiek to taki służbista, jak nie zapytasz, to sam Ci nie powie, nie wytłumaczy za wiele... Plus taki, że zawsze można do niego zadzwonić jak są pytania i wątpliwości. Natomiast ze samych wizyt u niego miałabym mieszane uczucia co do stanu ciąży, więc jeździłam na badania co trymestr do dr. Kurpika w Kaliszu. Generalnie co osoba to inna opinia o lekarzu, nasłuchałam się zarówno dobrych jak i złych opinii o nim. Zobaczymy jak będę potraktowana w szpitalu po porodzie, wtedy będę miała w 100% swoją opinię o nim.

 

A Ty na kiedy masz termin?

Ja mam termin na początku lipca dopiero. Mi sie wydaje, ze Mazik jest dobry, jesli ciąża jest zdrowa i nie ma jakiś komplikacji. Wydaje mi sie, ze w Ostrowie nie ma jakiś dobrych ginekologów. Ja chciałam iść do Pozorskiego, ale kolejki ... Kuzynka do niego chodziła i była zadowolona. Na usg genetyczne jechałam  do Wrocławia i na połówkowe tez tam pojadę. A Mazik mierzył Ci szyjkę macicy i robił posiewy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaś
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja mam termin na początku lipca dopiero. Mi sie wydaje, ze Mazik jest dobry, jesli ciąża jest zdrowa i nie ma jakiś komplikacji. Wydaje mi sie, ze w Ostrowie nie ma jakiś dobrych ginekologów. Ja chciałam iść do Pozorskiego, ale kolejki ... Kuzynka do niego chodziła i była zadowolona. Na usg genetyczne jechałam  do Wrocławia i na połówkowe tez tam pojadę. A Mazik mierzył Ci szyjkę macicy i robił posiewy? 

Tak, wszystkie skierowania mi wypisywał w ramach NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasmina1987nn
Dnia 29.01.2020 o 21:06, Gość Kaś napisał:

 

Ja niestaty jestem z Krotoszyna a u nas szpital w rozsypce dlatego wybrałam Kalisz. Chodzę do dr gastomczyka prywatnie. Raczej jestem nastawiona na sn ale wolę żeby mąż miał w razie co kopertę dla jakiejś położnej czy lekarza odbierającego poród. Wiem że nie ma tam znieczulenia do porodu ale w mojej okolicy w zasadzie nigdzie go nie ma 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, Gość Jasmina1987nn napisał:

Ja niestaty jestem z Krotoszyna a u nas szpital w rozsypce dlatego wybrałam Kalisz. Chodzę do dr gastomczyka prywatnie. Raczej jestem nastawiona na sn ale wolę żeby mąż miał w razie co kopertę dla jakiejś położnej czy lekarza odbierającego poród. Wiem że nie ma tam znieczulenia do porodu ale w mojej okolicy w zasadzie nigdzie go nie ma 🙄

Możesz napisać ile on bierze za wizytę prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rodziłam naturalnie i tak też chciałam. Bez żadnego znieczulenia. Ok, nie będę kłamała. Używałam gazu. Nie miałam możliwości CC ale jednak tak i tak bym się na nią nie zgodziła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita

Ja jestem z okolic Kalisza, jechałam rodzic do Łodzi do Salve. Porod mial byc sn, ale w trakcie wyszły problemy i zakonczylo sie cc. Dziewczyny, w naszych okolicach porodowki to dno, i nigdzie nie ma znieczulenia, dopiero 120 km dalej jest (Poznan, Lodz, Wro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili

Ale wy jesteście wszystkie ...e z tymi kopertami. Żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Możesz napisać ile on bierze za wizytę prywatnie?

Ja to nie autorka, ale u niego 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×