Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja

Imię dla chłopca, które spełni zaledwie 3 warunki

Polecane posty

Gość Alicja

Ładnych i "wygodnych w noszeniu" imion dla dziewczynek jest wiele, ale wybrać imię dla chłopca to jakaś masakra.

Czy znacie imię dla chłopca, które spełniałoby tych kilka warunków:

1. Nie oklepane.

2. Wygodne w użyciu. Przykłady imion ładnych, ale niewygodnych w użyciu:  Krzysztof, Piotr, Stanisław, Grzegorz. Dlaczego niewygodne? Wyobraźcie sobie dziewczynę, która chce zawołać swojego chłopaka i jakiej formy ma użyć? Krzysiek!, Piotrek!, Stasiek! Grzesiek!  - brzmi niemiło. Krzysiu, Piotrusiu, Stasiu, Grzesiu - infantylnie. Krzysztofie, Piotrze, Stanisławie, Grzegorzu? - zbyt oficjalnie wręcz nienaturalnie.  Osoby noszące takie imiona mają problem z przedstawianiem się, bo jak ma się przedstawić 17-letni Stanisław? Staś? Stasiek? 

Rozumiecie o co mi chodzi?

Przykładem wygodnych w użyciu imion może być np.  Adam, Paweł, Kamil. Niestety są zbyt popularne w poprzednim pokoleniu by nadać je dziecku.

Macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Też mam takie niewygodne imię o rozumiem o co chodzi. Nigdy nie wiedziałam jak się przedstawiać. Mi bardzo podoba się Adam ale chyba jest obecnie na topie. Poza tym może: Łukasz Filip Bartosz Borys Miron Karol Marcin Tomasz Błażej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Michał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sama sobie robisz problem. Co to znaczy w ogóle niewygodne w użyciu? Jaki problem jest w tym by Piotr przedstawiał się Piotrek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

Uwazam, ze przesadzasz. Roznica np miedzy Piotrem a Pawlem w zwracaniu sie do osoby jest zadna, to tylko  Twoje subiektywne odczucia. Czy np Kamilu jest mniej oficjalnie , niz Piotrze? Nie zauwazylam tez ,zeby Grzegozrz, Krzysztof czy inni mieli problemy z pzredstawianiem sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Michał, Miłosz i Jakub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Roman 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ktos juz podal; Bartosz, Borys, Miron

Od siebie dodam: Eryk, Sambor, Seweryn, Albert, Ludwik, Bogdan, Dorian, Teodor, Mieszko, Aleksy, Milan, Olgierd, Albin, Zbigniew, Zawisza, Kasjan, Ziemowit, Leopold, Wincent, Anatol, Teofil, Oktawian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Roman 😍

Doman, Boran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Michał, Miłosz i Jakub.

Jakuba to raczej trzeba uznac za bardzo oklepanego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

Kazde imie bedzie spoko oprocz takich typu Brajan/ Brajanek bo to nigdy nie bedzie brzmialo powaznie a zawsze infantylnie zestawione z polskim nazwiskiem. Choc mam kolezanke ktora o swoim 37 letnim mezu ciagle miwi Grześ, Grześ to Grześ tamto niegdy nie powiedziala Grzesiek i tak mi tym obrzydzila to imie, ze slysze Grzes i zygam tecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Eryk, Tymon, Olaf, Robert, Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Leon, Olaf, Rafał, Konrad, Daniel, Błażej, Olaf, Fabian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Robert.

Poza tym podalas dwa warunki o nie uważam,że z dziewczecymi imionami jest latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Sylwester. Sylwek dla znajomych, Sylwuś dla małego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja
28 minut temu, Gość Gość napisał:

Sebastian

To akurat nie jest wygodne imię> Kumple nie będą na niego mówić SE BA STIAN bo to bardzo długie imię a zdrobnienie Seba jest jednoznaczne z dresem Sebixem niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja
37 minut temu, Gość gość napisał:

Sylwester. Sylwek dla znajomych, Sylwuś dla małego dziecka.

Czyli nie spełnia punktu 2. Jest niewygodne dla noszącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Ktos juz podal; Bartosz, Borys, Miron

Od siebie dodam: Eryk, Sambor, Seweryn, Albert, Ludwik, Bogdan, Dorian, Teodor, Mieszko, Aleksy, Milan, Olgierd, Albin, Zbigniew, Zawisza, Kasjan, Ziemowit, Leopold, Wincent, Anatol, Teofil, Oktawian

Z tych imion warunki spełnia tylko kilka spełnia te punkty, np. Borys, Eryk, Sambor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhiskssoosjsis
2 godziny temu, Gość Alicja napisał:

Ładnych i "wygodnych w noszeniu" imion dla dziewczynek jest wiele, ale wybrać imię dla chłopca to jakaś masakra.

Czy znacie imię dla chłopca, które spełniałoby tych kilka warunków:

1. Nie oklepane.

2. Wygodne w użyciu. Przykłady imion ładnych, ale niewygodnych w użyciu:  Krzysztof, Piotr, Stanisław, Grzegorz. Dlaczego niewygodne? Wyobraźcie sobie dziewczynę, która chce zawołać swojego chłopaka i jakiej formy ma użyć? Krzysiek!, Piotrek!, Stasiek! Grzesiek!  - brzmi niemiło. Krzysiu, Piotrusiu, Stasiu, Grzesiu - infantylnie. Krzysztofie, Piotrze, Stanisławie, Grzegorzu? - zbyt oficjalnie wręcz nienaturalnie.  Osoby noszące takie imiona mają problem z przedstawianiem się, bo jak ma się przedstawić 17-letni Stanisław? Staś? Stasiek? 

Rozumiecie o co mi chodzi?

Przykładem wygodnych w użyciu imion może być np.  Adam, Paweł, Kamil. Niestety są zbyt popularne w poprzednim pokoleniu by nadać je dziecku.

Macie jakieś propozycje?

Ja mam 20miesiecznego Stasia i nie widzę problemu. Mozna mowic Staś, Staszek,Stach. Ja znam dwóch Stanislawow jeden z rocznika 84 a drugi 83 i kazdy lubi swoje imie. 

Ale Tobie sie nie widzi, zatem moje propozycje:

 

Wiktor, Tomek, Wojciech. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Alicja napisał:

Ładnych i "wygodnych w noszeniu" imion dla dziewczynek jest wiele, ale wybrać imię dla chłopca to jakaś masakra.

Czy znacie imię dla chłopca, które spełniałoby tych kilka warunków:

1. Nie oklepane.

2. Wygodne w użyciu. Przykłady imion ładnych, ale niewygodnych w użyciu:  Krzysztof, Piotr, Stanisław, Grzegorz. Dlaczego niewygodne? Wyobraźcie sobie dziewczynę, która chce zawołać swojego chłopaka i jakiej formy ma użyć? Krzysiek!, Piotrek!, Stasiek! Grzesiek!  - brzmi niemiło. Krzysiu, Piotrusiu, Stasiu, Grzesiu - infantylnie. Krzysztofie, Piotrze, Stanisławie, Grzegorzu? - zbyt oficjalnie wręcz nienaturalnie.  Osoby noszące takie imiona mają problem z przedstawianiem się, bo jak ma się przedstawić 17-letni Stanisław? Staś? Stasiek? 

Rozumiecie o co mi chodzi?

Przykładem wygodnych w użyciu imion może być np.  Adam, Paweł, Kamil. Niestety są zbyt popularne w poprzednim pokoleniu by nadać je dziecku.

Macie jakieś propozycje?

Rozumiem o co chodzi, aczkolwiek moim zdaniem Stasiek, Piotrek, Grzesiek to zupełnie neutralne formy i nie uważam, by brzmiały niemiło. Mam brata Grześka i zawsze mówiliśmy do niego Grzesiek 🙂  

Moim zdaniem większy problem jest z imionami typu Dominik czy Daniel. Jakoś mi nie pasuje powiedzieć do dorosłego faceta panie Dominiku, brzmi to śmiesznie 🙂

Może Artur? Robert? Rafał? Michał? To są imiona, których nie ma potrzeby zdrabniać, a teraz mało dzieci takie nosi, bo na topie są Antosie, Jasie i Wojtusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja
50 minut temu, Gość Gość napisał:

Robert.

Poza tym podalas dwa warunki o nie uważam,że z dziewczecymi imionami jest latwiej

Miał być trzeci punkt, że imię ma mieć ładne brzmienie, ale to już kwestia gustu, dla jednych Miron brzmi nieprzyjemnie a dla innych miło. Dlatego ograniczyłam  zadanie do dwóch punktów, które są łatwiejsze do weryfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościówa

Uważam że Artur to piękne i męskie imię. Pasuje w każdym wieku. 

Sama nadałam synowi imie Maksymilian. Mi podobało się też Adam, mąż był za Aleksandrem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

mnie przeraza, jakim problemem dla niektorych jest syn 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Gabriel? Wg mnie najładniejsze. Gdybym miała syna to tak bym go nazwała. Mojemu mężowi podoba się Igor

Choć ładne są też Mateusz , marek, Michał, Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×