Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Teściowa rządzi się moim mieszkaniem.

Polecane posty

Gość Gość

Budowa juz dobiega końca, na wiosnę się wprowadzamy. Moje mieszkanie wynajmiemy i będzie na spłatę raty kredytu. Tesciowie, a głównie teściowa chce nam dać na wykończenie 40 tys, ale stawia warunek, żeby w tym pustym mieszkaniu  mieszkalo rodzeństwo męża podczas studiów. Brat zacznie od października w naszym mieście, potem za 3 lata siostra, więc lekko licząc zajmie to 8 lat jest będzie do magisterki  siostry. Powiedziałam, że nas na takie rozwiązanie nie stać, bo potrzebujemy pieniędzy na raty i już wielka afera,ze przecież ona nam da te 40 tys. Powiedziałam, że koszt na chwilę obecną najmu to 15 tys rocznie, a chce na 8 lat więc  około 120 tys minus jej 40, w plecy jesteśmy ponad 80 tys a na to nas po prostu nie stać. Nie rozumie i robi mi jakieś chore jazdy. Doprowadzi do wielkiej awantury, mąż też się nie, zgadza. Mamy tak wzięty kredyt i taka,wysokość raty, że nic że swoich dochodów nie płacimy, bo uwzgednilismyyl najem. Jak można tego nie zrozumieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale to kawalerka? Bo jak dwupokojowe to mozna wynająć komuś drugiemu pokoj inny i rodzeństwo tez może mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie bierz od niej kasy i nie będzie sie wtrącać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

38 m2, pokój z aneksem i sypialnia. Za to lokalizacja świetna bo blisko uczelni i cena najmu dobra. No właśnie nie chcemy brać ani grosza, ale taki nam terror robi, że idzie na czołówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Powiedz jej, że niech za te 40k utrzyma dzieci ma studiach 😛 i sie zamknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie opłaci się wynajmować  na oddzielne pokoje, lepiej wynająć całość a ludzie sobie sami dograją temat za zgodą najemcy. Nie wpuszczaj tam absolutnie tego rodzeństwa, bo kasy nie zobaczysz i mogą być z tego tylko duze problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My nie chcemy ani grosza od nich. Mówiłam, że za te 40 tys utrzyma syna na studiach a i my będziemy mieli na raty. Nie dociera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Powiedz jej, że niech za te 40k utrzyma dzieci ma studiach 😛 i sie zamknie.

Otóż to! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL

To przestan tlumaczyc i zamknij temat autorko 🙂 Powiedzialas nie i wystarczy. Kasy nie bierz, wynajmij mieszkanie jak planowaliscie i koniec. Przeciez nie wejda wam do mieszkania.

Wszelkie gatki i podejmowanie tematow ucinaj- temat jest zamkniety i wiesz jaka jest nasza decyzja, mamo.

Foch? Obraza ? I dobrze, bedziesz miec luzniejsze kontakty- na zdrowie !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nawet nie wspominam o tym moim rodzicom, bo by zbaranieli. Teściowa jeszcze mi wypomina jak to mnie rodzice urządzili, bo siostra moja to dom będzie miała, a ja tylko mieszkanko, dziuple taką. Nadmienię, że od teściów mąż nic nie dostal kredyt studencki sam bral i spłacał i pracował, żeby się uczyć. 

Moja siostra z mężem i dziećmi owszem mieszka w domu rodziców i dom będzie ich, co jest naszą wspólną decyzja i nikt nic do nikogo nie ma. Odwiedzamy się często, jeździmy na wakacje, kontakty mamy dobre. No ale rodzice i siostra mnie okradli i mi wylicza ile tam plac kosztuje a ile dom i ile nie dostanę. Mówię, że moje mieszkanie niewiele taniej wyjdzie, bo raz że cena a dwa zysk z najmu, niech nie liczy jak nie umie. No teściowa wyprowadzi mnie lada chwila z równowagi  i powiem dobitnie co o tym wszystkim myślę i sie skończy bal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja w ogóle nie rozumiem problemu. Mówisz, że dziękujecie, ale dacie sobie radę bez jej pieniędzy i że lepszym rozwiązaniem dla Was będzie wynajęcie mieszkania i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 Mówisz, mamy podpisaną umowę na najem długoterminowy. Koniec tłumaczeń, temat zamknięty i nie dajesz się wciągać. Nie i koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Nawet nie wspominam o tym moim rodzicom, bo by zbaranieli. Teściowa jeszcze mi wypomina jak to mnie rodzice urządzili, bo siostra moja to dom będzie miała, a ja tylko mieszkanko, dziuple taką. Nadmienię, że od teściów mąż nic nie dostal kredyt studencki sam bral i spłacał i pracował, żeby się uczyć. 

Moja siostra z mężem i dziećmi owszem mieszka w domu rodziców i dom będzie ich, co jest naszą wspólną decyzja i nikt nic do nikogo nie ma. Odwiedzamy się często, jeździmy na wakacje, kontakty mamy dobre. No ale rodzice i siostra mnie okradli i mi wylicza ile tam plac kosztuje a ile dom i ile nie dostanę. Mówię, że moje mieszkanie niewiele taniej wyjdzie, bo raz że cena a dwa zysk z najmu, niech nie liczy jak nie umie. No teściowa wyprowadzi mnie lada chwila z równowagi  i powiem dobitnie co o tym wszystkim myślę i sie skończy bal. 

Naprawdę nikogo nie interesują Twoje historie z życia, komu grozisz, że powiesz coś teściowej, nam? To nie nasza wina, że nie umiesz załatwić sprawy jak dorośli ludzie tylko chcesz się kłócić i wybuchać jak dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megii

W ogóle z nią nie dyskutuj, nie i już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po co się tłumaczysz na co was stać, no co nie stać, że to na raty? Dziękujecie bardzo za 40 tys, ale nie weźmiecie niech mama przeznaczy to na studia dla rodzeństwa, my mieszkanie wynajmujemy. Koniec tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Naprawdę nikogo nie interesują Twoje historie z życia, komu grozisz, że powiesz coś teściowej, nam? To nie nasza wina, że nie umiesz załatwić sprawy jak dorośli ludzie tylko chcesz się kłócić i wybuchać jak dziecko. 

Nie jesteś tutaj reprezentantką nikogo więc nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich. Mnie np interesują historie z życia autorki i chętnie poczytam. Autorka nic złego nie napisała, żeby naskakiwac na nią. Pisz autorko co chcesz. Na tym forum nie ma żadnej cenzury i samolowlka pisania to tutejszą tradycja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Nie jesteś tutaj reprezentantką nikogo więc nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich. Mnie np interesują historie z życia autorki i chętnie poczytam. Autorka nic złego nie napisała, żeby naskakiwac na nią. Pisz autorko co chcesz. Na tym forum nie ma żadnej cenzury i samolowlka pisania to tutejszą tradycja. 

Już miałam coś odpowiedzieć na temat, ale te wasze pyskówki i przepychanki strasznie mnie ubawiły😂normalnie jak jedna baba, drugiej babie wsadziła do... Grabie😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jej że nie chcesz 40tys tylko wynajmiesz jej to mieszkanie za 1500 co miesiac. Niech płaci co miesiąc tyle i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nieźle sobie wycyrklowała 😄przecież te 40 tysięcy to jest koszt wynajmu na jakieś dwa lata z haczykiem, a ona dzięki temu będzie w przód o jakieś 6 lat wynajmu mieszkania za free. Serio tego nie rozumie? Niech wynajmie sobie inne mieszkanie za 40 tysięcy na 8 lat 😛 powopowodzenia jej życzę. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie o koniec, bez tłumaczenia, sprytna ta teściowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym od teściowej swojej grosza nie zabrała. Fałszywa osoba z niej która by po całej rodzinie zgrywała męczennicę która dała nam kasę. Aaa już nie wspomnę że wtedy by czuła ze ma prawo radzić. Wolę spłacać kredyd kilka lat dłużej niż mieć u niej dług wdzięczność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

po tytule myślałam, że teściowa chce urządzać po swojemu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

. No ale rodzice i siostra mnie okradli i mi wylicza ile tam plac kosztuje a ile dom i ile nie dostanę. Mówię, że moje mieszkanie niewiele taniej wyjdzie, bo raz że cena a dwa zysk z najmu, niech nie liczy jak nie umie

No to w końcu skoro rodzice dali Ci to mieszkanie to jaki ty kredyt za mieszkanie spłacasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

No to w końcu skoro rodzice dali Ci to mieszkanie to jaki ty kredyt za mieszkanie spłacasz???

Czytaj , kredyt ma na budowę domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
 

No to w końcu skoro rodzice dali Ci to mieszkanie to jaki ty kredyt za mieszkanie spłacasz???

Czytaj ze zrozumieniem, autorka buduje dom na kredyt i niedługo do niego się wprowadza a mieszkanie idzie pod wynajem i z wynajmu będą spłacać kredyt za dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie widzę problemu, przecież siłą wam tych pieniędzy nie wciśnie. Powiedzieć nie i tyle. Jak zacznie rozprawiać przez telefon to powiedzieć, że już pojęliście decyzję i jeżeli teściowa nie chce zmienić tematu rozmowy to kończycie dyskusję. Podobnie jak się spotykacie na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie widzę problemu, przecież siłą wam tych pieniędzy nie wciśnie. Powiedzieć nie i tyle. Jak zacznie rozprawiać przez telefon to powiedzieć, że już pojęliście decyzję i jeżeli teściowa nie chce zmienić tematu rozmowy to kończycie dyskusję. Podobnie jak się spotykacie na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olo

Pfff niech sobie wsadzi te 40 kapci w swoj zrogowaciały tyłek. Tak jej powiedz. Byłabyś bardzo stratna na takim układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podziękuj za kasę i powiedz ze niech da rodzeństwu bo bardziej jej potrzebują a wy dacie rady.... Mądra ta teściowa da 40 tys. I dzieci będą miały lokum za free a ona całe życie będzie wkoło mówić że wam do domu dołożyła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podziękuj za kasę i powiedz ze niech da rodzeństwu bo bardziej jej potrzebują a wy dacie rady.... Mądra ta teściowa da 40 tys. I dzieci będą miały lokum za free a ona całe życie będzie wkoło mówić że wam do domu dolizyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×