Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sgfs

nie wiem co pić w ciąży żeby ugasić pragnienie

Polecane posty

Gość sgfs

Może to głupie pytanie ale mam problem. Niczym nie mogę się napić tak, żeby naprawdę czuć orzeźwienie. Ponadto nic mi nie smakuje. Po wodzie wręcz mam objawy niestrawności (nie wiem o co chodzi ale czuję się źle, mam jakby zgagę, nie umiem opisać). 

Dotąd piłam napoje typu pepsi, szukając tych mniej słodkich (polska Pepsi zrobiła się nienormalnie słodka, już się nie da pić). Teraz odstawiłam ale mam problem z wiecznym uczuciem pragnienia.

Co pić? Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

moze wode z cytryna lub mieta? aloes? herbaty ziolowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Sprawdz sobie cukier. Ja mam cukrzyce (nie ciążowa) i pierwsze objawy to było właśnie ciagle uczucie pragnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam ten sam problem. To znaczy ja najchetniej wcale bym nie pila, nic mi nie smakuje, pije bo muszę. Sprobuj moze zmienic wode, po zywcu tez palil mie żołądek, najbardziej podchodzi mi cissowianka. Pije tez kawe zbozowa i cappucino. Zadne soki mi nie wchodza, gazowanych i mleka nie moge pic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Woda z niewielką ilością soku z cytryny czy pomarańczy, albo z dodatkiem startego imbiru - taką mogę pić, a czysta też mojemu żołądkowi nie podchodzi. Możesz też kupić takie butelki z wkładami na owoce, albo spróbować herbatek parzonych na zimno. No i oczwiście zwykłe napary ziołowe, owocowe etc. Na pewno nie cukier w płynie typu pepsi czy soki owocowe, bo to nie jest picie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgfs

Istotnie, zauważyłam że od biedy lepiej mi podpasowuje woda niskosodowa (np Cisowianka) a już najbardziej kranówka i niektóre źródlane. Spróbuję tego co radzicie, tych dodatków do wody. 

Dziękuję, dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wiele zależy od smaku, ale ja miałam ostatnio taki problem chociaż w ciąży nie jestem. Nie mogłam się napić, chodzil za mną jakiś taki napój i ugotowalam sobie kompot z truskawek. Schlodzilam w lodowce i taki chlodny, lekko tylko oslodzony wypilam ze smakiem i ugasilam pragnienie. Może ugotuj kompot z ulubionych owoców, ja mam zamrożone, ale możesz kupić mrożonki. Zdrowiej niż pakowane gotowe napoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Sprawdz sobie cukier. Ja mam cukrzyce (nie ciążowa) i pierwsze objawy to było właśnie ciagle uczucie pragnienia. 

Każdy ma inne objawy. Ja mam cukrzyce i w ogóle nie czuje pragnienia, musze się pilnować żeby pić chociaż te 1,5l wody dziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgfs

Akurat mam do zrobienia badania, w tym cukru. Dzięki, nie pomyślałam o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redt

Mam cukrzycę  i  nie mam napadów żeby  chciało mi się  pić non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja w ciąży piłam cisowiankę z dodatkiem cytryny i mięty w bardzo dużych ilościach  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Najlepsza zielona Muszynianka niegazowana (jest leciutko gazowana, taka odswiezajaca).Latwo sie pije, dobra dla ludzi majacych niestrawnosc i stale poczucie pragnienia.Na przynajmniej dwie osoby z takimi objawami dziala.Zwykla woda lub zrodlane tak latwo nie wchodza, a ona taka przyjemna do picia.Ja jej nie mam za granica, korzystam z soda streem, ale to nie ten smak i za duze bomble niedobre na zoladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena
 

Najlepsza zielona Muszynianka niegazowana (jest leciutko gazowana, taka odswiezajaca).Latwo sie pije, dobra dla ludzi majacych niestrawnosc i stale poczucie pragnienia.Na przynajmniej dwie osoby z takimi objawami dziala.Zwykla woda lub zrodlane tak latwo nie wchodza, a ona taka przyjemna do picia.Ja jej nie mam za granica, korzystam z soda streem, ale to nie ten smak i za duze bomble niedobre na zoladek

Tez ją lubię, ale w ciąży nie powinno się jej za dużo i za często pic bo jest za mocno zmineralizowana, a w ciąży właśnie najlepsza jest woda źródlana. Te wszystkie wody typu „mama i ja” nestle pure life czy coś takiego, te które maja pozytywna opinie instytutu matki i dziecka są właśnie źródlane. Przeglądałam dużo wod w makro bo tam duży wybór kupuje zawsze z 5 zgrzewek różnych i mieszam raz Muszyniankę raz źródlana raz Kingę i jakoś daje radę nie muszę tydzień pic o tym samym smaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×