Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czy na l4 w ciąży można robić prawko?

Polecane posty

Gość Gość

Jak w temacie. Mam l4 ze wzg na prace w czynnikach szkodliwych, nie dostałam innego stanowiska. Zostało mi około 10 h do wyjechania. Czy na l4 moge kontynuować lekcje jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

L4 to zasiłek chorobowy, nawet jeżeli jestes w ciąży. ZUS od tego roku kontroluje również i ciężarne na zasiłku, wiec jeżeli chcesz oddawać wyłudzone pieniądze to możesz i nawet na Kubę polecieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znam dziewczynę która zrobiła prawko i zdała egzamin na l4 w ciąży. W jej przypadku nie było wypadku na drodze ani kontroli z zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili

Hmm, chyba tak, bo znam wiele kobiet, które zaczęły robić prawo jazdy dopiero w ciąży na zwolnieniu lekarskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Można o ile nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym chyba nie ryzykowała. Stanie się coś i będzie nieszczęście, bo Cię skontrolują jak tylko będzie to możliwe.

PS. Nie ma czegoś takiego jak L4 ze względu na szkodliwe warunki pracy. Pracodawca MUSI Ci zapewnić bezpieczne stanowisko pracy na czas ciąży albo zwolnić Cię z obowiązku jej wykonywania. Innej opcji nie ma. Ewentualnie lekarz mógł wpisać inną przyczynę L4, np. wymioty, plamienia itp tak, żeby się zgadzało w papierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×