Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 gosc

Toksyczni rodzice?

Polecane posty

Go艣膰 gosc

Hej 馃檪
Pisz臋 w do艣膰 prywatnej sprawie.聽
Musz臋 si臋 wygada膰 komu艣 innemu, ni偶 ch艂opak czy przyjaciele.
Od 2 tygodni mi臋dzy mn膮 a moj膮 ca艂膮 rodzin膮 jest bardzo 藕le. W艂a艣ciwie, zacz臋艂o si臋 od g艂upiej sytuacji jak niezgrzanie obiadu na czas.聽
Siostra i rodzice rzucili si臋 na mnie, nakrzyczeli i od tego czasu wszystko dzieje si臋 nie tak jak powinno.
Rodzice (zw艂aszcza mama) nie chce si臋 do mnie normalnie odzywa膰, np. ignoruje moje przywitanie si臋 a potem m贸wi "przecie偶 ty nic nie m贸wi艂a艣".
Siostra przez t膮 g艂upi膮 sytuacje wyzwa艂a mnie od ...ek i tak nie odzywamy si臋 2 tygodnie, ojciec stara si臋 za艂agodzi膰 te wszystkie sytuacje ale umywa r臋ce.
Wiem, narazie to wygl膮da jak narzekania nastolatki i bunt, ale przeczytajcie do ko艅ca 馃檪
Ot贸偶 przez ca艂膮 t膮 sytuacj臋 zacz臋艂am rozmy艣la膰 nad tymi zachowaniami i czuj臋, 偶e moja rodzina jest toksyczna wzgl臋dem mnie. Zawsze m贸wi艂am, 偶e mam super rodzine itd, ale nie wiem, czy niekt贸re sytuacje temu nie przecz膮.聽
Nie chce si臋 rozpisywa膰, ale np. nie ma problemu 偶eby kupi膰 mojej siostrze (kt贸ra pracuje) 2 kurtki i nowe buty mimo 偶e ma, ale gdy mi si臋 rozwali艂y spodnie musia艂am si臋 prosi膰 tydzien o pieni膮dze, a but贸w powiedzieli 偶e nie kupi膮, bo nie i koniec.
Mama np. nie chce mi dawa膰 swojego auta bo "ca艂e paliwo wyje偶d偶am", podczas gdy moja siostra mo偶e wzi膮c to auto kiedy chce i na byle jaki dystans. No i oczywi艣cie, tankuj膮 mojej siostrze auto, ale jak poprosz臋 pieni膮dze na paliwo do swojego (ucz臋 si臋, nie mam jak zarabia膰) to od razu tekst "swoich nie masz?"
Poza tym, czuj臋 偶e musz臋 i艣膰 na studia na jakie oni chc膮. Gdy powiedzia艂am rodzicom 偶e mo偶e ekonomia, albo finanse to moja mama si臋 obrazi艂a i odburkn臋艂a "przecie偶 to ci si臋 nie przyda".聽
Ale czy ka偶dy musi by膰 spe艂niony zawodowo? Albo sko艅czy膰 politechnik臋? Nie czuj臋 potrzeby dalszej nauki tego, na czym teraz jestem (technik informatyk), bo po prostu mnie to nie kr臋ci, chce robi膰 co艣 innego.
No i sytuacja kt贸ra jest dla mnie bardzo przykra - moi rodzice s膮 zagorza艂ymi katolikami. Moja mama zawsze udaje, 偶e w naszej rodzinie jest idealnie, a potem wraca do domu i potrafi si臋 na mnie wydrze膰 bo "kawa nie zrobiona".聽
Przez to moja mama nie akceptuje mojego nowego ch艂opaka, z kt贸rym jest mi o wiele lepiej (poprzedni zwi膮zek sko艅czy艂 si臋 po 3 latach, by艂 bardzo toksyczny), bo m贸j obecny jest z rozbitej rodziny. Przez to odnosi si臋 do niego "gorzej" ni偶 do wcze艣niejszego i ma w dupie kompletnie to, 偶e czuje si臋 teraz lepiej z nim
Nied艂ugo mam matur臋, coraz bardziej zastanawiam sie nad wyjazdem jak najszybciej st膮d i nie utrzymywaniem kontaktu.
Opisa艂am ma艂o sytuacji, ale nie chc臋 jako艣 du偶o si臋 rozpisywa膰. Takich sytuacji z kupowaniem ubra艅, wyrzucaniem 偶e "przecie偶 masz kieszonkowe", albo og贸lnie z uwielbianiem siostry kt贸ra zreszt膮 zrobi艂a du偶o wi臋cej z艂ego ni偶 ja i ich potwornie wykorzystywa艂a jest wi臋cej. Czuj臋 ogromny 偶al, bo nie mog臋 z nimi o tym porazmawia膰. Zwykle jestem wyzywana albo moja mama nie odzywa si臋 kolejny miesi膮c do mnie, bo jej powiedzia艂am co czuje. Nigdy nie us艂ysza艂am od niej, 偶e mnie przeprasza.
Co by艣cie zrobi艂y na moim miejscu?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

No i po co ci聽 tacy steryduchna i styletorz聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×