Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Załamana

Czy to jest cukrzyca?

Polecane posty

Gość Załamana

Jestem w ciąży i byłam dziś na teście obciążenia glukozą. Badania robiłam w Diagnostyce i niestety tam wyniki są podane w jakiejś dziwnej formie, a ja się już zestresowałam i nic nie wiem.

Na czczo: 4,45 mmol/l.

Po godzinie: 8,15 mmol/l.

Po dwóch godzinach: 7,46 mmol/l.

Co to oznacza? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wszystko masz ok 

max na czczo 5,5 mmol

Po 1godz max 10

Po 2godz max 7,8

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana
 

Wszystko masz ok 

max na czczo 5,5 mmol

Po 1godz max 10

Po 2godz max 7,8

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Boję się, że ten ostatni wynik jest trochę wysoki, ale może nie jest źle w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Boję się, że ten ostatni wynik jest trochę wysoki, ale może nie jest źle w takim razie.

Jesteś w normie, wszystko ok. a nawet jeśli się pogorszy to nic strasznego. Dietą jesteś w stanie wszystko ogarnąć. Jeśli oczywiscie będziesz się pilnować. Na mojej krzywej 4 krotnie przewyższałam normy 😅 

Od 5 miesięcy skrupulatnie ważę produkty i jem tylko to co mogę, wywaliłam wszystko zakazane z dnia na dzień, cukier super.

początki były ciężkie, ale do dziś nie mam nawet insuliny. Jedyne co muszę się badać przed i po jedzeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Jesteś w normie, wszystko ok. a nawet jeśli się pogorszy to nic strasznego. Dietą jesteś w stanie wszystko ogarnąć. Jeśli oczywiscie będziesz się pilnować. Na mojej krzywej 4 krotnie przewyższałam normy 😅 

Od 5 miesięcy skrupulatnie ważę produkty i jem tylko to co mogę, wywaliłam wszystko zakazane z dnia na dzień, cukier super.

początki były ciężkie, ale do dziś nie mam nawet insuliny. Jedyne co muszę się badać przed i po jedzeniu. 

Dlaczego ważysz produkty? Z ciekawosci pytam. Też muszę trzymać dietę (choć z mojej strony oznacza to zero słodyczy i ciemny chleb zamiast jasnego). Mierze cukier i wyniki mam w normie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Dlaczego ważysz produkty? Z ciekawosci pytam. Też muszę trzymać dietę (choć z mojej strony oznacza to zero słodyczy i ciemny chleb zamiast jasnego). Mierze cukier i wyniki mam w normie. 

Bo tak mi kazała diabetolog. Na początku mojej drogi glukometr wskazywał ponad 300 po soku z 2 pomaranczy. 
Musiałam ograniczyc owoce i wszelkie węglowodany do minimum. Mogę sobie pozwolić na np ryż makaron czy ziemniaki ale tylko 50g raz w tyg. Nauczyłam się że np pomaranczy mogę zjeść tylko pół ale już jabłko całe. Więc siłą rzeczy wybieram te produkty którymi bardziej się najem. Wole michę gotowanych warzyw niż pół ziemniaka 😅😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

6.II - imieniny: Bodana, Bogdana i Bohdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

6.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Amand, Amanda, Anioł, Antoni, , Dorota, Gaston, Joachim, Leon, Leona, Paweł, Szymon, Szymona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×