Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elaiiii

Macierzyński po wygaśnięciu umowy

Polecane posty

Gość Elaiiii

Cześć. W czerwcu kończy mi się umowa o pracę. W marcu rodze. Jak to wygląda jeśli chodzi o zasiłek macierzyński? Czy po wygaśnięciu umowy dostanę tyle co normalnie jak miałam do tej pory czy 1000 zł kosiniakowego? 

Lepiej od razu wziąć 100%macierzynskiego i dostawać przez te 3 miesiace czy muszę od razu zadeklarowac 80% rodzicielskiego. Jak to wygląda? 

A może jest tu ktoś komu przedłużyli umowę na macierzyńskim?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Maciezynski dostaniesz cały, ale raczej nikt Ci umowy nie przedłuży.po roku macierzyńskiego jesteś automatycznie bezrobotna. Musisz zadeklarować wcześniej jak procentowo chcesz pobierać maciezynski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Po wygaśnięciu umowy macierzyński wypłaca ZUS... Jest to średnia z wypłat z przepracowanych ostatnich 12 miesięcy.. Przy składaniu dokumentów do zusu deklarujesz czy chcesz przez cały rok 80% tej kwoty czy przez pół roku 100% a drugie pół roku 60%. Masz na złożenie dokumentów 21 od dnia porodu. Jeżeli się spóźnisz automatycznie dostajesz drugą opcję 🙂 Jestem świeżo w temacie, bo rodziłam w grudniu. Umowę miałam do dnia porodu więc mi od początku ZUS wypłacał macierzyński... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elaiiii

Super dziewczyny. Dzięki za odpowiedź:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×