Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kamila Lublin

Telewizor i niemowlak?

Polecane posty

Gość Kamila Lublin

Dziewczyny mam pytanie, czy włączajcie swoim dzieciom telewizor? Moja córka ma 7 miesięcy i czasami uspakaja się tylko jak jej włączam bajkę albo piosenki. Kolezanka powiedziała mi, ze w ogole nie powinnam w jej obecności oglądać tv. Czy to nie przesada?  Co grozi dziecku jak pare razy dziennie włącze jej piosenki? Ona się w to wpatruje jak zahipnotyxowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc88

Nie, w ogóle. Ja też nie oglądam i wcale mi tego nie brakuje. Gapienie się w ekran może zaburzać m.in. spokojny sen dziecka. Wolę obejrzeć netflixa jak sobie śpi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież

wyłączy jej się mózg. Ale prawda jest taka, że jej włączasz bajki dla własnej wygody. Uzależnisz ją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To bardzo szkodliwe dla tak młodego mózgu.  No cóż, teraz będziesz miała chwile spokoju, a za jakiś czas przez ten tv i zryty mózg ds ci tak popalić, ze będziesz chodzić po ścianach i zakładać tu wątki typu „Nie mogę poradzić sobie z córeczką”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

To bardzo szkodliwe dla tak młodego mózgu.  No cóż, teraz będziesz miała chwile spokoju, a za jakiś czas przez ten tv i zryty mózg ds ci tak popalić, ze będziesz chodzić po ścianach i zakładać tu wątki typu „Nie mogę poradzić sobie z córeczką”.

Jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83
 

Nie, w ogóle. Ja też nie oglądam i wcale mi tego nie brakuje. Gapienie się w ekran może zaburzać m.in. spokojny sen dziecka. Wolę obejrzeć netflixa jak sobie śpi. 

Nie ogladasz wcale ale ogladasz netflixa ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też Słyszałam , że dziecko nie powinno oglądać telewizora Sama tak naprawdę do końca nie rozumiem dlaczego tak się dzieje no ale tak słyszałam już różnych źródeł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
 

też Słyszałam , że dziecko nie powinno oglądać telewizora Sama tak naprawdę do końca nie rozumiem dlaczego tak się dzieje no ale tak słyszałam już różnych źródeł

Telewizja to sekwencja bardzo szybko zmieniających się ruchomych obrazków, mówiąc w dużym uproszczeniu. Do tego dochodzi dźwięk oraz wszystko, co dziecko zbiera z otoczenia. Taki mały człowieczek nie umie jeszcze w swojej głowie przefiltrować tych wszystkich bodźców i się mózgownica przegrzewa. Konsekwencją takiego stanu rzeczy mogą być późniejsze problemy, min. z koncentracją

Wiadomo, że ekranów się do końca nie uniknie, ale dziecko nie powinno celowo oglądać TV. Jak raz na jakiś czas przypadkiem zerknie, to nic mu nie będzie, ale włączanie bajek tak z pełną premedytacją i uczenie, że to uspokajacz za dobrym pomysłem nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×