Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość do kwadratu

Przyprawy w diecie niemowlaka

Polecane posty

Gość Gość do kwadratu

Drogie mamy! Jakich przypraw używacie do dań dla kilkumiesięcznych niemowląt? Ja na razie gotuję tylko warzywa i mięso a chciałabym urozmaicić smak potraw dla malucha. Jakie macie doświadczenia z akceptacją smaku przypraw, które są bezpieczne, itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zależy ilo miesiecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość do kwadratu

Takie 6-12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Takie 6-12 miesięcy.

🤦‍♀️ 

Inne przyprawy można podawać 6 miesiecznemu dziecku, inne 8 miesiecznemu, a jeszcze inne 12sto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość do kwadratu
 

🤦‍♀️ 

Inne przyprawy można podawać 6 miesiecznemu dziecku, inne 8 miesiecznemu, a jeszcze inne 12sto.

I tak trudno ci to wypisać z podziałem na miesiące 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy
 

🤦‍♀️ 

Inne przyprawy można podawać 6 miesiecznemu dziecku, inne 8 miesiecznemu, a jeszcze inne 12sto.

Można wszystkie poza solą i cukrem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość do kwadratu

Ale chili chyba nie? 😅 Jakie konkretnie używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy
 

Ale chili chyba nie? 😅 Jakie konkretnie używacie?

Czemu chili nie? Nie dam oczywiście maluchowi ostrej potrawy która język wypala, doprawiam delikatniej niż nam. Obecnie mam 8m córkę. Używam pieprzu, bazylia, oregano, lubczyk, majeranek, koperek, pietruszka, papryka słodka, papryka wędzona, czarnuszka, imbir, cynamon, gałka muszkatołową, kolendra, kurkuma, czosnek, czosnek niedźwiedzi... No długo by wymieniać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Ja robiłam tak (nie wiem czy do konca dobrze czy nie ale dziecko zyje :D):

6-7 mies czyli poczatki rozszerzania diety: nic albo świeża natka pietruszki, koperek, do rosołku świeży ząbek czosnku

8-10 mies: przyprawialam tak jak nam, tylko oczywiscie nie dawalam soli, cukru, vegety, maggi itd. Chili też nie. Pieprz czarny i papryke mieloną dawalam w małych ilościach.

od 11 mies.: jak wyżej, choć czasami dostanie troche soli (nie gotuje już dziecku osobno tylko przewaznie daje to co nam, a czasami ciezko mi ugotować bez soli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

I tak trudno ci to wypisać z podziałem na miesiące 🤦‍♀️

I tak trudno ci wygooglowac 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość do kwadratu
 

I tak trudno ci wygooglowac 🤦‍♀️

Co innego googlowanie a co innego doświadczenie innych mam które coś dały i widziały że dziecku smakuje, że nie zrobiło się zielone albo nie s.rało co 3 minuty.

Dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Co innego googlowanie a co innego doświadczenie innych mam które coś dały i widziały że dziecku smakuje, że nie zrobiło się zielone albo nie s.rało co 3 minuty.

Dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi 🙂

Sra to może twój bachor,. Grzeczniej trochę. 

To, że ktoś coś daje dziecku nie znaczy, że robi dobrze. To, że czyjemuś dziecku cis nie zaszkodziło, nie oznacza, ze twojemu też nie zaszkodzi. 

Serio trzeba ci to tłumaczyć? 

Biedne dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejek

Zielenina wszelaka, pietruszka , koperek, lubczyk. Chociaz akurat koperek mu nie sluzyl, wiec zrezygnowalismy.

Potem czosnek zwykly i niedzwiedzi, tymianek, bazylia, oregano, majeranek, kurkuma wlasciwie wszystko to co stosuje w swoich potrawach. Akurat chill pieprze cayennski towarzyszy nam codziennie, dziecko zna jego smak, oczywiscie nie w takich ilosciach, jak na przyklad mezowi przyparawiam, ale ja akurat nie przepadam za czarnym pieprzem, wiec cayenn rządzi.

Do deserów i dań normalnie uzywam imbiru, cynamomu itp. 

Chyba nie ma takiej przyprawy, ktorej nie uzywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość do kwadratu
 

Sra to może twój bachor,. Grzeczniej trochę. 

To, że ktoś coś daje dziecku nie znaczy, że robi dobrze. To, że czyjemuś dziecku cis nie zaszkodziło, nie oznacza, ze twojemu też nie zaszkodzi. 

Serio trzeba ci to tłumaczyć? 

Biedne dziecko. 

Uprzejmie proszę spier... sobie na inny wątek jak nie masz nic konstruktywnego do dodania w temacie. Ty akurat nic mi nie musisz tłumaczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Uprzejmie proszę spier... sobie na inny wątek jak nie masz nic konstruktywnego do dodania w temacie. Ty akurat nic mi nie musisz tłumaczyć. 

Ja nic nie muszę. I to nie dlatego, że ty mi się tak napiszesz. 

Spier... to możesz ty. Dokształcić się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

9.II - imieniny: Gorsława, Gorzysława i Sulisławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

9.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ansbert, Apolonia, Bernard,  Bernarda, Cyryl, Donat, Eryk,  Eryka, Jakub, Marian, Mariusz, Nikifor, Pola, Pryma, Prymus, Rajnold, Reginald, Sabin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×