Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Martyna62

Skuteczność antykoncepcji hormonalnej przy wytrysku w pochwie

Polecane posty

Cześć, 

przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od kilku lat, jednak dopiero ostatnio pierwszy raz mój chłopak skończył we mnie(bez gumki). Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, mimo brania tabletek zawsze spuszczał się na zewnątrz. Wiem, że pewnie przesadzam, ale to naprawdę dla mnie nowość. Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne mogło dojść do zapłodnienia? Nie wiem tez czy to były dni płodne czy nie, ponieważ nie robiłam przerwy między opakowaniami, ponieważ leczyłam infekcje grzybiczą i ginekolog doradziła mi żebym nie robiła przerwy, by dokończyć kuracje. Stosowałam lek Clotrimazolum gsk dopochwowo i w formie kremu i brałam Flocunazolum doustnie, skończyłam kuracje 2 dni przed stosunkiem. Czytałam, ze te leki nie wpływają na skuteczność tabletek anty, jednak i tak się martwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ulotce czy leki zaburzają działanie tabletek Na pewno zaburzają antybiotyki Warto było lekarza dopytać Jeśli bierzesz tabletki regularnie to skuteczność jest wysoka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli w ulotce nie ma nic wspomniane oi interakcjach to na spokojnie jesteś zabezpieczona i nic się nie dzieje, nie martw się. Ja na przykład bardzo zwracam na takie rzeczy uwage, bo tez stosuję antykoncepcję, tylko w moim wypadku jest to vines. Jezeli jakies leki wchodza interakcję to warto się zabezpieczać prezerwatywą dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2020 o 10:38, Martyna62 napisał:

Cześć, 

przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od kilku lat, jednak dopiero ostatnio pierwszy raz mój chłopak skończył we mnie(bez gumki). Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, mimo brania tabletek zawsze spuszczał się na zewnątrz. Wiem, że pewnie przesadzam, ale to naprawdę dla mnie nowość. Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne mogło dojść do zapłodnienia? Nie wiem tez czy to były dni płodne czy nie, ponieważ nie robiłam przerwy między opakowaniami, ponieważ leczyłam infekcje grzybiczą i ginekolog doradziła mi żebym nie robiła przerwy, by dokończyć kuracje. Stosowałam lek Clotrimazolum gsk dopochwowo i w formie kremu i brałam Flocunazolum doustnie, skończyłam kuracje 2 dni przed stosunkiem. Czytałam, ze te leki nie wpływają na skuteczność tabletek anty, jednak i tak się martwie. 

 

mysle ze nie masz sie o co martwic, nastepnym razem mozecie ewentualnie jakos dodatkowo sie zabezpieczyc np diafragma caya zebys byla spokojna, jednak jesli bierzesz tabsy regularnie to powinno byc ok. zawsze ten pierwszy raz jest taki przelomowy wiec spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kalinką, jeśli nie czujesz się pewnie zastosuj zabezpieczenie dodatkowe mechaniczne np. prezerwatywa, błona dopochwowa diafragma caya itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz regularnie pigułki, to one zatrzymują owulację, nie masz wtedy dni płodnych w ogóle. Dni płodne można wyznaczać metodą objawowo-termiczną, ale jak nie przyjmujesz hormonów, to wtedy np. przy pomocy komputera cyklu, np. cyclotest myway. To mierzy się temp pod językiem rano i dodaje do komputera cyklu dane o cyklu, np. czy przyjmujesz leki, czy masz jakieś infekcje, jaki jest śluz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem np. zwolenniczką metody objawowo-termicznej, bo niestety pigułki u mnie po czasie wywołały sporo zamieszania, ja też nie zawsze je przyjmowałam (często po porostu za późno szłam po receptę i miałam przerwy między opakowaniami). Teraz mam monitor cyklu MyWay i wyznaczam dzięki niemu dni płodne, jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×