Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

woman21

Jak przebiega sprawa rozwodowa

Polecane posty

Witam. Chciałam sie dowiedzieć jak wyglada sprawa rozwodowa bez orzekania o winie. Nie mamy dzieci, mamy kredyt gotówkowy i mieszkamy u moich rodziców. Rozstajemy się ponieważ nie układa nam się, i nie widzimy razem przyszłości. Jakie dokumenty trzeba najpierw załatwić i w jakiej kolejności, jakie są koszta oraz czy na pierwszej rozprawie sad może dać rozwod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądy/urzędy teraz w kwietniu i maju nie pracują dla interesantów, wstrzymaj się lepiej do wakacji, kiedy wszystko ruszy.

Zwracasz się do USC o odpis zupełny aktu małżeństwa. To kosztuje, być może 20-30 zł. Nie wiem, czy teraz urzędy są czynne. Piszesz pozew o rozwód bez orzekania o winie w dwóch egzemplarzach. Do pozwu załączasz odpis zupełny aktu małżeństwa (w drugim egzemplarzu może być kserokopia). Wpłacasz 600 złotych na konto dochodów Sądu (wpisz w tytule "opłata za pozew o rozwód", żeby było łatwiej w Sądzie przyporządkować opłatę). Tak, Sąd może orzec rozwód na pierwszym terminie, zwłaszcza gdy oboje z mężem przedstawicie swoje stanowisko i będzie ono zgodne. Może to potrwać kwadrans. Tyle że teraz wyznacza się terminy dopiero na lipiec z uwagi na zarazę. No i możesz nie uzyskać w USC odpisu zupełnego aktu małżeństwa, który przecież musisz załączyć do pozwu.

 

Jak Sąd orzeknie w wyroku, że nakazuje Ci zwrócić 300 złotych ze Skarbu Państwa tytułem połowy uiszczonej opłaty za pozew o rozwód, to złóż od razu wniosek w Sądzie, żeby przelali Ci te 300 złotych na nr rachunku i podaj wszystkie 26 cyfr starannie, podpisz ten wniosek. Wtedy Oddział Finansowy szybko i łatwo zwróci Ci kasę zamiast szukać Cię pod adresem, zwracając przekazem pocztowym (kosztownym,czasochłonnym i mało skutecznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najłatwiej abyście od 6 mcy nie mieli wspólnego gospodarstwa ,czyli wykazali ,że mieszkacie osobno ,macie osobne środki na zycie ,seksu niet . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×