Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Namysłów opolskie 22

Nie wyprowadzam się jednak do Opola, tylko do Głuchołaz w górach opawskich niedaleko Opola i Nysy przy granicy z Czechami, tam mnie nikt nie zna i mogę tam zacząć życie od nowa

Polecane posty

Głuchołazy to takie miasto w województwie opolskim leżące w Górach Opawskich tuż przy granicy z Czechami, nad górską rzeką Biała Głuchołaska, mieszkając tam nie będę musiał nawet jechać do Opola do McDonalda, Kina, czy do dużej galerii handlowej, bo 20 km od Głuchołaz w Nysie budują dwupiętrową dużą galerie Handlową "Dekada" na 80 sklepów i restauracji z 4 salowym kinem Helios i w Nysie jest Castorama, uczelnia wyższa, hala widowiskowo sportowa a nawet w Nysie jest jezioro i McDonalds i z Głuchołaz do Nysy jest 20 km, a z Głuchołaz do Opola jest 60 km, więc nie będę już musiał jechać tak często do Opola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednich do Głuchołaz Zlatých Horach po czeskiej stronie są tam wyciągi narciarskie, w Głuchołazach są dwa szpitale, dużo supermarketów, Restauracji, Sanatoria, ośrodki wczasowe, dom kultury, biblioteka publiczna, szkoły średnie, basen letni i Kino zdrojowe i park zdrojowy i miejsce wypadowe w góry 🙂 oraz linia kolejowa do Nysy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W Pokrzywnej akurat nie byłam,  Głuchołazy to kurort a Pokrzywna to?

Pokrzywna to miejscowość górska w gminie Głuchołazy 9 km od Głuchołaz są tam hotele, campingi, pensjonaty, restauracje i szlaki górskie, byłem tam dużo razy, polecam 🙂 stamtąd jest szlak na Biskupią Kopę, wpisz sobie w Google Góry Opawskie youtube i wejdź tam na filmik "Głuchołazy, Jarnołtówek, Pokrzywna, zaginione miasto Rosenau" i zobacz ten filmik 🙂 jest bardzo ciekawy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To faktycznie brzmi zachecająco a w Jarnołtóweku też jakis czas temu byłam.

Jarnołtówek graniczy z Pokrzywną, a właściwie skąd jesteś? Ja z Okolic Namysłowa który leży 120 km od Głuchołaz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×