Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agnieszka123

Zwężenie pochwy i piekący ból

Polecane posty

Dziewczyny, nie mam już siły, ręce mi opadają. Przechodząc do rzeczy już będzie miesiąc jak cierpie. Przy pierwszej wizycie lekarz stwierdził u mnie grzybice i beztlenowce, przepisane leki, dla mnie i dla partnera. Wszystko pięknie, obajwy ustąpiły, aż do próby współżycia. Tu okropny ból przy wkładaniu członka, oczywiście nie do wytrzymania. Od razu umówiłam się na kolejną wizyte. Wszystko opisałam, lekarz stwierdził, że nie mam żadnego stanu zapalnego, stwierdził że infekcja mogła się dostać na cewke moczową, więc przepisana Furagina, tabletki na odbudowe flory i żel Mucovagin, który mam stosować przed stosunkiem. Wszystko według zaleceń lekarza, próba współżycia po odczekaniu kilku dni, znów ból przy wkładaniu członka, pieczenie na całej długości, które im głebiej tym bardziej się nasila, ale po krótkiej chwili ból odpuszcza na tyle, że możemy jako tako ze sobą współżyć. Zastosowałam żel, partner zadbał o to bym była dobrze rozgrzana, więc o suchości nie ma mowy. Po stosunku czuje pieczenie, które mija po kilku minutach. Dodam że mam wrażenie że moja pochwa zrobiła się węższa, nie mam pojęcia dlaczego. Od 3 lat stosuje antykoncepcje hormonalną, nigdy nie miałam takich problemów jak teraz, wydałam już pół tysiąca na wszystkie leki i lekarza, dodatkowo popadam w jakąś depresje z powodu tych moich dolegliwości. Wszystko było w porządku, nic się nie działo, było wspaniale, a teraz jest tak źle, że naprawde nie wiem już co mam zrobić aby to minęło.

Prosze o pomoc kobietki, może któraś z was miała identycznie. Jestem bezsilna zwłaszcza, że mój lekarz uważa że jest wszystko w porządku, grzybica jest wyleczona. Do innego lekarza się nie dostane, próbowałam, więc musze się ratować w inny sposób 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się potwierdzić wyleczenie posiewem. Ale teraz przy koronie pewnie nie da się zrobić badania. Pozostaje łagodzenie żelami nawilżającymi. Np. Replens i Rephresh. Jeden aplikator na 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie posiew, może do pochwy dostały się bakterie kałowe przy wprowadzaniu członka nawet kilka miesięcy wcześniej i się namnażają, powinien dr zrobić posiew a nie celować bez sensu, pieczenie i ból mimo leków to niepokojący objaw, stosuj też dopochwowo probiotyk na noc żeby odbudować florę która jest zachwiana do leczeniu przeciwgrzybiczymi, a stosowałaś kiedyś probiotyk z kwasem hialuronowym do pochwy?  Np Cicatridina(polecił mi to najlepszy gin w dolnośląskim :p) ? Np co druga noc 🙂 raz probiotyk z kwasem mlekowym a druga noc ten cicatridina powinno ustąpić 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczucie przeszkody i zwężenie pochwy występują właśnie z powodu infekcji czasem tak że utrudnia i boli pochwał przy wprowadzaniu tabletki dopochwej 🙂 u ciebie leki przeciwgrzybicze nie pomagają więc może być to przyczyna nie grzybiczej a bakteryjnej infekcji, czy lekarz stosował na twoje dolegliwości jedynie lek przeciwgrzybiczy np nystatyna czy inne przeciwgrzybicze? Czy wdrożył również coś przeciwbakteryjnego? Bo skoro nie było posiewu to celuje tylko bez sensu. Lek np Maxmirror Complex działa przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjne 🙂 jeśli używalas leków co zabija i grzyb i bakterie to musisz zrobić posiew bo może to właśnie bakteria kalowa gdzie pomoże jedynie antybiotyk np AMOXYCYKLINA, Posiew kobietko rób nawet prywatnie, pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiewu lekarz mi nie zlecił, na samym początku miałam przepisany Metronidazol na bakterie beztlenowe. 
Wszystko było pięknie. A potem okazało się, że odczuwam ból przy stosunku i znowu powtórka z objawów. Dodam, że cały czas chodziłam do prywatnego, a zbankrutować nie chce bo tyle ile już wydałam to głowa mała...

Ja i mój partner już psychicznie nie możemy wytrzymać, ciężka sytuacja. W domu posiadam maść dopochwową macmirror, może będę stosowała ją doraźnie, bo jak narazie to przyjmuje końskie dawki fulcofastu(200mg) codziennie przez 7 dni, zostało mi kilka tabletek i dalej czuje lekkie pieczenie w środku co mnie przyprawia, o kolejny stres, bo już mam tej sytuacji dość.

I zapytam z ciekawości, jak taka bakteria kałowa mogłaby się dostać tam do środka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

 

I zapytam z ciekawości, jak taka bakteria kałowa mogłaby się dostać tam do środka? 

To właśnie powinno wyjść w posiewie i dokładnie antybiotyk, i potem znów posiew czy nastąpiło wyleczenie. Lekarze czasami zachowują się jak bogowie , wszystko wiedzą najlepiej albo z kolei drenują z pieniędzy ile mogą i co im zrobisz.

Do diety wprowadź kiszoną kapustę albo sok z kiszonej kapusty ( najlepiej własnej albo eko- musi być w szklanym słoiku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To właśnie powinno wyjść w posiewie i dokładnie antybiotyk, i potem znów posiew czy nastąpiło wyleczenie. Lekarze czasami zachowują się jak bogowie , wszystko wiedzą najlepiej albo z kolei drenują z pieniędzy ile mogą i co im zrobisz.

Do diety wprowadź kiszoną kapustę albo sok z kiszonej kapusty ( najlepiej własnej albo eko- musi być w szklanym słoiku).

Zaczynam właśnie myśleć, o tym że doktor do, którego jeździłam naciąga mnie na koszta, moim zdaniem powinien za 2 razem kiedy wszystko wraca zlecić posiew. A tego nie zrobił, nawet nie nadmienił. A ręce mam skrzyżowane bo mój lekarz nie przyjmuje w dobie tej epidemii, tu najbardziej ubolewam, bo pierwsza wizyta i pewnie już wtedy miałabym zlecony posiew, a tak, najlepiej kasować za wizyty, przepisywać leki, a ja dalej będę cierpieć. A nie mam ochoty znowu wydawać pieniądze i dodatkowo na posiew, ale będę zapewne ponownie do tego zmuszona. Najlepsze jest to, że wcześniej było wszystko bez zarzutu, nic się nie działo, a tak nagle coś wyszło.

Nie wiem już naprawde co mam robić, tamten lekarz niby błyskotliwy, a diagnozuje mnie na „oko”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się jaka jest oferta laboratoriów w okolicy. W niektórych przyjmują próbki pobrane przez twojego lekarza, a w niektórych są lekarze pobierający na miejscu. Możesz wtedy bez skierowania i wizyty załatwić posiew a potem z wynikiem udać się do ginekologa po receptę. Też trochę pieniędzy wydasz na laboratorium ale lepsze to niż ciągłe kupowanie leków w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smaruj całą psioche i troche do pochwy kefirem na noc, rano sie podmyj szarym mydłem. Powtórz tak kilka razy. Serio!! Kiszonki jeść i pić soki wszelakie polecam oraz jogurt naturalny 1 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×