Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nina911

Pytanie do znających się na polisach OC auto

Polecane posty

Witam. Wiem że to nie to ten dział.  Mam pytanie. Obecne OC kończy mi sie z dniem 25 maja, dziś wykupiłam OC w innej firmie, która obowiązywać bedzie od 26 maja. Pytanie jest takie. Do kiedy najpóźniej musze wypowiedzieć tą obecną umowe? Czy przykładowo jak wypowiem 20 maja bedzie ok ? Czy moge tez teraz wypowiedziec?  Nie chciałabym wpaść w podwojne OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić w dowolnym momencie, byle końcem, żeby się nie przedłużyła automatycznie. Po prostu zaznaczasz że wypowiadasz z dniem x, który jest ostatnim dniem obowiązywania obecnej polisy i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam też dlatego, że wszędzie pisze by odstąpienie od umowy najpóźniej było „ dzień przed”  czyli wychodziło by, że z dniem 24 maja wypowiadam umowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.z ostatnim dniem okresu ubezpieczenia, na który została zawarta (art. 28 Ustawy*)
2.automatycznie odnowioną, z dniem złożenia wypowiedzenia, ponieważ posiadam ubezpieczenie w/w pojazdu w innym zakładzie ubezpieczeń (art. 28 a Ustawy*)
3. jako nabywca / nowy posiadacz pojazdu, z dniem złożenia wypowiedzenia (art. 31 Ustawy*) 

 

czyli zaznaczyć 1? Nie musze wpisywać, że ubezpieczyłam w innej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×