Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
SyndromTakotsubo

pytanie które od dawna mnie nurtuje i na które nie ma odpowiedzi.

Polecane posty

czym są sny? i nie chodzi mi tu o to jak powstają, jaki jest ich cel tylko czym konkretnie są z perspektywy doświadczania ich? nie wydaje mi się aby było jakieś doświadczenie rzeczywiste które można by z nimi porównać. im dłużej żyję tym więcej zapamiętuję pewien rodzaj uczucia którego doświadczam podczas snu i nie da się go doznać w innym sposób niż poprzez spanie. to dosłownie niemożliwe aby przypisać temu uczuciu jakieś cechy takie jakie można przypisać uczuciom których doświadczamy na co dzień. jest w tym coś pierwotnego i mistycznego, zupełnie tak jakby to był kontakt ze źródłem naszego pochodzenia. czasami sny mam bardzo intensywne, a czasami nie pamiętam nic. najstraszniejsze jest to że z niecierpliwością wyczekuję tych intensywnych snów, często odnoszę wrażenie że podczas tych snów jestem prawdziwym sobą nieograniczonym przez żadne normy społeczne, kompletnie dziki i wolny. nie mam zbyt często takich snów ale jak już się trafią to często zostawiają w mojej pamięci wspomnienia o miejscach które podczas nich odwiedzam. czy to jest dowód na to że być może inne wymiary istnieją, a my możemy za pomocą snów przemieszczać się między nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sen i jawa.
podczas snu niejako nadal jestesmy potwierdzeniem naszej egzystencji w swiecie materialnym dla Wielkiego Ducha.
A gdy nam sie wydaje ze snimy, to tak na prawdę nie do konca... jest to prawda bo nie! Iluzja ego SANSARA 🤗😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale skoro sny sa tez i prorocze, czyli musza wprost wyplywac z naszej rzeczywistosci jako istot Samsarycznej rzeczywistosci diabla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo mozna by skonbstruowac pojazd do podrozy w czasie snu w wymiarze naszej rzeczywistosci?
pewnie tak sie podróżuje w czasie. bylby potrzebny tylko ochotnik i niezbędne wyposażenie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

czym są sny? i nie chodzi mi tu o to jak powstają, jaki jest ich cel tylko czym konkretnie są z perspektywy doświadczania ich? nie wydaje mi się aby było jakieś doświadczenie rzeczywiste które można by z nimi porównać. im dłużej żyję tym więcej zapamiętuję pewien rodzaj uczucia którego doświadczam podczas snu i nie da się go doznać w innym sposób niż poprzez spanie. to dosłownie niemożliwe aby przypisać temu uczuciu jakieś cechy takie jakie można przypisać uczuciom których doświadczamy na co dzień. jest w tym coś pierwotnego i mistycznego, zupełnie tak jakby to był kontakt ze źródłem naszego pochodzenia. czasami sny mam bardzo intensywne, a czasami nie pamiętam nic. najstraszniejsze jest to że z niecierpliwością wyczekuję tych intensywnych snów, często odnoszę wrażenie że podczas tych snów jestem prawdziwym sobą nieograniczonym przez żadne normy społeczne, kompletnie dziki i wolny. nie mam zbyt często takich snów ale jak już się trafią to często zostawiają w mojej pamięci wspomnienia o miejscach które podczas nich odwiedzam. czy to jest dowód na to że być może inne wymiary istnieją, a my możemy za pomocą snów przemieszczać się między nimi?

wiki ma dużo info o snach, poczytaj i zejdź na ziemię

a może we wcześniejszym wcieleniu byłeś wilkiem dzikim i wolnym

o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

wiki ma dużo info o snach, poczytaj i zejdź na ziemię

a może we wcześniejszym wcieleniu byłeś wilkiem dzikim i wolnym

o!

w snach czasami poruszam się na czterech kończynach, w tych mocniejszych dość często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Sny to tylko odzwierciedlenie twoich myśli i nic więcej. 

no właśnie nie, nawet na pewno nie. tego typu solipsyzmy już dawno włożyłem między bajki.  możliwość istnienia czegoś poza układem w systemie deterministycznym wymusza istnienie tego czegoś w pewnym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

w snach czasami poruszam się na czterech kończynach, w tych mocniejszych dość często.

tak wiem, to te dwa 

korzenie

dobrze że ten wymiar jest niewymierny

uf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa

zatkało kakao;)

wiem że nie należą do Ciebie;)

dobra idę pograć

🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×