Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Malutka Mi

Jak grzecznie zwrócić uwagę....

Polecane posty

Gość Malutka Mi

Jak grzecznie zwrócić uwagę i poinformować osobę, że nie chcę z nią rozmawiać? Jest to osoba, która wcześniej nie chciała utrzymywać kontaktu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Malutka Mi napisał:

Jak grzecznie zwrócić uwagę i poinformować osobę, że nie chcę z nią rozmawiać? Jest to osoba, która wcześniej nie chciała utrzymywać kontaktu. 

jak nie masz z tą osobą kontaktu to kogo chcesz i po co informować? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka Mi
1 minutę temu, elektryzująca napisał:

jak nie masz z tą osobą kontaktu to kogo chcesz i po co informować? 🤔

Mam kontakt,  bo mieć muszę ale nie chcę rozmawiać nawet o tym co słychać u mnie, w razie gdyby takie pytanie padło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Malutka Mi napisał:

Mam kontakt,  bo mieć muszę ale nie chcę rozmawiać nawet o tym co słychać u mnie, w razie gdyby takie pytanie padło 

proponuję prosto z mostu "Nie mów do mnie". Jeśli chcesz być dosadna i dobitnie okazać niechęć do rozmowy proponuję proste w przekazie i staropolskie sprdalaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Malutka Mi napisał:

Mam kontakt,  bo mieć muszę ale nie chcę rozmawiać nawet o tym co słychać u mnie, w razie gdyby takie pytanie padło 

Jestem zwolennikiem dyplomacji wodolejczej. "Nie mów do mnie" sugeruje jakiś Twój problem z tą osobą. Zaś wciskanie ogolnikowych nudziarskich banałów przepycha znajomość na tory obojętności i zniechęca do podejmowania jakiejkolwiek konwersacji. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to osoba, której zależy na jakimkolwiek kontakcie z Tobą, która łowi każdy ruch brwi i wyciągnięcie powietrza. Wiesz co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Qwerty82 napisał:

domyśli

Nie znoszę domysłów, jasny komunikat tylko i wyłącznie. Ta osoba ma siedzieć, że ma z siebie nie wydobywać dźwięków w jej stronę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Qwerty82 napisał:

Nie zawsze musimy wszystko komunikować wprost, werbalnie, żeby inna osoba zrozumiała. Wystarczy ignorowanie, pozorna uprzejmość. Ty zachowujesz twarz i nie wychodzisz na histeryka, a druga strona wie że nie ma po co się odzywać

Komunikowanie wprost swoich oczekiwań nie można nazwać histerią. Mam odmienne zdanie. Ignorowanie oznacza również "mam focha" "Nie będę teraz z Tobą gadać" itd., a jasny komunikat daje do zrozumienia, że nie chcemy mieć z tą osobą w ogóle kontaktu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadaj zdawkowo na pytania... tak, nie, acha... nie wiem i sama zrezygnuje z kiepskiego rozmówcy .)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marawstala napisał:

Odpowiadaj zdawkowo na pytania... tak, nie, acha... nie wiem i sama zrezygnuje z kiepskiego rozmówcy .)

* aha 

A tak serio to nie wiem, ale jak będziesz dość oschła w rozmowie to chyba powinna zrozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowany)
11 minut temu, Qwerty82 napisał:

W ten sposób palisz za sobą mosty, palisz relacje. Ja wolę zostawiać furtkę otwartą. Ale szanuję Twoje przekonania, jeżeli Ci sie to w życiu sprawdza

zinterpretowałam wypowiedź autorki jednoznacznie, że nie chce mieć z kimś kontaktu. Nie stosuje uników, gry domysłów, cichych dni, rozluźniania kontaktów bez słowa, mówię wprost. Oczywiście rżnelam chamidło ze staropolskim sprdalaj, trzeba na poziomie i nieraz dyplomatycznie. Niezaowalowane komunikaty nie są dla mnie histerią. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakiś facet? Co jest złego w pytaniu co słychać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×