Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Madelineee

Czy wy uważacie, że bycie wegetarianem, erganem to teraz taka moda?

Polecane posty

Mnóstwo celebrytów teraz deklaruje niejedzenie mięsa. 

Byc moze po prostu coraz wiecej osob rozumie, ze mozemy przezyc, i to zdrowo, bez torturowania i zabijania niewinnych zwierzat.

Osobiście jestem ,,wegatarianka’’ ( pomijając to, ze wydychając zabijamy mnóstwo bakteri, czyli tak jemy takie tyci tyci mięso;) no ale...) nie jem mięsa tylko z dwóch powodów : 1. Nasz układ pokarmowy przypomina wyglądem roślinożerny- mięso tzw. Wrzucone do żołądka ,, gnije’’ - jak dla mnie. 

2. Nie chce jeszcze więcej zabijać oprócz tego nieświadomego zabijania jak idę droga i nie zauważę mrówki pod moimi nogami i ja niechcący zgniote. A te bakterie... ach muszę oddychać. 

3. Nie lubie mięsa i pod żadnym względem nie podążam za moda.

3. Chce się zdrowo odżywiać , ale i tak nikt nie jest weganinem, oprócz tych drobnych bakterii nawet w owocach i warzywach do których jest dluzasza data przydatności , czyli musza tam coś w sobie zawierać... różne rzeczy są dodawane- nawet bananów nie można jeść , bo podobno mięso wkładają ...

a teraz ; gdyby każdy celebryta tak uważał i to wiedział i to rozgłaszał co tam napisałam to nikt by nigdy nie mówił o modzie , tylko o zdrowym rozsądku i wiedzy na ten temat...

• Like 1

w doopie mam życie "zwierzontek" - większosć z nich jest mentalnie na poziomie niemowlęcia. te bardziej rozwiniete na poziomie 2-latka. 

i tak to życie nie ma sensu. nie wiem po co mam wiec sobie cokolwiek odmawiać? żadna "nagroda" mnie za to nie czeka. 

1 minutę temu, Masz jedną wadę... napisał:

Czy kura hodowana sztucznie jest prawdziwa czy też sztuczna? Skoro jest sztuczna to żyje czy nie?

0_o . Hmmm. Jak się poruszasz , jesz , ruch...asz itd. Czyli wykonujesz te najprostsze czynności jak kura , która również oddycha tak jak Ty... hmmm niektórzy tez są sztucznie zapładniani i są prawdziwi, tacy sami jak my! Teraz zrozumiałe jest to, ze to żyje , tak samo jak wszystko co się porusza ? Hmmm? :) ogółem nie ma głupich pytań , mogą być tylko złe odpowiedzi, ale moim skromnym zdaniem ta odpowiedz jest bardzo klarowna i prawidłowa. 

4 minuty temu, gość xyz napisał:

w doopie mam życie "zwierzontek" - większosć z nich jest mentalnie na poziomie niemowlęcia. te bardziej rozwiniete na poziomie 2-latka. 

i tak to życie nie ma sensu. nie wiem po co mam wiec sobie cokolwiek odmawiać? żadna "nagroda" mnie za to nie czeka. 

mam właśnie podobne, racjonalne podejście do tego 

ale oznajmij coś takiego na forum wege/obrońców zwierząt - to zaczną życzyć ci śmierci itd. buahahaha! tak wygląda to ich "pokojowe" i "tolerancyjne" nastawienie :classic_cool:

• Like 1

Nawet gdyby to była moda to złego się nie przyczynia : )

Napisano (edytowany)
7 minut temu, gameover_ napisał:

ale oznajmij coś takiego na forum wege/obrońców zwierząt - to zaczną życzyć ci śmierci itd. buahahaha! tak wygląda to ich "pokojowe" i "tolerancyjne" nastawienie :classic_cool:

Rozumiem, że gdyby kanibalizm był dozwolony to i dziecko też bysmie zjedli bo jego umysł nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty... 

Edytowano przez marawstala
  • Like 1

5 minut temu, gameover_ napisał:

A co by było jakby każdy zdawał sobie z konsekwencji ich działań? A to nieraz się słyszy, ze ktoś narobił dobra lub szkody i dobro albo zadośćuczynienie mu się zwróciło? Tak działa sprawiedliwość.skoro jest wędrówka TO, to ten  niechcący zgnieciony robak, czy zabita świadomie krowa może wcielić się w człowieka i napisać to samo na takim forum jak te: a co mnie interesuje jedzenie tego mięsa. I tak w kolko, dopóki się nie nauczymy i tak dosadnie , iż trzeba uważać na każdym zdeptanym źdźblbie trawy, przepraszać wszystko , mówić wszystkiemu , ze niechciales , ale musiałeś np. Dostać się gdzieś tam itd. Wtedy jest takie coś jak wybaczenie. W głowie masz dobro i nie chcesz nikogo skrzywdzić dlatego krzywda nie będzie przy Tobie. Tu ludzie się gubią. Jak mówią np. Ale ja jestem dobrym człowiekiem i uważam na wszystko, a i tak mam ,,pecha’’ co wtedy? Tu potrzebna jest pokora i błaganie o wybaczenie krzywd z poprzednich wcieleń. Każda cząsteczka , każdy nasz ruch i decyzja jest najważniejsza. Poprostu wszystko! Jak by tak człowiek rozdrobnił się na mak... czy tez chciał poukładać ta CAŁA wiedzę o nas samych i wszechświecie co do ziarenka to rzeczywiście z bułki tartej mogłaby wyjść jeszcze raz bułka, ale inaczej zrobiona ( nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak z tej materialnej bułki tartej poukladac ja jak puzzle i zrobic ta sama identyczna jaka była) ale zdaje sobie sprawę, ze można dodać wody i ja zlepić ( czyli ująć to innymi słowami, bardziej prostszymi i jak ten Budda na spokoju tłumaczyć , ze to materia i jaka ciężka ta materia i składanie wiedzy o wszystkim co było... ach nie starczy nam życia... ale ogół i niektóre szczegóły trzeba znać , bo bez tego myślałabym cały czas , ze jestem kobieta , bo co? Bo mam żeński układ rozrodczy... a tu co? Nie ma płci. A to nazwa ... kobieta , i tyle plus jeszcze mnóstwo wiedzy. Tak w nieskończoność trzeba to ogarniać.

• Like 1

30 minut temu, marawstala napisał:

Rozumiem, że gdyby kanibalizm był dozwolony to i dziecko też bysmie zjedli bo jego umysł nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty... 

Zależy jak co się rozumuje, bo idąc tą drogą to tak. Jakby nie było kanibalizm istniał i gdzieś tam na pewno istnieje, chociaż dla mnie to chore.

2 minuty temu, zielonaagata napisał:

Zależy jak co się rozumuje, bo idąc tą drogą to tak. Jakby nie było kanibalizm istniał i gdzieś tam na pewno istnieje, chociaż dla mnie to chore.

Ten argument ZA... jedzeniem zwierzątek dlatego że są głupiutkie jest po prostu ciut dziwny... 

22 minuty temu, marawstala napisał:

Ten argument ZA... jedzeniem zwierzątek dlatego że są głupiutkie jest po prostu ciut dziwny... 

To prawda. Nie powinno się używać takich argumentów, bo co z ludźmi, którzy się rodzą z jakimiś chorobami?

Ja nie jem zwierząt nie dlatego, że uważam, że jest sprawiedliwość na świecie i że za moje czyny spotka mnie nagroda lub kara. Nie jem ich ponieważ uważam, że zabijanie zwierząt dla 5 minut przyjemności nie jest ok. I tyle.

• Thanks 1

1 godzinę temu, marawstala napisał:

A co to ma do człowieka? Zwierzę całe życie jest głupie i nieświadome. Natomiast człowiek wraz ze wzrostem nabywa świadomości. Więc nie ma co porównywać, nawet dziecka (które niedługo bedzie świadome) do zwierzęcia (które całe życie będzie nieświadome)

• Thanks 1

Napisano (edytowany)

ja ogolnie mam szacun do wegetarian ale mi mieso za bardzo smakuje, no dla mnie argument ZA jedzeniem zwierzatek jest taki, ze np. miesko jest na polce w sklepie O.O i przyciąga... jakby nie bylo to bym nie jadła.. a i te wege produkty sa fajne, lubie mleko migdalowe i rozne cuda mniam tzn jest zroznicowanie jakies

Edytowano przez oink

4 godziny temu, Madelineee napisał:

Mnóstwo celebrytów teraz deklaruje niejedzenie mięsa. 

Czy moda to nie wiem, akurat nie wyobrażam sobie w ogóle nie jeść mięsa. Jeden dzień to jakoś przeżyję ale na dłuższą metę to szczerzę tego sobie nie wyobrażam. Okazuje się że celebryci lubią dzieci 😄

2 godziny temu, zielonaagata napisał:

To prawda. Nie powinno się używać takich argumentów, bo co z ludźmi, którzy się rodzą z jakimiś chorobami?

dokładnie...

1 godzinę temu, gość xyz napisał:

A co to ma do człowieka? Zwierzę całe życie jest głupie i nieświadome. Natomiast człowiek wraz ze wzrostem nabywa świadomości. Więc nie ma co porównywać, nawet dziecka (które niedługo bedzie świadome) do zwierzęcia (które całe życie będzie nieświadome)

Oj powiedziałabym, że nie jedno zwierzę mądrzejsze jest od niejednego człowieka i bardziej wrazliwe...

Zobacz sobie ten kanał... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować