Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sówka1313

Czy neurolog przepisze tabletki na nerwy

Polecane posty

Nie bardzo,neurolog to raczej kręgosłup,choroby neurologiczne.Do bólu istnienia i nerwic to raczej psychiatra.I nie bardzo rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo się ich boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Z nerwicą do psychiatry i psychologa. Psychiatra po leki, a psycholog po "zdiagnozowanie" w czym leży problem, bo czasem wystarczy przerobić temat. Bo same leki nie rozwiążą przyczyny nerwicy. 

A ja rozumiem. U nas to nie Stany Zjednoczone, gdzie psychiatra i psycholog to coś normalnego wręcz nawet "luksus". U nas wciąż pokutują stare zabobony i stereotypy. W dużych miastach jest już dużo lepiej pod tym względem, ale w małych miasteczkach i na wsiach to nadal powód do wstydu, że ktoś się leczy u psychiatry. Nawet na zwykłą depresję czy po tabletki na sen. 

Wiem, bo mieszkam w małym mieście w średnim w zasadzie i stykam się z tym codziennie. Pamiętam jak dziś w gimnazjum, był jakiś chłopak co leczył się w szpitalu psychiatrycznym, ale nie leżał w nim tylko chodził do przychodni przy szpitalu na wizyty. Miała jakieś problemy chyba w domu. To nie mógł się opędzić od drwin i komentarzy pod swoim adresem. A jak go za plecami obgadywano ...  

Po z tym sama teraz chodzę do psychiatry z powodu choroby. Raz że psychiatrzy też leczą padaczkę, a dwa mam depresję i problemy ze snem. Wszystko z powodu choroby, no i oczywiście jakieś problemy z tym związane. Po za tym mój lekarz psychiatra ma też drugą specjalizację jako neurolog.

U nas chodzenie do psychiatry jest nadal straaasznie źle odbierane.

Ale trzeba. Lepiej zacząć wcześnie się leczyć niż potem zostać "wariatem" zupełnym. Sama tak uważam i dlatego chodzę. Zwłaszcza leki na sen mi strasznie pomogły i teraz chyba nie chcę już bez nich spać. Od dziecka miałam okropne problemy z bezsennością, a po studiach to już ledwo co spałam. Potrafiłam tydzień nie spać. Jak przespałam noc to się cieszyłam. Trochę z powodu stresu w tym nerwicy, a trochę z powodu padaczki, a trochę z powodu nieregularnego trybu życia podczas studiów raczej z powodu nauki niż imprezowego stylu życia. Padaczka też powoduje bezsenność. No i teraz bez leków nie zasnę ... No cóż pewnie jestem uzależniona ... ale już wolę z lekami niż bez. I normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam koleżanki po psychologii... prędzej poszłabym po jakąkolwiek diagnozę do pani z warzywniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sówka1313 napisał:

Mam koleżanki po psychologii... prędzej poszłabym po jakąkolwiek diagnozę do pani z warzywniaka

Popieram od psychologów trzymam się z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak tutaj doradzaj w sprawie nerwicy... Jak chce to nie chodźcie. Ale powielacie stare stereotypy i tak nigdy nic się nie zmieni w tym temacie u nas. Ja tam chodzę i wolę iść do psychologa niż do Pani z warzywniaka. I nie widzę w tym nic śmiesznego. Też mam nerwicę i czasami muszę. A nie lubię się zwieżać pierwszej lepszej osobie spotkanej na ulicy. A na pewno nie z warzywniaka. W warzywniaku tylko kupuje i wychodzę. Wiele razy mi psychologowie pomogli i dodali otuchy w złych chwilach. I znam wiele takich osób. A w pewnych krajach to norma. 

I jak ma u nas z tym dobrze jak nawet teraz tutaj na forum to wyśmiewacie. I samych psychologów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sówka1313 napisał:

Mam koleżanki po psychologii... prędzej poszłabym po jakąkolwiek diagnozę do pani z warzywniaka

Wiesz ja mam znajomych po medycynie- też wole ich omijać z daleka. Źle dobrałem leki - pacjent mi zszedł. No i ch... stary był. 

Do psychologa idziesz tak po diagnozę, na terapię - do psychoterapeuty, po leki do psychiatry. A nerwicę należałoby leczyć nie tylko farmakologicznie a również przez psychoterapię. tylko z tym tematem nie do neurologa.

 

A odnośnie leków, to każdy lekarz moze Ci je wypisać. MI czasami wypisuje rodzinny uspokajacze. 

Edytowano przez Lilll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×