Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Asiaiam1234

Problem z uzyskaniem urlopu macierzyńskiego

Polecane posty

Bardzo proszę o pomoc jestem w ciąży 7 miesiąc moja umowa  o pracę kończy się 1 września tego roku , a termin porodu mam na 28 sierpnia. Od początku ciąży jestem na zwolnieniu bo ciąża była zagrożona. Moim problemem jest to, że nie wiem co mam zrobić po urodzeniu dziecka czy od razu mam iść do ZUS czy do kierowniczki w związku z,, urlopem macierzyńskim i rodzicielskim czy skoro moja umowa się kończy to nie należą mi się żadne pieniądze? Z kierowniczką sklepu nie mam zbyt dobrych relacji i raczej moja umowa nie zostanie przedłużona. Gdzie mam złożyć podanie o macierzyskie u kierowniczki czy w ZUS ? Jestem zielona w tych sprawach więc osobny które coś wiedzą proszę o wypowiedź każda jest dla mnie bardzo pomocna 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokumenty odnośnie macierzyńskiego składasz u kierowniczki, ponieważ będzie to w trakcie trwania umowy. Nawet jeśli rodziłabyś po terminie, to w tym układzie kierowniczka musi Ci z automatu przedłużyć umowę do dnia porodu i ostatni dzień umowy (czyli dzień porodu, jest pierwszym dniem macierzyńskiego).

Jeśli macierzyński wypada Ci po zakończeniu zatrudnienia, to w zusie składasz wniosek o zasiłek macierzyński i od razu zostaw im deklarację odnośnie korzystania z rodzicielskiego (wtedy dostaniesz decyzję za cały okres zasiłkowania od razu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×