Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ola29#

Czy takie objawy mogą świadczyć o polipach odbytu/jelita lub raku jelita?aku

Polecane posty

Witam przestraszyłam się dziś gdyż po raz pierwszy miałam na początku któregoś z kolei chyba 3 wypróżnienia w dniu dzisiejszym na początku wypróżnienia długi cienki jakby ołówkowy stolec po czym jeszcze podczas tego wypróżnienia z czasem zrobił się on normalnej grubości wcześniejsze wypróżnienie dziś był  taki jakby wężowaty albo taśmowaty. Jesienią brałam antybiotyk o szerokim spectrum działania który w połączeniu z niezbyt zdrową dietą i małą ilością ruchu spowodował u mnie zaparcia w postaci problemów z wypróżnieniem się do końca. Kiedy przez jakiś czas one nie mijały zaczęłam zdrowiej się odżywiać jeść owoce,warzywa, jogurty, kasze, otręby itp. Z początku mam wrażenie, że dużo pomogło jednak totalnie zmienił mi się rytm wypróżnień, kiedyś były one raz na 2 a nie rzadko 3 dni i stolce były bardzo duże. Odkąd zaczęłam spożywać zdrowe rzeczy wypróżniam się codziennie a niekiedy nawet kilka razy dziennie ale normalne wypróżnienia mieszają mi się z takimi w bardzo małych kawałkach nawet takich 1,2 cm i wypróżniam się niekiedy w ratach no i dziś ten cienki stolec. Od marca czasem czuję taki bardziej dyskomfort niż ból głównie w lewej części brzucha ale nie codziennie tylko tak może kilka razy w miesiącu w lewym boku i jest on albo skutkiem wzdęć ale zdarzały się też dni, że czułam go już od rana zanim cokolwiek jadłam. Strasznie mnie wystraszył ten cienki stolec no i dziś ten dyskomfort w brzuchu też czuję. W ten weekend sobie trochę pofolgowałam i jadłam wyjątkowo niezdrowe rzeczy czekoladę,kabanosy,spaghetti w dużej ilości i mam nadzieję, że ten dziwny stolec jest skutkiem tego i kiedy od jutra wrócę do zdrowej diety, że to minie i stolce już nie będą cienkie. Bardzo boję się kolonoskopii, przydało by się badanie per rectum ale w mojej okolicy mało gastrologów i proktologów i kolejki rzędu pół roku i dłużej. I jeśli to ktoś przeczyta i zechce mi odpowiedzieć to uważacie, że normalne wypróżnienia na przemian z takimi gdzie kal najczęściej w odbycie rozpada się na wiele małych kawałków wielkości 1-3 czy 5 cm jest normalne i Wy też tak macie czy to coś co powinno mocno niepokoić?.Raczej nie są to kamienie kałowe bo tylko czasem są lekko twarde a zazwyczaj normalne lub lekko rozwolnione. No i zauważyłam też, że czuję mniejsze parcie na stolec i nieraz idąc się wysikać zauważam kał w odbycie i wtedy się wyppróżniam.Mam 30 lat robiłam usg brzucha nic nie wykazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×