Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Florense

Badania wstępne do pracy a miesiączka

Polecane posty

Zaczynam nową pracę i muszę wykonać badania wstępne. Na skierowaniu od pracodawcy mam napisane tylko stanowisko (biurowe), określenie stanowiska pracy (praca biurowa przy komputerze pow. 4h i informacje o pomieszczeniu). Jedynym czynnikiem "niebezpiecznym" jest czynnik fizyczny w postaci obsługi monitora ekranowego - czas narażenia 8 godzin (standard). Jedynym możliwym terminem jest poniedziałek, w poniedziałek mam też zacząć pracę (w zasadzie szkolenia) - niestety wszystko jest robione na speedzie z pewnych względów. Pani rejestrująca mnie na badania powiedziała, żeby przyjść na czczo z moczem w pojemniczku. No i tutaj pojawia się problem, bo dzisiaj dostałam okres. Mogą odmówić mi wykonania badania albo przesunąć termin wykonania badania? Albo nie daj losie wypisać mi negatywne orzeczenie? Co wtedy z pracą? Umowę mam już podpisaną i zaczyna biec właśnie w poniedziałek. Czy mogą wykonać badanie okulistyczne (najważniejsze tak naprawdę, bo i tak na razie pracujemy zdalnie), wypisać mi orzeczenie na jego podstawie, a resztę (krew i mocz) po prostu zrobić później? Serio pomocy, bo zaczynam się stresować tą całą sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badania Moczu na pewno nie da się zrobić, z resztą nie koliduje, jeśli dostałaś miesiączkę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeba zrobić krew i mocz, nie ma wymówek. Jak nie przyniesiesz to wysyłają z pojemniczkiem do wc. Mocz należy zbierać rano tuż po umyciu się, więc wynik nie powinien wyjść jakoś zafałszowany. Zresztą, czasem w wywiadzie podstawowym u lekarza medycyny pracy pada pytanie o miesiączki, ich regularność czy datę ostatniej, więc można powiedzieć że masz teraz. A jeśli nawet wynik będzie miał podwyższone krwinki czerwone, to nikt Ci z tego tytułu nie wypisze niezdolności do pracy, po prostu zaznaczą to na wynikach i tyle, co z tym zrobisz to już Twoja broszka.

 

P.S. Ja też kiedyś musiałam zrobić badania moczu w pierwszy dzień okresu i żadnych czerwonych krwinek ani nieprawidłowości nie miałam. Nie stresuj się, zrób normalnie

Edytowano przez Tartufo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×