Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Bóle kolan

Polecane posty

Gość

Trening 5razy w tygodniu, trochę km na rowerze zaliczę, rzadko biegam. Zakwasy czy domsy pojawiają się coraz rzadziej, natomiast ból kolan i czasem ich sztywność ciągle mnie męczą. Odzywają się słabe, kontuzyjne kolana czy norma przy intensywnym wysiłku? Ktoś z Was też tak ma? 😬

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze warto zrobic przeswietlenie, zeby wykluczyc zmiany zwyrodnieniowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dr Krzysztof Szymański to lekarz, który jako pierwszy a byłam, u wielu specjalistów zainteresował się moim problemem z bólem i puchnięciem kolana po wysiłku. Skierował na badania pod kątem reumatologicznym, skierował na rezonans. Poprzedni lekarze robili USG i stwierdzali, że jest wszystko w porządku i proponowali blokadę. Okazało się, że łękotka była uszkodzona. Dzisiaj jestem w trakcie rehabilitacji OsteoMedic po zabiegu i chociaż tą opinią chciałam podziękować za zaangażowanie w dążeniu do wyjaśnienia przyczyny moich dolegliwości.  osteomedic.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bolą kolana w momencie schodzenia z góry, np. po schodach czy na wycieczkach górskich. Nie wiem dlaczego, miałam robione badania ale nic nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wizytę u fizjoterapeuty. Dobrze byłoby aby przyjrzał się jak wygląda trening i jak ustawione sa kończyny dolne podczas aktywności. Pomogłoby to wykluczyć ewentualne błędy mogące obciążać kolana. Powinien także wprowadzić do Twojej aktywności trening stabilizacyjny np. na dysku sensomotorycznym aby wzmocnić mięśnie i inne stabilizatory chroniące kolano. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można sobie srogiej biedy napytać takim stylem życia. Rozwalenie kolana to paskudna sprawa, a jak się o to nie zadba zawczasu to różnie może wyjść. Po pierwsze - ogólnie zdrowa dieta (polecam czytać blogi typu Fitlinepolska, śledzić blogi i social media dietetyków, generalnie szukać i interesować się 😉), po drugie KONIECZNIE suplementuj kolagen, po trzecie, jak przedmówcy pisali, skocz do fizjoterapeuty żeby rzucił okiem co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×