Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć mam nie ciekawą sytuacje jestem nieletnia na 16 sierpnia mam termin porodu a 11 września mam 18 lat mój chłopak ma 25 ale niestety nie mamy papierku że jest ojcem dziecka bo ja nie mogłam potwierdzić tego u urzędzie a z moją mamą niestety nie da się porozumieć 😔 i teraz chciałabym poradzić się co mam zrobić i czy nie znacie żadnego szpitala w Katowicach lub okolice który przymyka oko na to i nie będzie problemu z wydaniem dziecka ? Bardzo proszę o jakieś informacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy-lepszy link z usc:

Zgłoszenia urodzenia dziecka dokonują:

- matka dziecka posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych

- matka dziecka, która ukończyła 16 lat, jeżeli posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych

- ojciec dziecka – jeżeli uznał ojcostwo dziecka po jego poczęciu, a przed narodzeniem dziecka

- ojciec dziecka - jeżeli zgłosi się w USC do rejestracji dziecka wraz z matką dziecka i jednocześnie złoży przed Kierownikiem USC oświadczenie o uznaniu ojcostwa

- w pozostałych przypadkach – przedstawiciel ustawowy lub opiekun matki.

 

Skoro skończyłaś 16 to nie ma problemu, bo w tym wieku możesz już chodzić do lekarzy bez opiekuna prawnego (rodzica). Weź dupsko w troki z Twoim średnio-zaradnym życiowo zapylaczem i przejdźcie się do USC załatwić formalności z uznaniem ojcostwa.

 

A tutaj masz blog prawniczy, jeśli samodzielne wyszukanie tych informacji Cię przerasta, w przeciwieństwie do uprawiania seksu (na to byłaś wystarczająco dorosła):

adwokatkobiet.pl/category/niepelnoletnia-mama/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalatwcie uznanie ojcostwa przed narodzeniem dziecka. Pozniej jest z tym wiecej problemow. Jeszcze macie czas wiec sie umowcie w USC i miej ten klopot z glowy. Jezeli masz jakies pytania zawsze mozesz zadzwonic do Urzedu, jestem pewna, ze uzyskasz wszystkie odpowiedzi. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×