Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Cześć mam nie ciekawą sytuacje jestem nieletnia na 16 sierpnia mam termin porodu a 11 września mam 18 lat mój chłopak ma 25 ale niestety nie mamy papierku że jest ojcem dziecka bo ja nie mogłam potwierdzić tego u urzędzie a z moją mamą niestety nie da się porozumieć 😔 i teraz chciałabym poradzić się co mam zrobić i czy nie znacie żadnego szpitala w Katowicach lub okolice który przymyka oko na to i nie będzie problemu z wydaniem dziecka ? Bardzo proszę o jakieś informacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy-lepszy link z usc:

Zgłoszenia urodzenia dziecka dokonują:

- matka dziecka posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych

- matka dziecka, która ukończyła 16 lat, jeżeli posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych

- ojciec dziecka – jeżeli uznał ojcostwo dziecka po jego poczęciu, a przed narodzeniem dziecka

- ojciec dziecka - jeżeli zgłosi się w USC do rejestracji dziecka wraz z matką dziecka i jednocześnie złoży przed Kierownikiem USC oświadczenie o uznaniu ojcostwa

- w pozostałych przypadkach – przedstawiciel ustawowy lub opiekun matki.

 

Skoro skończyłaś 16 to nie ma problemu, bo w tym wieku możesz już chodzić do lekarzy bez opiekuna prawnego (rodzica). Weź dupsko w troki z Twoim średnio-zaradnym życiowo zapylaczem i przejdźcie się do USC załatwić formalności z uznaniem ojcostwa.

 

A tutaj masz blog prawniczy, jeśli samodzielne wyszukanie tych informacji Cię przerasta, w przeciwieństwie do uprawiania seksu (na to byłaś wystarczająco dorosła):

adwokatkobiet.pl/category/niepelnoletnia-mama/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalatwcie uznanie ojcostwa przed narodzeniem dziecka. Pozniej jest z tym wiecej problemow. Jeszcze macie czas wiec sie umowcie w USC i miej ten klopot z glowy. Jezeli masz jakies pytania zawsze mozesz zadzwonic do Urzedu, jestem pewna, ze uzyskasz wszystkie odpowiedzi. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×