Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Florense

Jak przełamać arachnofobię?

Polecane posty

Ok, no więc... Właśnie widzę ogromnego, obrzydliwego pająka zasuwającego po podłodze jak bolid. Strach jaki czuję jest nie do opisania. Podobnie mam z robakami, muchami i innymi pełzającymi/chodzącymi/latającymi potworami. Dopóki nie wybuchła pandemia mieszkałam w mieście, w bloku i takich atrakcji nie miałam, teraz wróciłam do domu na wsi i jakaś tragedia. Jestem sama w domu i po prostu mnie skręca, bo co rusz mam takie rewelacje. Jak nie pająk, to inny robak. Na samo słowo "pająk" ogarnia mnie panika. Jak drogie są takie terapie czy jak to się tam nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Zwykle terapie polegaja na pokazywaniu tego czego sie boisz i przywyczajaniu sie do tego.  Jezeli chcesz sprobowac to znajdz jakis obrazek z pajakiem i mu sie przygladaj codzinnie coraz dluzej i wedlug teori po jakims czasie powinnas byc na tyle z tym oswojona, ze nie widok pajaka nie bedzie wywolywal paniki.  

Właśnie tego się obawiałam. Skoro samo słowo opisujące te monstra mnie przeraża, to nie wiem, czy jestem w stanie to zrobić sama. Czasem gram w gry komputerowe i pamiętam grę, w którym te pająki były takie kreskówkowe, wręcz śmieszne dla niektórych, a mnie skręcało i gry nie przeszłam (a bardzo fajna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mowi, ze to bedzie od razu

jak pisze Dobrosulka, to bedzie sie odbywalo powoli, w twoim tempie, do momentu az np. obrazek nie bedzie wywolywal w tobie leku, alob bedzie wywolywal, ale bedziesz w stanie zapanowac nad ekspresja

i dopeiro wtedy nastepny kroczek, az do oswojenia

itd 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×