Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
julia229

Pytanie dotyczące miesiączki.

Polecane posty

Hej wszystkim. Mam problemy z okresem ,bo czasem zdarza mi się nieregularnie. Ostatni okres bardzo dlugo mi się spóźniał, poszłam do ginekologa i zaczęłam brać przez 5 dni,dwie tabletki luteiny podjęzykowej dziennie,co zaskutkowało okresem po cyklu trwającym 53 dni. Następnie miałam zacząć brać tabletki 16 dnia kolejnego cyklu,ale dokładnie 15 dostałam okres. Z początku myślałam, że to krwawienie owulacyjne,ale krwi jest bardzo dużo. Uprawiałam seks z chłopakiem i mam nadzieję, że nie doszło do poronienia i nawet nie chce o tym myśleć. Krew nie różni się jakoś od poprzednich miesiączek i wyjątkowo krwawienie nie jest bolesne. Miałyście już kiedyś tak dziewczyny,co polecacie zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie to w jakim wieku jesteś, od ilu lat masz miesiączki i czy wcześniej były regularne? Nastolatki, młode kobiety dużo częściej odczuwają różne dolegliwości w trakcie cyklu niż dojrzałe kobiety.

Krwawienie(czy raczej plamienie) może występować z różnych przyczyn, a bez badania i tak jedyne co można osiągną wypisując wszystkie możliwe scenariusze to niepokój i stres pacjenta. Idź do ginekologa, może przyczyna była o tyle nieistotna, że nawet nie znajdzie żadnych zmian. 

Co do ciąży i krwawienia, to dwie rzeczy: pierwsza to taka, że plamienie może występować kiedy występuje implantacja zarodka. Może trwać kilka dni, nie jest bolesne i większość kobiet nawet go nie zauważa. Ewentualnie kobiety nie orientują się, że są w ciąży i myślą, że plamienie to miesiączka. Dlatego często słyszy się, że ,,w ciąży miały okres''.

Druga rzecz to taka, że poronienia są powszechne. Istnieje taka aura tajemniczości i strachu nad tym tematem, ale przyjmuje się, że 50% ciąż kończy się poronieniem zanim kobieta dowie się, że jest w ciąży (ciężko zbadać realną procentowość, gdyż kobiety nie orientują się, że były w ciąży, czy poroniły). To niczyja wina - tak po prostu już jest. 

Sytuacje związane z krwawieniem i nieregularnością cyklu konsultuj zawsze ze swoim lekarzem ginekologiem. Może wprowadzi tabletki antykoncepcyjne by wyregulować okres lub inną terapię farmakologiczną. W internecie można najeść się jedynie strachu od ,,gdybania''.

Życzę Ci dużo zdrowia i mam nadzieje, że wszystko niedługo się unormuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy nieregularnych cyklach możesz sprawdzać termin owulacji, ja sprawdzam monitorując cykl na cyclotesterze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×