Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
klavv

Guzek na wardze sromowej mniejszej

Polecane posty

Cześć! Mam pewien problem i mam nadzieję, że któraś z Pań mi doradzi. Jakiś czas temu poczułam częste swędzenie okolic intymnych, zlekceważyłam to, bo często tak miałam i samo przechodziło. Natomiast teraz świąd ustąpił i teraz przy  oddawaniu moczu mnie piecze. Jeśli tego by było mało to podczas kąpania odkryłam nie dużego rozmiaru guzka, który przy dotykaniu boli. Jest zaczerwieniony i znajduje się tak delikatnie na wardze sromowej mniejszej (tak z boku, ciężko wytłumaczyć...). Nie wiem co robić. Chciałabym pójść do ginekologa, ale mam 17 lat, a bardzo nie chcę iść ze swoją mamą. Dodam, że kilka dni temu kochałam się ze swoim chłopakiem. Mama wie, że nie jestem dziewicą, ale bardzo mi zależy, żeby iść samej do ginekologa jeśli w ogóle jest taka potrzeba. A może pójść do apteki po coś na infekcję i poczekać aż guzek sam pęknie? Przeczytałam gdzieś, że też tak może być, ale głównie pisze o rozcinaniu tego, a trochę się boję. Może niepotrzebnie się denerwuję? Poczekać aż samo przejdzie? Czy któraś z Pań wie gdzie przyjmuje ginekolog w Krakowie osoby niepełnoletnie bez rodzica, najlepiej na NFZ? Jeśli nie to w jakiej cenie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, klavv napisał:

Cześć! Mam pewien problem i mam nadzieję, że któraś z Pań mi doradzi. Jakiś czas temu poczułam częste swędzenie okolic intymnych, zlekceważyłam to, bo często tak miałam i samo przechodziło. Natomiast teraz świąd ustąpił i teraz przy  oddawaniu moczu mnie piecze. Jeśli tego by było mało to podczas kąpania odkryłam nie dużego rozmiaru guzka, który przy dotykaniu boli. Jest zaczerwieniony i znajduje się tak delikatnie na wardze sromowej mniejszej (tak z boku, ciężko wytłumaczyć...). Nie wiem co robić. Chciałabym pójść do ginekologa, ale mam 17 lat, a bardzo nie chcę iść ze swoją mamą. Dodam, że kilka dni temu kochałam się ze swoim chłopakiem. Mama wie, że nie jestem dziewicą, ale bardzo mi zależy, żeby iść samej do ginekologa jeśli w ogóle jest taka potrzeba. A może pójść do apteki po coś na infekcję i poczekać aż guzek sam pęknie? Przeczytałam gdzieś, że też tak może być, ale głównie pisze o rozcinaniu tego, a trochę się boję. Może niepotrzebnie się denerwuję? Poczekać aż samo przejdzie? Czy któraś z Pań wie gdzie przyjmuje ginekolog w Krakowie osoby niepełnoletnie bez rodzica, najlepiej na NFZ? Jeśli nie to w jakiej cenie? 😞

Dodam jeszcze, że ten guzek znajduje się na wysokości łechtaczki, a nie na tsk na dole  gdzie znajduje się gruczoły Bartholina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekarz taka rada, bo nawet jak pęknie może to coś np. bakterie rozsiać na większą część okolic intymnych. 

Kobieto jeśli masz 17 lat to mama tobie już nie jest potrzebna do wizyty u ginekologa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest nic wstydliwego z takim czymś pójść do niego w tak młodym wieku. 

Dużo kobiet w różnym wieku nawet podczas ciąży leczy się z grzybicy pochwy, ale to jest normalne więc marsz do doca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×