Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kalutek09

Samoistne krwawienie dziąseł w nocy

Polecane posty

Witam, co noc budzę się i pluję krwią, która leci z dziąseł (stan zapalny, afty, zajady, opryszczki). Wszystko stosowałam, przeróżne maści, żele, płyny. Nic nie pomaga. Stomatolog zrobił co mógł, zdjął kamień i przez analaze zdjęcia mówi że jest wszystko ok. Zrobilam morfologie - niedobór żelaza. Od 3 tygodni jem żelazo (sorbifer durules) a dziąsła dalej krwawią, stan zapalny dalej się utrzymuje. W morfologii też wyszło że mam bakterie. Mój mąż ma helikobaker. Wyczytałam że jest on zakaźny i może osadzać się w płytce nazębnej i w sumie to nie ma innych pomocnych informacji w internecie na ten temat. Czy to może być przyczyną? Czy zrobić badania na helikobakter w kale czy może wymaz jamy ustnej to wykaże a może to jakieś inne bakterie? Już sama nie wiem. Czy ktoś kiedyś miał podobny problem? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj smarować dziąsła żelem Oreel oraz płukać je mocnym naparem z szałwi, nawet co godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zacznij masować te dziąsła? Mi dentysta polecił irygator od haxe, gdy poszłam do niego z tym problemem. Oczywiście poczytałam o samej metodzie i irygatorze w Internecie. Kupiłam, używam pół roku i mogę polecić, fajnie działa, a krwawienia ustały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żelazo czasem trudno się przyswaja (siostra dostała kiedyś zastrzyki domięśniowe, bo tabletki nie dawały efektu - miała duży niedobór). Ja sam mam problem z dziąsłami, każde czyszczenie nitką itp to krew. Dentysta polecił mi witaminę B12, ale przede wszystkim płukanie płynem Eludril (taki różowy, z apteki).

To jest mocny płyn, który zwykle rozcieńczam wg przepisu. Ale jeśli mam ostrzejszy stan zapalny, to moczę w płynie kawałek gazy i przykładam w chore miejsce na parę minut (piecze, trzeba wytrzymac - ale jest dobry efekt; czuć jak działa ściągająco na błonę śluzową). Jesli nie próbowałaś, to sprawdź; może takie płukanie przed snem pomoże choć trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×