Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MeganW

Wanna - bateria (kran) + deszczownica na osobnych scianach

Polecane posty

Witam, mam pytanie czy mozliwe jest by bateria z prysznicem nad wanna byla na innej scianie niz deszczownica? W sensie bateria (kran) z prysznicem takim do reki na srodku tego dluzszego boku wanny, a drszczownica nad krotkim? Mam nadzieje ze ktos mnie rozumie i podpowie czy takie rozwiazanie jest mozliwe 🥴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MeganW napisał:

Witam, mam pytanie czy mozliwe jest by bateria z prysznicem nad wanna byla na innej scianie niz deszczownica? W sensie bateria (kran) z prysznicem takim do reki na srodku tego dluzszego boku wanny, a drszczownica nad krotkim? Mam nadzieje ze ktos mnie rozumie i podpowie czy takie rozwiazanie jest mozliwe 🥴

Jasne, że tak. I to na kilka sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nemetiisto napisał:

Jasne, że tak. I to na kilka sposobów.

Dzieki za odpowiedz! 
Nawet jesli jest to mieszkanie w bloku?? Malutka lazienka, piony te sprawy 😬 Czy to sa zbyt pracochlonne lub drogie/drozsze rozwiazania? Lub Typu gra nie warta swieczki?? Czemu „szef„ mojej Ekipy remontowej powiedzial ze sie nie da 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MeganW napisał:

Nawet jesli jest to mieszkanie w bloku?? Malutka lazienka, piony te sprawy 😬 Czy to sa zbyt pracochlonne lub drogie/drozsze rozwiazania?

Najtańsze rozwiązanie to kolumna prysznicowa bez baterii. Można kupić bardzo dobrą nawet w Lidl czasami za około 80-180zł. Montujesz ja sobie gdzie chcesz i wężem podłączasz do baterii prysznicowej. Słuchawkę montujesz na dodatkowym drążku lub uchwycie również gdzie chcesz. Koszt niewielki ale masz na wierzchu dodatkowy wąż do przełącznika i kolumny.

Droższa wersja to rozkucie ścian i położenie instalacji podtynkowej. Tu cena idzie już w tysiąc i więcej zł. Czasem nawet dwa, trzy tysiące w zależności od rozwiązania.

 

13 minut temu, MeganW napisał:

Czemu „szef„ mojej Ekipy remontowej powiedzial ze sie nie da 

Bo mu się nie chce. Większość ekip remontowych to patałachy, którym się nie chce lub nie potrafią i robią tylko standardowe, proste rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się jeszcze jeden sposób. Kolega tak zrobił. Kupił zaworek taki do przełączania na ścianę i podpiął do zwykłej baterii. Do tego niklowane rurki i kolanka do deszczownicy. Wtedy puszczasz rurkę górą, ze ściany na ścianę i nie przeszkadza. Nawet się nie kurzy. 😉

Później poszukam jak konkretnie to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×