Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
13trzynascie

Tabletki antykoncepcyjne a zaburzenia snu

Polecane posty

Zaczęłam brać Vibin Mini po dłuższej przerwie (ciąża) i zaobserwowałam, że od pierwszej tabletki noc w noc śnią mi się całe filmy w głowie, wartkie akcje, najróżniejsze sceny, które mogłabym śmiało skleić w jakąś trylogię filmową 😝 wcześniej tak nie miałam. Budzę się taka zmęczona, że masakra. Miała któraś z Pań podobne skutki uboczne po tych albo innych tabletkach antykoncepcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to pierwszy raz słyszę o takich skutkach ubocznych 😛 Ale jeśli Cię one co noc męczą to może warto wybrać się do ginekologa w tym celu. U mnie na szczęście przy moich tabletkach vines cały czas czuję się w porządku i skutki uboczne mnie nie spotkały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, może po prostu masz na tyle spokojną głowę że możesz śnić w nocy, ja niestety rzadko o czymś śnię 😞 za krótko śpię pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O zaburzeniach snu nie słyszałam, ale jak zauważysz, że to trwa i nie daje ci spokoju to pomyśl o zmianie metody może. Ja sobie chwalę domowy monitoring cyklu na cyclotesterze, jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się z czego wynikać mogę te zaburzenia snu (może jakiś stres, zmiana trybu życia). Vibin raczej jest okej, ale każda ma inny organizm i inaczej reaguje. U mnie po pewnym czasie (ok. 5 lat) zaczęły się nieprzyjemne plamienia śródcykliczne, trochę się bałam czy ochrona jest nadal i dodatkowo się zabezpieczałam błoną dopochwową. Teraz mam na razie spokój, ale jak ponownie te plamienia będą to muszę powiedzieć gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj obserwować cykl z komputerem cyklu MyWay, u mnie sprawdza się świetnie i jest łatwy w obsłudze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jeszcze nie słyszałam, by po tabletkach był problem ze snem, ale może za bardzo myślisz o czymś, stresujesz się. Przy tabletkach można przecież stosować ochronę mechaniczną, spróbuj może diafragmę caya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×