Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
black75

Przysięga małżeńska przed Bogiem a drugie związki po rozwodzie

Polecane posty

Witam

Czy zastawialiście się dlaczego ludzie biorąc ślub kościelny a pózniej rozwód z ważnych przyczyn , po walce itp i jednak dochodzi do rozwodu , zapominają że przysięgali przed Bogiem , zakładają nowe związki a nawet ponownie się żenią/wychodzą za mąż? Przecież skoro przysięgali przed Bogiem to w niego wierzyli , więc zastanawia mnie dlaczego nagle o Bogu zapominają i wchodzą w nowe związki? Przecież wiadomo, że godzą się na życie w grzechu , nie dają szansy na powrót swojego eks , oczywiście jesli ten/ta się nawróci i chcę wrócić ! Nie wspomne już o paniach i panach wchodzących w taki związek jeśli są wierzący , automatycznie skazują się na grzech i odcinają drogę powrotu . Wiadomo, że nie zazna się szczęścia żyjąc w grzechu ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, black75 napisał:

Przecież skoro przysięgali przed Bogiem to w niego wierzyli

Z jakiego powodu tak zakładasz? Ja nie wierzyłem. Cały ślub kościelny był dla mnie teatrzykiem odegranym dla przyjemności wierzącej kobiety. Byłem wtedy młody i kompletnie głupi. Myślałem, że należy się poświęcać dla wspólnego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, black75 napisał:

A to już zostawiam twojemu sumieniu, bardzo nieodpowiedzialna postawa ...

Tak, młodość to brak wystarczającego rozumu żeby bronić swoich przekonań. Z drugiej strony ona pozwala się nauczyć, więc niczego nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda , nic nie dzieje się bez przyczyny , ważne by wyciągnąć z tego wnioski ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×