Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Tabletki Vines /Witam,chciałam spytać (jeśli któraś z Pań stosuje te tabletki antykoncepcyjne) jakie skutki uboczne występowały najczęściej? Wiem że to kwestia indywidualna organizmu ale po prostu z ciekawości.Bede wdzięczna za odpowiedzi🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz regularnie, to raczej nie odczuwalne są skutki uboczne. Pytanie czy zanim lekarz je przepisał, to zrobił wywiad i zlecił badania, bo niestety często jest tak, że tak po prostu zapisują na chybił trafił. Tak więc to jest ważne. Ja kiedyś brałam, ale teraz głónie sprawdzam fazy cyklu na testerze owulacyjnym ze śliny i w dni płodne stosuję ochronę mechaniczną. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xenia9 napisał:

Jak bierzesz regularnie, to raczej nie odczuwalne są skutki uboczne. Pytanie czy zanim lekarz je przepisał, to zrobił wywiad i zlecił badania, bo niestety często jest tak, że tak po prostu zapisują na chybił trafił. Tak więc to jest ważne. Ja kiedyś brałam, ale teraz głónie sprawdzam fazy cyklu na testerze owulacyjnym ze śliny i w dni płodne stosuję ochronę mechaniczną. Pozdrawiam

no właśnie nie zrobił żadnego wywiadu i z tym się martwie ,przepisał tak po prostu ze względu na to że mam zaburzenie hormonów i na wyrównanie tego,mam ledwo skończone 18lat no i nie chce nabawić się jakis niepotrzebnych skutków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam testera Afrodyta Smart z apką na smartfona do monitorowania mojego cyklu, świetna metoda antykoncepcji bez hormonów 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lenokoo napisał:

Ja używam testera Afrodyta Smart z apką na smartfona do monitorowania mojego cyklu, świetna metoda antykoncepcji bez hormonów 

Póki co tabletki antykoncepcyjne mam przepisane na wyrównanie hormonów a antykoncepcja to dodatek,kiedys na pewno rozważę i taka metodę 😊dziekuje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmuję tabletki vines i wiadomo, że na samym początku to organizm musiał się do nich przyzwyczaić. Mimo, że mają one niską zawartość hormonów no ale jednak to jest nowość dla naszego organizmu. Ale czułam się w miarę normalnie, wyniki badań też były ok. Teraz już mija kilka lat i nadal jestem szczupłą i pełną energii dziewczyną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o skutki uboczne, to równie dobrze może ich nie być. Zwykle w trakcie brania pigułek krwawienie jest bardziej skąpe, ale to plus, wiadomo, przy każdych tabletkach reguła jest ważna, bo jak się zapomni już dwóch tabletek, to ochrona dodatkowa konieczna, ja używam diafragmy dopochwowej z żelem. A tak z ciekawości - na wyregulowanie konkretnie jakich hormonów przepisał gin antykoncepcję hormonalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomocy. 

Mam przepisane od Pani ginekolog tabletki Vines. Jeszcze nie zaczęłam ich brać i bardzo się boję. Nie chcę się kłócić z Panią Ginekolog która mnie prowadzi ale....

Półtorej roku temu poroniłam (puste jajo płodowe) podczas zabiegu łyżeczkowania niestety "nie wszystko" zostało usunięte. Ale macica oczyściła się sama. Od tego czasu miałam bardzo bolesne miesiączki, strasznie przytyłam. Półtorej roku nie byłam u Pani ginekolog. Podczas ostatniej wizyty okazało się że na jajniku jest torbiel... . Pani ginekolog przepisała właśnie tabletki Vines które podobno moga pomóc żeby torbiel się "wchłonął "  A ja tak strasznie boję sie je brać... nie wiem czy mi pomogą... dodatkowo nie chce przytyć jeszcze bardziej, boję się też o problemy skórne. Dodatkowo w rodzinie występuja problemy z sercem... I kiedyś leczyłam się na depresję stosując asertin

tak strasznie się boję i nie wiem co robić. Zmiana ginekologa nie wchodzi w grę ponieważ ta Pani zna moje problemy od początku... jednak każdy może się mylić a ja bardzo bym nie chciała żeby mi zaszkodziły. Może któras byla w podobnej sytuacji albo zna się na tym i może mi coś poradzić? Brać nie brać? Próbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wezmiesz to zobaczysz, tabletki to loteria wiec doradzacie w tym temacie moim zdaniem nie ma sensu. ja sie boje takich rzeczy, zabezpieczam sie diafragma caya i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne mogą być przeróżne. Osobiście stosowałam kilka rodzajów i nie odczułam żadnych skutków ubocznych. Ulotka przerażała. 

Z zalet to poprawiła się moja cera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metody naturalne nie generują skutków ubocznych , potrzebna tylko reguła w kontroli temperatury czy badania poziomu lh. Ja mam komputer cyklu Cyclotest MyWay i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy antykoncepcji hormonalnej nie zaszkodzi zabezpieczać się dod. mechanicznie ja korzystam z diafragmy Caya, to jest silikonowa błona dopochwowa, którą aplikuje się przed seksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×