Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kumaty40

Brak maseczki na twarzy - mandat 100 zł

Polecane posty

Wyszedłem z domu do Żabki zrobić drobne zakupy - odległość ok 200 metrów. Po wyjściu z tego sklepu zdjąłem maseczkę z twarzy i w połowie drogi do domu - podchodzi do mnie na mieście dwóch policjantów. Gdy do mnie podeszli, wyciągnąłem z kieszeni maseczkę i nałożyłem ją. Niestety nie obeszło się bez mandatu. Miałem do wyboru:

1. przyjąć mandat w wysokości 100 zł (byłem kulturalny i grzeczny wobec policjantów; gdybym pyskował - to byłoby 500 zł)

2. nie przyjąć mandatu i wtedy sprawa trafia do sądu (policjanci twierdzili, że musiałbym chodzić na rozprawy sądowe i w konsekwencji na 100% moja grzywna wynosiłaby 5000 zł)

Czy w przypadku nie przyjęcia mandatu kary są aż tak surowe czy to bardziej manipulacja ze strony PiS-u i zastraszanie ze strony policjantów?

Jeżeli ktoś nie przyjął mandatu, to serio prędzej czy później będzie musiał zapłacić taką grzywnę czy raczej ominie go ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem mandat w wysokości 100 zł (musiałem sie na tym podpisać). Jestem zdrowy jak byk i nie mam żadnych podejrzeń tej choroby.

Na tej stronie jest ciekawe info:
https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/mandat-za-brak-maski-co-robic-aa-oo1E-4uv7-AHRN.html

Pan Paweł Kukla tam napisał, że: "SĄDY UCHYLAJĄ NAWET PRZYJĘTE MANDATY".

Czy w takim razie mam szanse mieć umorzony (anulowany) ten mandat karny ze strony sądu, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×