Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ewe2020

Rak nieinwazyjny piersi a tarczyca

Polecane posty

Witam. 

Poddano mnie zabiegowi oszczędzającemu pierś. Zmiana okazała się być DCIS nieinwazyjna czyste węzły bez nacieków. Mimo to skierowano mnie na radioterapię. Problem w tym iż oprócz tego moja tarczyca to wole guzowate. Wśród wielu guzków pojawił się jeden poniżej 0.5cm ze zwapnieniem. 

Czy powinnam darować sobie radioterapię piersi żeby nie pogorszyć sytuacji tarczycy? Boje się dalszych powikłań po radioterapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O takiej rzeczy pytaj lekarza bo nikt ci nie udzieli rady przez internet na taki poważny temat. Po radioterapii tych okolic często ma się później problemy z tarczyca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2020 o 02:09, Ewe2020 napisał:

Witam. 

Poddano mnie zabiegowi oszczędzającemu pierś. Zmiana okazała się być DCIS nieinwazyjna czyste węzły bez nacieków. Mimo to skierowano mnie na radioterapię. Problem w tym iż oprócz tego moja tarczyca to wole guzowate. Wśród wielu guzków pojawił się jeden poniżej 0.5cm ze zwapnieniem. 

Czy powinnam darować sobie radioterapię piersi żeby nie pogorszyć sytuacji tarczycy? Boje się dalszych powikłań po radioterapi.

Rak złośliwy nieinwazyjny- wycięcie guza nie daje gwarancji że usunięta została cała cała chora tkanka. Radioterapia ma zniszczyć pozostałe komórki raka. Dzięki temu uniknęłaś mastektomii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×