Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Adas23

Zwolnienie dyscyplinarne

Polecane posty

Dzień dobry, piszę w dość nietypowej sprawie przyjęłam się do pracy na okres próbny, na rozmowie o pracę pytając jak wygląda praca i system zmianowy dostałam informację które mi odpowiadały po podpisaniu umowy próbnej na okres 1,5 miesiąca po pierwszym dniu pracy rzeczywistość okazała się inna niż na rozmowie grafik wyglądal zupełnie inaczej niż było to ustalone, więc po jednym dniu pracy chciałam zrezygnować z pracy za porozumieniem stron, niestety pracodawcy się nie zgodził. Kazał mi przyjść do pracy według zasad rozwiązania umowy o pracę czyli 3 dni, miały to być nocki na stacji paliw gdzie miałam być tylko z 1 dziewczyną, najzwyczajniej się bałam dwie dziewczyny na stacji w nocy i zadzonilam wcześniej że nie przyjdę, chba że nie znajdą zastępstwa. Kierowniczka miła oddzwonić jak nikogo nie znajdzie, na drugi dzień poinformowała mnie ze zostaje zwolniona dyscyplinarnie, nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić czy wogule się nie przejmować skoro to 2 dni umowy czy poniosę z tego tytułu jakieś większe konsekwencje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adas23 napisał:

czy wogule się nie przejmować skoro to 2 dni umowy czy poniosę z tego tytułu jakieś większe konsekwencje,

Niezbyt dotkliwe. Nawet jeśli rzeczywiście będzie to dyscyplinarka to widać ją dopiero na świadectwie pracy, które dostarczasz już do podpisania kolejnej umowy i rzadko kto je przegląda. A w ogóle badania lekarskie przed rozpoczęciem pracy były? Jeśli nie to możesz w każdej chwili rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym, bez żadnych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety badania były zrobione  tak naprawdę to już mam nowa prace, w sumie stara bo poprzedni pracodawca wiedząc jaka jest sytuacja nie robi mi problemu i odrazu mogłam tam wrócić. Tylko czy w przyszłości gdybym szukała pracy bo różnie w życiu bywa czy muszę informować pracodawce że tam pracowałam przez te dwa dni? I że dostałam dyscyplinarne zwolnienie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adas23 napisał:

Tylko czy w przyszłości gdybym szukała pracy bo różnie w życiu bywa czy muszę informować pracodawce że tam pracowałam przez te dwa dni? I że dostałam dyscyplinarne zwolnienie? 

Nie musisz jeśli nie będzie Cię o to pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×