Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Onaaa

BRAŁAM LEKI W CIĄŻY POMOCY.!

Polecane posty

Potrzebuje rady,opinii. Otóż miałam okropny ból zęba 8 wraz z bólem szczęki który męczył mnie od 20 tygodnia ciąży do 25 tyg. Czekając na wizytę prywatną u dentysty aż tyle czasu ze względu na naszą pandemia i wydłużenie terminów  nie mogłam wytrzymac i zażywalam paracetamol w czopkach i apap przez ten czas ok kilku dni potem przerwa i ponownie. W krytycznych momentach zażywalam ibuprofen tj ibuprom sprint ponieważ przynosil ulgę w dawce 600 na dobe. Teraz jest ok ale psychicznie wysiadam nie wiem czy zaszkodziła tym dziecku, dodatkowo trafiłam na artykuł że leki przeciwbolowe zmniejszają ilość komórek jajowych u płodu.....😥😢 czy tak jest rzeczywiście,  czy mogłam zaszkodzić dziecku jeśli moja córka nie będzie mogła mieć 100% szans na potomstwo w dorosłym zyciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mg
1 godzinę temu, Onaaa napisał:

Potrzebuje rady,opinii. Otóż miałam okropny ból zęba 8 wraz z bólem szczęki który męczył mnie od 20 tygodnia ciąży do 25 tyg. Czekając na wizytę prywatną u dentysty aż tyle czasu ze względu na naszą pandemia i wydłużenie terminów  nie mogłam wytrzymac i zażywalam paracetamol w czopkach i apap przez ten czas ok kilku dni potem przerwa i ponownie. W krytycznych momentach zażywalam ibuprofen tj ibuprom sprint ponieważ przynosil ulgę w dawce 600 na dobe. Teraz jest ok ale psychicznie wysiadam nie wiem czy zaszkodziła tym dziecku, dodatkowo trafiłam na artykuł że leki przeciwbolowe zmniejszają ilość komórek jajowych u płodu.....😥😢 czy tak jest rzeczywiście,  czy mogłam zaszkodzić dziecku jeśli moja córka nie będzie mogła mieć 100% szans na potomstwo w dorosłym zyciu ?

Nie obwiniaj się.Trzeba było to zażywałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonsultowałaś ze stomatologiem lub Twoim ginekologiem prowadzącym ciążę dawki tych leków przeciwbólowych i jaki rodzaj zażywać?

Nie powinno się, ale czasami nie da się inaczej, więc lepiej chociaż dawkowania nie ustalać samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gość_2 napisał:

Skonsultowałaś ze stomatologiem lub Twoim ginekologiem prowadzącym ciążę dawki tych leków przeciwbólowych i jaki rodzaj zażywać?

Nie powinno się, ale czasami nie da się inaczej, więc lepiej chociaż dawkowania nie ustalać samodzielnie.

Tak.Paracetamol w dawkach normalnych do 4g na dobe ibuprofen do 2-3 tabletek na dobę.  Lekarz lekarzowi nie równy jeden powie tak komuś inny inaczej.  3 dni temu trafiłam na jakieś artykuły jak pisałam wyżej ale jak to internet nie wiadomo w co wierzyć i mega stres w tym momencie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gość_2 napisał:

Skonsultowałaś ze stomatologiem lub Twoim ginekologiem prowadzącym ciążę dawki tych leków przeciwbólowych i jaki rodzaj zażywać?

Nie powinno się, ale czasami nie da się inaczej, więc lepiej chociaż dawkowania nie ustalać samodzielnie.

Oczywiście ibuprofen wyłącznie w 2 trymestrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, największy wpływ mają jakiekolwiek leki w I trymestrze. Kobiety biorą antybiotyki jest ok...Trudno to wszystko przewidzieć, tak na prawdę wszystkim można zaszkodzić dziecku i jedzeniem i powietrzem...Jak byłam w 2 ciąży zaczął się ten szał ze smogiem, to była akurat pierwsza zima z taką panią, no i było głoszone ;), że największy zły wpływ ma to na dzieci i kobiety w ciąży, czyli co miałam całą zimę nie wychodzić z domu? 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałaś, więc nie martwiłabym się tak na Twoim miejscu, bo nie łykałaś tabletek przeciwbólowych jak cukierków, tylko zgodnie z zalecanym dawkowaniem. 

Jeśli będzie Cię to nadal trapiło, to poproś podczas USG o dokładniejsze przyjrzenie się dziecku, może to, że się normalnie rozwija bardziej Cię uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×