Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
klaudusia.123

Problem z teściami.

Polecane posty

Witam 😊 

Czy ktoś pomoże mi spojrzeć obiektywnie na problemy z moimi teściami? Bo już sama nie wiem, czy przesadzam... 

Otóż są to moim zdaniem ludzie-pasożyty. Osoby dobrze zarabiające, które zwiedziły już prawie cały świat, wydające masę pieniędzy na siebie. I OK to ich pieniądze, ich sprawa, ale... 

Przez 5 lat związku z moim mężem nigdy nie zostaliśmy do nich zaproszeni na Święta lub inne uroczystości. Zawsze nawiedzają nas oni, wyjadając oczywiście wszystko ze stołu. Przyjeżdżają i wakacjują u nas co jakiś czas, oczywiście wszystko na nasz koszt. Gdy przyjeżdżają na Święta, nie przyniosą ze sobą nawet kawałka ciasta. Oprócz nas nawiedzają również swoich znajomych i dalszą rodzinę teściowej, która ma ich już serdecznie dość (wiem o tym, że niektórzy udają, że nie ma ich w domu, żeby ich nie przyjmować). 

Wszyscy mają podobne odczucia do moich, bo u nich wizyta na kawę oznacza około 6,7 godzin siedzenia w czyimś domu i objadania ich oraz oglądania wszystkich kątów domu... Tak, wścibscy są na maxa. 

Oczywiście, wizyta tygodniowa kończy się codziennym odwiedzaniem w porze obiadowej kogoś innego i siedzenia u niego pół dnia. 

Teściowie przeprowadzili się w rodzinne strony teścia, kupując tam małe mieszkanie, w którym rzadko przebywają, ponieważ są albo na wycieczkach, albo wpraszają się do nas. W mieście wynajęli swoje stare mieszkanie robotnikom z kopalni za ogromne pieniądze miesięcznie, a przyjeżdżając, zatrzymują się u nas i korzystają ze wszystkiego. Nie wspomnę już o tym, że wnuk, czyli nasz synek dostaje od nich jakieś ochłapy na prezenty, a ostatnio nawet nic mu nie przywieźli. 

Można powiedzieć, tak, wszyscy się na to zgodziliście, ale ja nie mogę udawać, że nie ma nas w domu, to matka mojego męża... 

Błagam o poradę, jak mam z nimi postąpić, jak ograniczyć kontakt, żeby mąż się nie obraził... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby Cię psychologicznie uwiarygodnić - wypisz najpierw jakie dobre cechy mają teściowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaudusia.123 napisał:

Błagam o poradę, jak mam z nimi postąpić

Następnym razem, kiedy przyjadą podstaw na stół tylko paluszki i zaproponuj wodę. Powiedz, że kawa i herbata się skończyły.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, żyjąc w ten sposób pewnie oszczędzają na zagraniczne wojaże. Nie ma lepszego wyjścia niż powiedzenie im wprost. To bardzo trudne, ale najuczciwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×