Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość monikapp25

Instynkt macierzyński - w którym wieku się u Was obudził?

Polecane posty

Gość monikapp25

Pytam z ciekawości, będę wdzięczna za każdą wypowiedź. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, monikapp25 napisał:

Pytam z ciekawości, będę wdzięczna za każdą wypowiedź. 🙂

Ja bardzo szybko miałam instynkt macierzyński bo już w szkole marzyłam o licznej rodzinie w wieku 20 lat wyszłam za mąż szybko urodziłam córkę i bardzo się cieszyłam z macierzyństwa uwielbiam być mamą mam 6 dzieci 17 lat, 15,14,10,5 i 1,5 roku a nie długo urodzę następne wyczekiwane i wykonane pozdrawiam wszystkie mamusie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapp25
4 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Po urodzeniu.  Wiem, ze to brzmi troche dziwnie, ale jak uslyszalam ten pierwszy krzyk to zalala mnie fala uczuc, poplakalam sie i zakochalam sie w niej bez granic.

Nie brzmi dziwnie wręcz przeciwnie jestem wdzięczna za wypowiedź. Pytam o wiek, bo często kobiety nie czują tego instynktu...jedne po urodzeniu czują a drugie w ogóle (nawet mając dzieci). Więc jestem ciekawa jak jest naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dobrosułka napisał:

Ja w trakcie ciazy oczywiscie dbalam o siebie, ale jakiegos instynktu wielkiego nie czulam.  Urodzilam w trakcie studiow majac dwadziescia kilka lat.  Nie wydaje mi sie, ze jest to zalezne od wieku.  Niektore kobeity jak wczesniej ktos napisal maja silny instynkt macierzynski od wczesnych lat, a inne zaczynaja cos czuc po 30-stce, pozniej, albo wcale.  

Dla mnie dziwne jest, ze to stalo sie tak nagle.  Ludzie mowia, ze poczekaj jak sie urodzi to ci sie zmieni, ale ja w to nie wierzylam.  Placz malenkiej i wpadlam jak sliwka w kompot 😄

Ja pod koniec ciąży już odczuwałam zmianę , uczucia do tego dziecka i instynkt chyba trochę też

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Ja nie.  Mialam ciezka ciaze, wymiotowalam przez pol roku i bylam tak wymeczona, ze tylko czekalam, az urodze i poczuje sie troche lepiej.  Podejrzewam, ze to mialo spory wplyw na to jakie mialam odczucia.  

No to inna sprawa , ja się dobrze czułam , nie wymiotowałam wcale , jedynie pod koniec trochę kręgosłup bolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Zazdroszcze.  Ja czulam sie jak z krzyza zdjeta wiekszosc czasu.  Pamietam jednak jak sie zachwycilam gdy po raz pierwszy poczulam ruchy- te tak zwane motylki w brzuchu.  Niestety wiekszosc czasu to po prostu walczylam o utrzymanie czegokolwiek w zoladku.  To fajnie- moglas sie cieszyc ciaza i zachwycac zmianami.  Brakuje mi tego przezycia.  Ale corke mam cudowna wiec nie narzekam.

Też mam syna cudownego , jedynie poród tragedia , 2 doby skurcze i potem dopiero cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dobrosułka napisał:

Ah, brzmi paskudnie.  Moj porod tez byl problematyczny, ale mialam dobrych lekarzy i ostatecznie wszystko sie ulozylo- na szczescie w trakcie pierwszej doby, nikt nie czekal zbyt dlugo.

Mnie przeciągneli ile się dało, postanowili że cesarska jak dziecku spadało tętno już

Edytowano przez Elciaa29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dobrosułka napisał:

To strachu sie najadlas.  Wspolczuje.  Najwazniejsze, ze wszystko skonczylo sie dobrze i masz kochanego synka.  Niestety obsluga medyczna pozostawia wiele do zyczenia w wielu placowkach.  

Tak to fakt z tą obsługą a wybrałam najbardziej rekomendowana porodówke w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elciaa29 napisał:

, jedynie poród tragedia , 2 doby skurcze i potem dopiero cesarka

troche to obrzydliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kekeku napisał:

troche to obrzydliwe

Co jest obrzydliwe konkretnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Elciaa29 napisał:

Co jest obrzydliwe konkretnie ?

poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kekeku napisał:

poród

Je go nawet nie widziałam jak wstałam z łóżka to było już po wszystkim , poza tym każdy człowiek na tym świecie przecież musiał się urodzić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mialam 14 lat chcialam miec, co najmnie szescioro dzieci. W wieku 20 lat urodzilam pierwsze i dostalam korbki na jej punkcie, albo nie... korbke mialam juz zanim sie poczela. Potem maz skutecznie hamowal moj instynkt,ale po 30 urodzilam jeszcze dwoje. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×