Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
rydzka

Ochrona komutera przed przepięciami i awariami prądu

Polecane posty

Hej Prosze o rade, mamy ostatnio problemy z prądem w domu, coś ciagle wybija korki i są chwilowe przerwy ,  niestety mam też słabą baterie w laptopie i już mi się pojawił kilka razy problem, że  mi częśc pracy sie nie zapisało. Dlatego zanim ogarnę problemy z prądem  potrzebuje a juz jakiejś ochrony  do komputera i chciałam spytać was o rade, zanim do skleu sie udam alb poszperam w sieci . Bo taka zwykła listwa z przyciskiem przepięciowa  mi chyba nie wystarczy więc czy jest coś lepszego co mogłabym kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, monikat napisał:

Kup zasilacz UPS, listwa moze być za mało

monikat a co to dokłądnie jest ? sorki, nie znam sie kompletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, rydzka napisał:

monikat a co to dokłądnie jest ? sorki, nie znam sie kompletnie

UPS to takie awaryjne zasilanie i ochrona przed rożnymi problemami z prądem. powinno pomóc

Ja mam u siebie w domu takie coś i do tego mam podłączony komputer i laptop podłączam do pracy

Syn też ma i ma podłaczoną do tego konsole i komputer . Mąż jest fanatykiem wszelkich ochron i dba o te sprawy

Mamy w domu całkiem dobre ( jak twierdzi mąż) polskie UPS Armac

Sprawdziłam  ci ten mój - Armac Home Line-Interactive 650E to sobie poczytaj o nim jeszcze w sieci albo zapytaj producenta , moze mają jakąś strone i czat. Powodzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rydzka napisał:

niestety mam też słabą baterie w laptopie i już mi się pojawił kilka razy problem, że  mi częśc pracy sie nie zapisało.

Do tego to UPS. Im większa pojemność akumulatora tym lepiej.

2 godziny temu, rydzka napisał:

Bo taka zwykła listwa z przyciskiem przepięciowa  mi chyba nie wystarczy więc czy jest coś lepszego co mogłabym kupic?

To jest tylko zabezpieczenie przepięciowe klasy D. Jeśli ma coś dać na przepięcia w sieci typu uderzenie pioruna itp. to musisz mieć jeszcze warystory w klasie C w rozdzielni, iskrowniki w klasie B w złączu a jeśli linia jest napowietrzna to jeszcze iskrowniki w klasie A na słupie. Bez tego zabezpieczenie z listwy można w dúpę wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×