Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
hjob

Martwica dziąsła po leczeniu kanałowym

Polecane posty

Witam,

 

Podczas leczenia kanałowego, dentystka przewierciła mi ząb poniżej linii dziąsła, po zatruciu zęba, część trucizny zatruła również dziąsło w efekcie czego wdała się martwica. Martwe dziąsło zostało usunięte aż do korzenia zęba. Dentystka która wykonywała zabieg stwierdziła że to moja wina bo mam takie zęby i nie czuje się winna. Efekt zabiegu był taki że na leczenie zastępcze i naprawę w postaci przeszczepu dziąsła wydałem łączeni 5 tysięcy zł. Zwróciłem się do dentystki o zwrot pieniędzy to podała mi numer OC, Niestety jej ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty pieniędzy twierdząc że to jest komplikacja po zabiegu która mogła się wydarzyć a nie błąd medyczny. Teraz stoję przed decyzją czy dochodzić swoich praw w pozwie cywilnym, stąd moje pytanie czy orzecznik sądu zdecyduje tak jak ubezpieczyciel czy jednak w ocenie sądu będzie to błąd medyczny? Podczas leczenia zastępczego 3 dentystów stwierdziło że to błąd i nie spotkali się z taką sytuacja.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinienes domagac sie rowniez odszkodowania za zwiazany z leczeniem bol (Mialam martwice po dlutowaniu zeba. Skonczylo sie przeszczepem kosci i ubytkiem dziasla. Odbylo sie to bez sprawy sadowej, to bylo b. dawno temu.).  

Edytowano przez AZS56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dr. która wykonywała zabieg nie poczuwa się do winy i tak jak napisałem mówiła że to moja wina. Zgłosiłem sie po wyrównanie moich kosztów to podała tylko numer ubezpieczenia. Jestem po konsultacji z prawnikiem w zakresie odmowy ubezpieczyciela, niestety tam więcej nie da się nic zrobić. Stąd mój post, pozostał mi tylko pozew cywilny. Tylko obawiam się że rzeczoznawca sądowy uzna że nie "to normlane i mogło się wydarzyć" tak jak się PZU tłumaczyło. Koszty sądowe + prawnik to dość spore koszty stąd mam obawy czy da się tą sprawę wygrać. 

Co do winy, dr. nie przedstawiła mi sposobu leczenia, nie poinformowała mnie że istnieją alternatywne metody, nie poinformowała mnie o skutkach ubocznych leczenia, jak i o możliwych powikłaniach.

Dodatkowo przyczyną mojej wizyty był przegląd uzębienia który dr. stwierdziła że jest wszystko ok, a inni dentyści już przy leczeniu zastępczym stwierdzili dwa duże ubytki w innych zębach w 7 i 8, oraz ostry stan zapalny dziąseł który wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy - Dr od kanału nic nie zauważyła stąd mam do niej pretensje że nie przyłożyła się ani do przeglądu ani do leczenia kanałowego, przy czym później się dowiedziałem że już nie truje się zęba - że to archaiczna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadaj swoje pytanie jeszcze  na forum netkobiety kropka pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz dowód, no nie ma tego w karcie, musisz najpierw iść po decyzje ile procent masz uszczerbku na zdrowiu i musisz mieć wpisane w wypisie ok od chirurga od zębów że miałeś taka operacje , bez znaczenia czy przez kogoś czy nie, ważne że to uszczerbek na zdrowiu,

Napisz na priv

asza.kruk.invt@gmail.com

Na pewno wiedz że to może być dużo a oc jest chyba zwłaszcza w odszkodowania auta

Bo nie słyszałam, że można podać numer oc do stomatologa inny niż numer ubezpieczenia auta ? Bo to trochę dziwne, ...

Ale nie o to mi chodzi, to uszczerbek na zdrowiu, to powinno ci się należeć ze względu na papiery które masz z leczenia i możesz sprawdzić wycene uszczerbku na zdrowiu

Napisz do mnie przekaże sprawę do pośrednika on , po spisaniu przeze mnie szczegółów wyceni sprawę na jaką wysokość powinno należeć się odszkodowanie

 

Na pewno dużo bo to uszczerbek na całe życie

Napisz komentarz że się skontaktujesz

100%.  Za darmo!

I portal do przeglądania statusu sprawy 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×